Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Ідеї бізнесу /    

Бізнес: створення оперативних картосхем вмісту азоту під посівами для фермерів (проектування ГІС)

   

Необхідність або потребу в достовірних схемах вмісту азоту під різними посівами актуальна кожен рік у весняний період на початку вегетації. Азот потрібен в період початкового росту будь-якої рослини, тому що сприяє накопиченню хлорофілу (зелених тіл у листової пластини, і, як наслідок, фотосинтезу). Азот сам по собі дуже рухливий елемент, тому вносити в ґрунт у складі комплексу мінеральних добрив (від декількох десятків кілограмів до тонни) на гектар.
 
Якщо перемножити загальна кількість гектар гіпотетичного господарства на обсяг внесення мінеральних добрив, ціна яких коливається від 380 до 600 у.о. за тонну вийде цифра, над якою багато головні агрономи і керівники постійно думають. Як її зменшити?
Один з найбільш радикальних і актуальних способів внесення добрив локально або лише там, де це дійсно необхідно.

Суть бізнес ідеї: розробка та впровадження технології, яка дозволяє економити кошти аграріям.

Для порівняння: невелике господарство до 5000 га повинно вносити добрив вартістю до 2 млн.у.е., агрохолдинг (до 600 тис.га) - до 240 млн.у.е.

Для старту роботи необхідно мати прилад, який оперативно міряє вміст азоту в листової пластини (наприклад: SPAD500, або N-тестер), пакет настільної електронної картографії (Mapinfo,ArcGIS) встановлений на ноутбуці, а краще планшеті, автомобіль/скутер/велосипед для грунтових доріг.

 

Бізнес: створення оперативних картосхем вмісту азоту під посівами для фермерів (ГІС проектування)

 

Методика виміру на полях зводиться до попередньою оцінкою карти перед виїздом на поля (на 100 га поля необхідно зробити мінімум 20 замірів по площі).

Важливим аспектом в роботі є уміння швидко та якісно проводити вимірювання на приладі типу N-тестер. Самі по собі прилади досить прості (всього 4 кнопки керування). Однак значення, які вони показують, вимагають повторень замірів на поле (до 30 разів) з подальшим перерахунком (тому варто з ним дуже детально ознайомитися www.agritech.com.ua, стр.31).

Тонкощі в роботі.
Важливо знати специфіку росту рослин. Кожне поле по-своєму унікальне. Унікальність залежить від рельєфу, на якому ростуть рослини. Рельєф або затримує вологу, або ні (на схилах більше 5 градусів). У місцях (микропонижениях), де волога затримується, проводити виміри немає потреби. Візуально рослини в таких місцях на початку вегетації завжди ростуть краще. Таким чином, зменшуємо кількість замірів і збільшуючи продуктивність своєї роботи.


Початкові витрати:
- час на навчання електронної картографії (1-2 тижні). Усі уроки викладені на ютьюб в безкоштовному контенті. Потрібно освоїти три уроку: а) створення карти на основі космічного знімка (безкоштовне З SasPlanet - термін навчання 5-10 годин); б) нанесення точок замірів на електронну карту, створення бази даних; в) побудова карти поверхні (Grid) методом інтерполяції та її експорт в растрову графіку.

- вартість пакета електронної картографії (3000 у.о.), але його можна замінити безкоштовним аналогічним ПО (http://gis-lab.info/forum/viewforum.php?f=14). Або поставити пробну версію на 30 днів.

- найдешевший GPS або можна скористатися тим, який вбудований в телефон. Ціна GPS на e-bay (70-80 у.о з доставкою.)

- SPAD500, або N-тестер - від 1500 до 4000 у.о. (основна грошова витрата, яка проводитися тільки після накопичення не менше 5-6 потенційних клієнтів).
- оренда автотранспорту, якщо є необхідність.

За великим рахунком починати таку роботу необхідно після навчання побудови картосхем (витрати не потрібні).
 

Суть бізнес ідеї: розробка та впровадження технології, яка дозволяє економити кошти аграріям.

 


Пізніше, з кінця осені починати шукати потенційних замовників, спочатку в інтернеті, або по каталогу знаходимо розділ агропідприємства. Нас цікавлять господарства рослинницького напряму, які збувають свою зернову продукцію. Таким чином, збираємо первинну клієнтську базу і починаємо обдзвонювати клієнтів. У агрохолдинги і великі господарства краще відразу відкинути. Маючи великі грошові ресурси вони, як правило, уже вирішили це питання. Наша цільова група клієнтів - господарства до 10 000 га земельного фонду.

Продуктивність одного фахівця на полі - до 1000 га в день (якщо працювати на знос). Ціна питання за один гектар від 0,80 до 1 у.о. Є сенс знижувати ціну тільки в тому випадку, якщо господарство націлена на довгострокову перспективу співробітництва.

Після первинної розкрутки варто найняти декількох перевірених людей «бігунків» для проведення замірів на полях. Результати їх роботи, оформлені у вигляді колонок таблиці з цифрами. Перша колонка - номер виміру, друга - географічні координати, третя - значення виміру. Має сенс готувати ці матеріали заздалегідь і роздруковувати до виходу в поле. Так скорочується час на обробку і виробництво картосхем.

Передача матеріалу замовника.
Дуже рідко в господарствах агропромислового комплексу можна зустріти співробітника, який працював би з картографічним матеріалом. Але практично всі агрономи вміють працювати з технологічними картами полів.
Технологічна карта поля це схема внесення добрив на це поле. Від Вас, як від виконавця вимагається показати контури на полі, які вимагають внесення азотних добрив.

1

 

Читайте також:

 

Малий бізнес у сільському господарстві

Те, що росіяни називають сільським господарством, в усьому світі має іншу назву - агробізнес. Як казав капітан Врунгель:«Як ви човен назвете, так вона і попливе". І був правий. Адже "бізнесмен" звучить почесніше, ніж селянин чи фермер.

 

Тому Вперед -Приватна кузня. Витрати на обладнання та розрахунок прибутку

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Взуттєвий бізнес. Відкриваємо магазин взуття

Взуттєвий бізнес. Відкриваємо магазин взуття

Для відкриття взуттєвого магазину потрібно приділити увагу якості продукції, що продається, тому що на якість взуття клієнт в першу чергу звертає увагу.


Вирощування квітів - свій невеликий бізнес

Вирощування квітів - свій невеликий бізнес

Вирощування квітів краще починати з самих затребуваних а так само рідкісних рослин. Для старту цього невеликого бізнесу зійде і ваша власна квартира, з часом ви зможете краще розібратися в даному бізнесі і збільшити свої масштаби.


Кулінарний бізнес. Відкриваємо свою кулінарію

Кулінарний бізнес. Відкриваємо свою кулінарію

Кулінарний бізнес на пряму відноситься до общепиту і тому для старту потрібно отримати всі необхідні дозволи. Масштаби цього бізнесу можуть бути вельми різноманітними як малий, так і середньої величини.Ідеї Бізнесу
  Нові Ідеї Бізнесу
Різне
Авто-Мото, Вантажоперевезення
Гаджети, Ідеї майбутнього
Гроші, Фінанси, Інвестиції
Дизайн
Їжа - Громадське Харчування
Ігри, Спорт, Розваги
Інтернет
Медицина, Краса
Нерухомість
Одяг і мода
Споживчі товари
Виробництво, Переробка
Реклама
Ресторани, бари, кафе
Саморобки
Сільське і Лісове господарство
Будівництво
Туризм, Готельний бізнес
Послуги

Читаються сторінки:

 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей