Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Туристичне агентство як бізнес. Відкриваємо своє турагентство

   

Зміст:

Туристичний бізнес.

Туристичні агентства в Росії
Розвиток туристичного бізнесу всередині країни - тренд 2014-2018 роки

Перші кроки в організації

туристичного агентства з нуля:


Особливості туристичного бізнесу в Росії:
Хто такий туроператор?
Яка сума статутного капіталу для фірми?
Чи потрібна ліцензія для турагентства на туристичну діяльність?
Форма діяльності і податки для турагентства.
Які напрямки для відпочинку росіян є затребуваними?
Яку винагороду одержує турагентство?
Скільки в середньому заробляє турагентство?
Правові документи, що регулюють діяльність туристичних агентств.
Скільки росіян виїжджають за кордон на відпочинок?
Як відкрити туристичне агентство по франшизі в Росії?
Взаємовідносини туроператорів і турагентств. Де турагентство купує тури?


Організація та управління туристичним бізнесом.
Приміщення
Обладнання
Персонал
Маркетинг:
Реклама - пошук клієнтів
Збут продукції
Фінансовий план:
Інвестиції
Окупність

Стартапи в туристичному бізнесі (приклади):

№1 Відпочинок всередині країни, організація відпочинку у вашому регіоні
№2 Організація екзотичних турів з річним оборотом близько 10 000 000 рублів
№3 Свій міні-бізнес організація молодіжного відпочинку в своєму місті
№4 Як заробити не маючи туристичного агентства?

Туристичний бізнес.


Туристичні агентства в Росії.
На сьогоднішній день в Росії на ринку туристичних послуг працює близько 15 000 турагентств, з яких 500 найбільших і близько 2 500 туроператорів.

А з'явилися в Росії перші туристичні агентства в кінці 80-х початку 90-х років. Після 1993 року починається бум розвитку туристичного бізнесу, з'являються все нові фірми з різноманітними пропозиціями. Даний напрямок багатьом підприємцям бачиться як неоране поле і досить легким бізнесом. Але криза 1998 року розставив все на свої місця, так як більшість агентств просто не пережили важкий час, це були як правило ті фірми хто продавав свої тури за демпінговими цінами і не накопичував фінансові резерви. Ті, хто зміг пережити непевні часи на сьогоднішній день є найбільшими в Росії.

Після 2000 років економіка держави стала відновлюватися і разом з цим зростали доходи населення. У зв'язку з цим в туристичному бізнесі стався новий виток розвитку, стали знову відкриватися фірми різних форматів. Але, не дивлячись на більш або менш сприятливий час близько 40% знову відритих туристичних агентств продовжують закриватися, не пропрацювавши і трьох років, така тенденція діє і по сьогоднішній день. У чому причини такої ситуації? І Які основні помилки нових турагентств? Ми спробуємо розібратися в нашій статті.

Розвиток туристичного бізнесу всередині країни - тренд 2014-2018 роки
На сьогоднішній день не залишається сумнівів, що тренд розвитку туристичного бізнесу всередині нашої країни вже почався. Насправді вкладаються величезні гроші в розвиток окремих регіонів, які виглядають з точки зору туризму і відпочинку вельми привабливими. Підтвердженням цьому може бути успішно проведена олімпіада в Сочі-2014. Держава разом з приватними інвесторами вкладено велику суму і будівництво олімпійських об'єктів і в інфраструктуру всієї прилеглої місцевості. Після олімпіади ці розрекламовані на весь світ пам'ятки стали доступи і звичайним людям.

Так само відразу ж після проведення олімпіади, по ряду обставин, що склалися в склад Росії повернувся Крим і Севастополь, це відмінні місця для літнього відпочинку і як тільки в Україні нормалізується обстановка на півострів побудують міст і тоді потягнуться основні туристи. До речі держава вже запустило низько бюджетний авіа рейс з Москви до Сімферополя, він називається «Добролет» і квитки там дешевше на 40%.

Різкий скачок патріотизму за останній час так само, безсумнівно, позитивно вплине на розвиток туристичного бізнесу всередині країни.

Так само варто згадати і про майбутньому чемпіонаті світу з футболу, який пройде в нашій країні в 2018 році. До цього часу держава обіцяє працювати над створенням інфраструктури в тих містах, де будуть проходити святкові заходи присвячені футболу.

У Росії існує безліч напрямків для туризму і відпочинку і крім півдня. Взагалі в нашій країні є все і Моря, річки і гори, степу і тайга, і пустеля, і т.д. Відпочивати в Росії можна і на пляжі і на гірськолижних курортах і з пізнавальними цілями і лікувальними, активний відпочинок, полювання, рибалка, все є, але одна проблема, яка заважає всьому цьому розвиватися такими темпами, якими хотілося б - це інфраструктура.

Усередині нашої країни пріоритетним є відпочинок у містах, санаторно-курортний відпочинок, річкові тури, тури по золотому кільцю. Все це відбувається в центральній частині нашої країни, східні регіони менш затребувані на цей рахунок, але Путін запропонував нашим Європейським друзям приїжджати до нас в Сибір за дровами.
Провідні туристичні агентства нашої країни пріоритетними називають Москву і Санкт-Петербург, вважається, що це не оране поле, так як в цих містах постійно з'являється щось нове, що може привабити туристів, як приклад можна привести молодіжні готелі - хостели, в яких молодь збирається великими групами для тусовок, ціна на проживання в хостелі набагато нижче ніж у звичайних готелях, а прибуток отримується за рахунок масовості клієнта.

Так само в багатьох регіонах стали розвивати аграрний туризм, такий вид відпочинку допомагає поринути у витоки своїх предків, для такого напрямку туризму не потрібно особливих вкладень. Аграрний або по-іншому зелений туризм це вже особливість туристичного бізнесу в
Росії, ми плавно переходимо до наступної теми.

 

Перші кроки в організації туристичного агентства з нуля:


Особливості туристичного бізнесу в Росії.

Хто такий туроператор?
Туроператор - це фірма, яка створює сам продукт послуги на туристичному ринку. Туроператор взаємодіє з готельєрами, перевізниками, страховими компаніями. Великі туроператори мають на балансі своєї фірми автобуси і власні номери в деяких готелях. У штаті працюють гіди, які супроводжують під час відпочинку. Простіше кажучи, туроператор створює оптовий продукт, роздрібними продажами займається турфірма.

  хто такий туроператор. найбільші туроператори Росії  

Яка сума статутного капіталу для фірми?
Для відкриття фірми статутний капітал залишається на рівні 10 000 рублів.

Чи потрібна ліцензія для турагентства на туристичну діяльність?
Ліцензію на надання туристичних послуг скасували в 2007 році. На сьогоднішній день ліцензія не потрібна, у реєстрі залишилися тільки туроператори, які і створюють сам продукт, а турагентство його тільки реалізують.

Форма діяльності і податки для турагентства.
Однозначно краще вибирати ТОВ так як до фірм у клієнта більше довіри ніж до ІП, а в туристичному бізнесі довіру клієнта запорука успіху.
Оподаткування для турфірми на сьогодні можливо тільки за «спрощенку», але пропонується в двох варіантах:

 • Або 6% з доходу
 • Або з різниці між доходами і витратами в 15%

Краще вибирати другий варіант, так як витрати можна списувати на навчання персоналу, у тому числі виїзд на ознайомлювальні тури, а так само великі витрати на рекламу.

Які напрямки для відпочинку росіян є затребуваними?
На сьогоднішній день ситуація на ринку не особливо змінюється, за останні 5-ть років картина виглядає приблизно так:

  Які напрямки для відпочинку росіян є затребуваними? попит на тури  

Яку винагороду одержує турагентство?
У середньому винагороду у великих туроператорів становить 10%, а загалом по ринку існують коливання від 5% до 16% це залежить від того наскільки довго працює турагентство і який обсяг турів він реалізує. Чим більше продажів, тим вище відсоток прибутку. Туроператор перераховує прибуток для кожного агентства раз у півроку.

Скільки в середньому заробляє турагентство?
Прибуток турагентства прийнято розраховувати не за місяць і навіть не за півроку, а раз на рік. Розрахунок річної прибутковості обумовлений сезонність даного бізнесу.

В інтернеті зустрічається багато всяких цифр заробіток турагентств від 200 000 до 3 000 000 рублів.
Але тут питання в іншому: «Скільки турів Ви можете продати?»

Припустимо Ви працюєте втрьох - Ви і два менеджера, Ви хочете собі з/п - 30 000 руб. за місяць, 2-м менеджерам по 20 000 руб. + оренда, телефон, інтернет 30 000 рублів на місяць, + реклама 5 000 рублів на місяць. (не вважаю податки, послуги бухгалтера та інші витрати)

В результаті у рік потрібно: 1 260 000 рублів витрат.

Припустимо, ціна середнього проданого туру буде 50 000 рублів, ваша винагорода 10%, тобто 5 000 рублів.

Питання: Скільки потрібно продати турів, щоб заробити мінімум 1 260 000 рублів в рік?
Відповідь: 252 туру. Виходячи з розрахунку, що кожен Ваш менеджер повинен продавати як мінімум по 126 турів в рік!

Правові документи, що регулюють діяльність туристичних агентств.

 • При відкритті - КВЕД № 53.30 - «Діяльність туристичних агентств».
 • Податкова звітність з документами для спрощеної системи оподаткування
 • Між туроператором та турагенством - агентський договір, договір комісії

Скільки Росіян виїжджають за кордон на відпочинок?
Протягом декількох років кількість росіян, що виїжджають за кордон поступово збільшується і на сьогоднішній день це близько 15 мільйонів поїздок в рік. На сайті Росстуризма є всі дані. Ось, наприклад, таблиця топ 50 туристичних країн з кількістю відвідувань:

1

ТУРЕЧЧИНА

2 767 649

2

ЄГИПЕТ

1 429 629

3

ГРЕЦІЯ

1 097 884

4

ІСПАНІЯ

887 191

5

КИТАЙ

787 226

6

ФІНЛЯНДІЯ

787 159

7

ТАЇЛАНД

683 082

8

НІМЕЧЧИНА

638 193

9

ІТАЛІЯ

605 482

10

КІПР

494 702

11

БОЛГАРІЯ

478 829

12

ОАЕ

433 421

13

ЧЕСЬКА РЕСПУБЛІКА

355 475

13

УКРАЇНА

333 462

15

ФРАНЦІЯ

298 029

16

ТУНІС

245 081

17

ЧОРНОГОРІЯ

233 672

18

АВСТРІЯ

209 277

19

ІЗРАЇЛЬ

165 920

20

ШВЕЙЦАРІЯ

159 189

21

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

143 862

22

В'ЄТНАМ

139 648

23

ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА

109 773

24

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ

108 444

25

ІНДІЯ

100 832

26

ЛАТВІЯ

81 922

27

ХОРВАТІЯ

79 824

28

НІДЕРЛАНДИ

78 679

29

КОРЕЯ, РЕСПУБЛІКА

75 926

30

ГОНКОНГ

48 517

31

МЕКСИКА

39 792

32

ВІРМЕНІЯ

38 289

33

КАТАР

36 712

34

АЗЕРБАЙДЖАН

35 751

35

КУБА

34 714

36

ПОЛЬЩА

33 120

37

МАЛЬДІВИ

32 835

38

БЕЛЬГІЯ

32 775

39

СЕРБІЯ

30 246

40

ШВЕЦІЯ

28 910

41

УГОРЩИНА

27 113

42

МАЛЬТА

25 859

43

МАРОККО

25 855

44

ЕСТОНІЯ

25 787

45

ДАНІЯ

24 957

46

ЯПОНІЯ

24 597

47

ПОРТУГАЛІЯ

24 006

48

МОЛДОВА, РЕСПУБЛІКА

23 024

49

КАЗАХСТАН

21 726

50

ГРУЗІЯ

18 569

 

Як відкрити туристичне агентство по франшизі в Росії?

Відкриття свого туристичного агентства по франшизі виглядає досить привабливо, так як на сьогоднішній день є достатній вибір фірм, які готові продати свою франшизу за цілком прийнятними цінами. Інвестиції в бізнес по франшизі починаються від 250 000 рублів і закінчуються в районі 600 000 рублів. Купуючи франшизу, ви отримуєте цілий ряд переваг перед конкурентами.
Ось деякі з них, які пропонують франшизеры:
 • Збільшену ставку винагороди від туроператорів
 • Можливо, територіальну захист у межах свого міста або його частини
 • На ваші комп'ютери буде встановлено програмне забезпечення франшизера
 • Фрашизер може регулярно проводити для всієї мережі рекламні компанії
 • Часто франшизер має номер типу 8-800 з перерозподілом дзвінків на регіони і цілодобово приймає дзвінки, в тому числі і від ваших клієнтів
 • Вам може бути надана юридична та бухгалтерська допомога в рамках роботи
 • Франшизер проводить курси навчання та підвищення кваліфікації ваших менеджерів
 • Ви отримаєте доступ до спільної бази корпоративних документів, звітів і знань

Але не треба думати що все франшизеры роздають франшизи свого бізнесу на право і на ліво, вони мають так само ряд своїх вимог і бачень бізнесу, постійно контролюють та стежать за тим як ви обслуговуєте своїх клієнтів. Так як вони відповідають за це своїм престижем.

Часті вимоги від франшизеров до підприємців:

 • Наявність офісу на 1-ій лінії центральних вулиць
 • Площа близько 20 м2 з хорошим ремонтом, а іноді з ремонтом в корпоративному стилі
 • Можливо, зручна парковка авто
 • Обов'язково вивіска, виготовлена певним чином з певним дизайном
 • Та інші...

На наш погляд, так чи інакше, перед відкриттям туристичного агентства потрібно розглянути всі можливі варіанти, в тому числі і відкриття по франшизі навіть якщо ви хочете розвивати свій власний бренд і після закінчення часу так само продавати франшизи на свій бізнес.

Взаємовідносини туроператорів і турагентств. Де турагентство купує тури?
На сьогоднішній день в Росії представлено понад 2 500 туроператорів і треба сказати, що не всі вони мають бездоганну репутацію, тому до вибору партнера потрібно підходити зважено.
Для початку треба відвідати сайт Росстуризма, на якому є списки туроператорів з їх даними і найголовніше капіталізація, як правило, чим вона вище, тим надійніше партнер.

Так само слід звернути увагу як відбуватися взаємодія туроператорів з вашими клієнтами, чи є у них власні гіди, автотранспорт і можливо навіть номери в готелях. Як правило, сумлінні туроператори працюють з перевіреними авіа перевізниками, страховими компаніями. На місцях відпочинку забезпечують перевезення, закріплюють за групами туристів своїх гідів, через яких можна купувати екскурсії і консультуватися з різних питань перебування і розміщення. У тому числі гіди проводять роботу з туристами, повідомляють їм важливу інформацію, наприклад, про перенесення вильоту, це дуже важливо!

Потім варто подивитися на наявність представництв туроператорів у вашому регіоні, якщо вони є, то це полегшить подальшу роботу щодо документообігу, скажімо, для отримання віз вам не потрібно буде відправляти документи в центральний офіс, все можна буде зробити через представництво.

Початок взаємин починається з укладення договору, в даному випадку це агентський договір і договір комісії, за яким ви отримуєте свій відсоток з продажу турів, до речі цей розмір близько 10%.

Ще важливий аспект взаємовідносин турагентств і туроператорів, який вже траплявся на практиці, це коли цілими літаками знімали або затримували рейси або непроплачені готелю, недобросовенности туроператора. А ваші клієнти будуть пред'являти претензії саме вам, тому що ви їм продали цей тур. Так що треба бути обережними при виборі собі партнерів.
Після укладення договорів, вам надається можливість доступу в якості агента до бази всіх конкретних турів туроператорів. Цей доступ може бути здійснено як через програмне забезпечення, так і безпосередньо на сайті. Через свій особистий кабінет і ви будете замовляти тури для своїх клієнтів. Так само в інтернеті є сайти, на яких представлені бази всіх доступних турів від усіх туроператорів, через такі сайти найзручніше порівнювати ціни.

 

Організація та управління туристичним бізнесом.

До організації туристичного бізнесу на базі турагентства потрібно підходити досить виважено і не упускати з уваги головних особливостей бізнесу, для того щоб не наробити помилок, які призводять до нерентабельності фірми та подальшого її закриття, як ми говорили вище, що близько 40% фірм не виживають і трьох років. Вони загинаються в не сезон, коли попит на подорожі знижується.

Покрокова схема відкриття туристичного агентства:

Нульовим етапом слід вибрати час для відкриття турагентства, краще всього відкриватися не за довго до сезону, щоб встигнути провести рекламну компанію і відразу ж почати заробляти перші гроші. Створення сайту для фірми ми віднесемо сюди.

Першим етапом організації бізнесу має бути маркетингове дослідження вашого регіону і міста. Ви повинні розуміти, скільки у вас буде конкурентів і які їх особливості.

Другим етапом буде вибір концепції, тобто ви можете відкривати турфірму з нуля або купити готовий бізнес, або відкриватися по франшизі.

Третім етапом буде пошук приміщення. До цього питання потрібно підходити з усією відповідальністю і не погоджуватися на перші варіанти. Від місця розташування і зручності для клієнта залежить ваш прибуток.

Четвертий етап пошук партнерів і укладання договорів. Це питання стосується вибору туроператора, ми його обговорювали вище.

П'ятий етап пошук менеджерів з продажу турів. Це теж дуже важливий пункт при відкритті прибуткового туристичного агентства. До вирішення даного питання є кілька варіантів, які найчастіше зустрічаються.
Перший варіант пошук менеджерів, що мають досвід роботи і вже напрацьовану клієнтську базу. Такий варіант допомагає стартувати вже маючи деяку перевагу, але вимагає збільшення витрат на оплату праці.
Другий варіант це підбір менеджерів без досвіду роботи, мають тільки бажання навчатись та заробляти в туристичному бізнесі. Такий підхід дає можливість керівнику самостійно виростити собі кадри.
Третій варіант буде смешенным, це прийом на роботу менеджерів з досвідом і без такого. В такому випадку відбувається диверсифікація фонду оплати праці, теж не поганий варіант.

Шостий етап це реклама. Проведення рекламних компаній з'їдає значну частину прибутку туристичного агентства в деяких випадках доходить до 40% від чистого доходу фірми. Але що поробиш реклама двигун торгівлі. Більш детально про поведінку рекламних компаній читайте нижче.

Тепер, коли ваше туристичне агентство відкрито, проведена рекламна компанія і з'явилися перші клієнти прийшов час поговорити про управління цим бізнесом. Ви як керівник повинні чітко розуміти свої обов'язки!

Найчастіше на відкриття фірми наважуються люди, хто вже працював за наймом в подібному бізнесі і дізнався про тонкощі цього бізнесу і це, як правило, колишні менеджери.
Але є у таких менеджерів навички управління колективом? Не завжди! І тому багато продажники при відкритті фірми починають займатися своїми звичними справами і з самого початку заганяють свій бізнес в пастку. Для того, щоб не здійснювати таких помилок слід віддалитися від менеджерів на деяку відстань і спробувати побачити роботу з боку. Ви повинні зрозуміти, що хоче не конкретний клієнт, а більшість клієнти в цілому.

Робота туристичних агентств зводитися до того, щоб продати тур клієнту максимально швидко. Тому що в будь-якому місті працюють турагентства продають по суті один і той же тур і приблизно за одну і ту ж ціну. Ті агентства, які демпингируют ціни, як правило, помирають в не сезон, та й туроператори не вітають такий метод роботи. Тому управління туристичним агентством зводитися не до контролю клієнта, а слід контролювати своїх менеджерів, щоб вони відповідали на запити максимально швидко і пропонували не один варіант, а декілька намагаючись догодити запитом клієнта. Для цього менеджери повинні постійно навчатися і кожен день приходячи на роботу моніторити ситуацію на туристичному ринку. Щоб при першому ж зверненні зуміти запропонувати хороший тур.

Наступним дуже важливим моментом є робота з постійними клієнтами. На кожного клієнта повинна бути заведена окрема папка, де буде зберігатися максимальну кількість інформації аж до його родичів і його переваг. Скажімо, є люди, які не зраджують своїм звичкам і кожен рік літають, наприклад, до Туреччини в липні, у зв'язку з цим, чому б Вам за раніше скажімо в травні не запропонувати тур за вигідною ціною.

Крім роботи з менеджерами у ваше завдання буде входити планування або по іншому можна сказати стратегічне планування. Стратегічне планування - це розрахунки припущення на майбутнє, як скластися ситуація і як ви будете діяти. Для початку слід придумати для себе питання, які можуть виникнути по ходу вашої роботи і спробувати відповісти на них, наприклад, ніж наше туристичне агентство займатиметься в не сезон? Скільки я планую продати турів за цей рік? А за наступний? Що я буду робити, якщо клієнти звернуться на мене в суд? Які акції і коли ми будемо проводити? Скільки ми плануємо витратити на рекламу в цей рік?

На кожен такий питання ви повинні надати чітку відповідь, наприклад: «Що робити якщо вийде закон про обов'язкове статутному капіталі для туристичних агентств, скажімо в 2 000 000 рублів ???» Відповідь: «Об'єднуватися з такими ж, як наше турагентство і скидатися ...»
Все це називається бізнес-планування, яке, можливо, не знає менеджер з продаж турів, але керуючий турагентством однозначно повинен знати і вміти застосовувати на практиці.

 

Приміщення для туристичного агентства.

Про приміщення для туристичного агентства було сказано в цій статті вище і буде сказано ще нижче, у цьому розділі скажемо що:
Особливих вимог, крім зручності для клієнта і естетичного вигляду до офісу фірми не пред'являється.
Вибір приміщення зводиться до:

 • Прийнятною ціною
 • Місце розташування ближче до центру
 • Можливо людські потоки
 • Наявність мінімальних зручностей для персоналу
 • Наявність телефонного та інтернет лінії

У будь-якому випадку при оренді офісу нехай ремонт і косметичний буде необхідний, так що слід відвести на цей випадок як мінімум 50 000 рублів.

 

Обладнання для туристичного агентства.
Після того як зроблений ремонт приміщення готове для роботи слід закуповувати обладнання.
До вибору обладнання для туристичного агентства варто підходити досить ретельно, з одного боку, все обладнання має бути функціональним з іншого боку радувати око ваших клієнтів.
Основні види обладнання для невеликого туристичного агентства:

 • Меблі.
 • Оргтехніка.
 • Рекламна та інформаційна продукція.
 • Канцелярія.

Меблі повинна бути функціональною, зручною і красивою.
Для відкриття невеликого турагентства з персоналом з 2-х менеджерів і керівника знадобитися:
Столи з тумбами - 3шт. за 15 000 руб.
Стільці - 3шт.(персонал) по 7 000 руб., 6шт.(клієнти) по 3 000 руб.
Диван для клієнтів - 1шт. 25 000 руб.
Стіл журнальний - 1 шт. 7 000 руб.
Стилаж - 1шт. зберігання рекламної продукції 12 000 руб.
Разом на меблі: 128 000 руб.
Додатково можна встановити акваріум, це ще від 30 000 до 300 000 рублів.

Оргтехніка повинна бути функціональною і швидкою.
Комп'ютер-3шт. за 30 000 руб.
Факс-1шт. 3000 руб.
Принтер-сканер-2шт. по 5000 руб.
Телефон - 2шт. за 1500 руб.
Разом оргтехніка: 106 000 руб.
Додатково можна встановити проектор або плазмовий телевізор чи хоча б додатковий монітор для зручності презентацій це ще від 15 000 до 50 000 руб.

Рекламна та інформаційна продукція повинна бути представлена в достатньому обсязі, на думку клієнта чим довше працює турагентство тим більше у нього рекламної продукції.
Карта світу на стіну - 2000 руб.
Журнали каталоги - 20 000 руб.
Доп. Макулатура - 5000 руб.
Разом з рекламної продукції: 27 000 руб.

До канцелярії ми відносимо: папір, ручки, фломастери, степлери, скріпки, папки, файли та інше.
Витрати на канцелярію: близько 10 000 руб.
Додатково можна придбати магнітні дошки для зручності навчання або презентацій всередині фірми.
Так само не забувайте про полички, на яких ви будете виставляти невеликі подарунки, які привезли Вам ваші задоволені клієнти з тур-поїздок.

Загальний підсумок по обладнанню без додаткових зручностей: 271 000 рублів.

 

Персонал туристичного агентства.
Наявність і кількість працюючого персоналу в туристичній фірмі може бути самим різним. Якщо у Вас буде міні турфірма, то на перших парах можна організовувати всі процеси самостійно, з часом потрібно розширювати штат співробітників на користь менеджерів з продажу турпакетів.
Для середньостатистичного турагентства вистачить і п'яти осіб, з них:

 • Директор - це Ви
 • Два менеджера - продаж турів
 • Бухгалтер - ведення звітності
 • Системний адміністратор - просування сайту

З цих людей постійно в офісі можуть працювати, тільки директор і менеджери, інші можуть працювати віддалено. Така концепція допоможе заощадити на оренді офісу.

Які вимоги пред'являються до персоналу туристичного агентства?
Особливих вимог назвати не можна, так як це залежить тільки від бажань керівника, мається на увазі наявність вищої освіти та досвіду роботи.

Обов'язковим є: знання своєї роботи в особливості це відноситься до бухгалтеру та системного адміністратора.

Від менеджерів бажання працювати, розвиватися і заробляти. Так само частим вимогою до менеджерів від роботодавця є наявність приємної зовнішності і чарівності.

 

Навчання туристичного бізнесу. Що потрібно знати?

Як показує практика навчання туристичного бізнесу дуже важливий пункт на шляху відкриття свого турагентства, без постійного навчання можна упустити відбуваються зміни і залишитися без прибутку і клієнтів. На сьогоднішній день в нашій країні є досить великий досвід ведення даного бізнесу і багато провідні гравці цієї галузі з радістю готові поділитися своїм досвідом, звісно, за винагороду, тому відкриваючи своє туристичне агентство, ви повинні закладати в бюджет цей пункт витрат.

Навчатися туристичного бізнесу повинні в першу чергу управлінці та менеджери з продажу турів. Що потрібно знати?
Для управлінців:

 • Стратегічне планування
 • Ведення звітності
 • Контроль роботи менеджерів
 • Взаємодія з конкурентами
 • Робота з партнерами
 • Робота по залученню і утриманню клієнтів

Для менеджерів:

 • Вивчення ринку туріндустрії
 • Пошук та підбір турів
 • Складання турпакетів
 • Ведення звітності
 • Продаж турів по телефону
 • Продаж турів в офісі при особистій зустрічі

Гарне навчання можна отримувати, відкриваючи туристичне агентство по франшизі, про цю тему було сказано трохи вище. Частина необхідного навчання можна отримувати, спілкуючись на пряму з готельєрами і гідами по засобам інтернету. Хороший досвід можна отримати від спілкування з клієнтами після поїздки. Добування інформації для навчання так само має досить творчий підхід, як і весь бізнес в цілому.


Маркетинг.

Реклама туристичного агентства.
Реклама туристичного агентства - це одна з найбільш складних і цікавих видів реклами і в даному бізнесі, як не в якомусь іншому реклама є дійсним двигуном торгівлі.
Просування туристичного агентства - це творчий підхід до рекламним компаніям. Обов'язковим є створення реклами, яка має потенційних клієнтів на відпочинок. Реклама повинна бути яскрава і запам'ятовується!

Перше що необхідно сучасному туристичному агентству це створення власного сайту і сторінок в соціальних мережах і в даному питанні не важливий формат Вашого бізнесу, в сенсі малий або середній. Реклама в інтернеті обов'язкове для всіх турагентств.

Сьогоднішні реалії вимагають наявність сучасного сайту, на якому представлені готові пропозиції за наявними напрямками. Повинен бути розділ для пошуку і підбору турів з можливістю бронювання через інтернет і різними варіантами оплати, у тому числі оплата за електронні гроші.

Не забувайте і про те, що Ваш сайт повинен постійно оновлюватися, надаючи необхідну інформацію для потенційних клієнтів. Так само непогано мати розділ з фото звітами і розповідями Ваших клієнтів, які їздили відпочивати через Ваше туристичне агентство, це говорить і про те, що Вам потрібно взаємодіяти і працювати з клієнтами і після їх повернення з відпочинку.
На сайті необхідно передбачити розділ реєстрації для користувачів. Після реєстрації людина автоматично стає вашим потенційним клієнтом залишаючи для вас свої дані, в замін ви повинні надати йому якусь ексклюзивну інформацію яка буде не доступна анонімним відвідувачам. Це може бути можливість залишення своїх коментарів до фотографій та статей, або доступ до можливості скачування інформації, наприклад, друкованого гіду, пам'ятки для туристів, карт, маршрутів, і т.д.

Можливе створення на базі сайту і форуму присвяченого отдыхам і подорожей. Але варто згадати, що для розвитку форуму потрібні кошти від 100 000 рублів, але зате ви отримаєте масу потенційно зацікавлених клієнтів, з їх реєстраційними даними.

Багато передові туристичні агентства змогли створити на базі своїх сайтів цілі соціальні мережі, в яких реєструються не тільки клієнти, але і готелі, інші туристичні агентства і навіть великі туроператори, а так само безліч інших різноманітних фірм і особистостей, які, так чи інакше, крутяться в туристичному бізнесі. Об'єднання в соціальні мережі допомагає створити зручність і необхідну атмосферу для розвитку туристичного бізнесу і, звичайно ж, забезпечити більшу прибуток її творцеві.


Просування сайту туристичного агентства в інтернеті:

 • Реєстрація на форумах і дошках оголошення
 • Створення і розвиток сторінок в соціальних мережах
 • Ведення блогів і мікроблогів
 • Постійне оновлення і додавання нових статей на сам сайт
 • Замовлення контекстної реклами Яндекс Директ, Google Adwords
 • Просування через місця скупчення людей - ЯП і т.д.
 • Ведення безкоштовних розсилок зі свого сайту - Сабскрайб і т.д.
 • Непогано працює і реклама на жіночих тематичних форумах, так як жінки більше ніж чоловіки цікавляться і підбирають місце для відпочинку.

Друге дуже важливе, це просування свого туристичного агентства в офлайні, для цього так само підійде практичні будь-який з видів реклами.


Газети, радіо, телебачення теж будуть працювати, але при дотриманні ряду умов. Основне це надання важливої, цікавої і потрібної інформації.


В газеті краще замовляти цілу оповідну статтю зі своїми контактами всередині її, обов'язково повинен бути заголовок викликає інтерес у читача, наприклад, Як відвідати Туреччину за 10 000 рублів? Що чекає туриста в 2014 році в Іспанії? Цікаві місця в Європі - топ 10 і т.д.
По радіо рекламу потрібно робити креативної і запам'ятовується, за короткий ролик потрібно максимально зацікавити слухача. Непогано працює для радіо формат питання - відповідь, це коли питання: «Можливо, потрапити в Лувр без черги?», відповідь: «турагентство «назва» знає як! Контакти, Франція у вашій кишені!!!»


Реклама по телебаченню на сьогодні саами дорогий формат і починаючому туристичному агентству буде складно виділити такий бюджет. З телебаченням краще всього починати в масштабах місцевих телеканалів, всередині вашого міста.


Можна робити рекламу і з допомогою листівок по поштовим скринькам, тільки інформація повинна носити мінімум реклами, ось приклад:

  як проводити рекламну компанію турагентству. як відпочити в Єгипті добре  


Творчі люди практично завжди знайдуть оптимальний вихід з цього досить складного питання - реклама для турагентства. Одна моя знайома дівчина, що займається вже років 5 туристичним бізнесом досить успішно, замовила виготовлення магнітів на холодильник із зображенням моря і острова з пальмою, ну звичайно не забувши написати зверху назву своєї фірми і знизу свій сайт.

Поширила вона ці магніти допомогою рознесення пошти по квартирах. І я можу Вам сказати, що такий рекламний хід привів до неї безліч нових клієнтів. Я сам особисто бачив у своїх знайомих будинку, висять її магніти на холодильнику.

Ось Вам приклад творчого креативного підходу до реклами туристичного агентства, при якому вкладення мінімальні не більше 20 000 рублів, а максимальна віддача.

Порівнюючи клієнтів, які приходять з реклами в інтернеті та реклами з оффлайна можна сказати наступне, що клієнти, що приходять з реклами газет, радіо і телебачення задають один і той е питання: «Що ви мені можете запропонувати, і що у вас є?». Клієнти, що приходять з сайту вже більш обізнані про пропоновані вами турів і націлені на вибір між кількома. Це полегшує роботу менеджерів, і можна з упевненістю сказати, що конверсія людей приходять з інтернету буде вище.


Для проведення правильних рекламних компаній і виявлення відсотка віддачі від них краще всього планувати на 1 рік при цьому складаючи докладну таблицю, наприклад:

 

Для проведення правильних рекламних компаній і виявлення відсотка віддачі від них краще всього планувати на 1 рік при цьому складаючи докладну таблицю

Збільшити

 

Таблиця відгуку на рекламу:

 

Таблиця відгуку на рекламу туристичне агентство план

Збільшити

 

 

Підбір назви для свого туристичного агентства.
До назви туристичного агентства слід підходити дуже виважено і придумати хоча б 50 назв. З усього цього необхідно вибрати саме співзвучне і запам'ятовується!
Ось деякі приклади:

 • Русь-тур
 • Алі Баба - тур
 • Infiniti - тур
 • Лакшері - тур
 • Гамбіт - тур
 • На Берлін
 • Три кити
 • Сім морів
 • Три континенту
 • Атлантида
 • Спека-тур
 • Euro-tur

Назв можна придумати досить багато, але постарайтеся вибрати такий, який може говорити про надані вами турах з огляду на майбутній розвиток. І можливо, крім незабутнього назви зробити його трохи з гумором.


Збут продукції.
Як відбувається продаж туру?
Класична схема продажу туру виглядає так:

 • Клієнт бачить рекламу
 • Дзвінок в офіс
 • Робота менеджера
 • Відвідування офісу
 • Робота менеджера
 • Придбання послуги

Схема продажу туру в інтернеті:

 • Пошук або реклама, або рекомендація знайомих
 • Відвідування сайту і вибір туру
 • Оплата туру
 • Отримання документів для поїздки

Але яку ланцюжок продажу туру не приводь, все одно на першому місці буде реклама, тому можна однозначно сказати, що збут продукції туристичного бізнесу буде повністю залежати від реклами.
При написанні бізнес-плану в даному розділі слід приділити увагу утриманню та напрацювання постійних клієнтів та розповсюдження «сарафанного радіо».

Зрозуміло, що для забезпечення максимального збуту своїх турів нам необхідно мати постійних клієнтів, які формують ключове ядро нашого бізнесу.

Для забезпечення високого збуту продукції, деякі туристичні агентства формують власні не стандартні турпакети. Турпакет - це набір необхідних для подорожі складових.

Що таке стандартний турпакет?
У стандартний турпакет входить: віза(якщо потрібно), мед. страховка, авіапереліт (туди - назад), трансфер до місця проживання, номер в готелі, харчування.
 
Що таке не стандартний турпакет?
Не стандартний турпакет відрізняється від стандартної тим , що в нього включені додаткові послуги, такі як екскурсії, додаткові послуги. Може бути, формування турпакету за відвідування відразу ж декількох країн за одну поїздку.
Загалом для того щоб продати свою послугу ви можете придумати по справжньому не стандартний турпакет і викликати тим самим більший інтерес з боку клієнтів. Тут все буде залежати від вашої творчості.
 
Як турагентству знайти і утримати постійних клієнтів?
Постійні клієнти - це люди, чиї запити повністю задовольняє ваше туристичне агентство.
Пошуком клієнта повинен займатися маркетолог, утриманням - менеджер.

 • В першу чергу клієнта повинна залучити реклама,
 • у другу чарівність вашого менеджера,
 • у третю ціна туру,
 • у четверту сам тур

При цьому на всіх стадіях ваш менеджер повинен взаємодіяти з клієнтом, але це не означатиме бути нав'язливим.

З клієнтом потрібно спілкуватися і після того, як він повернеться з подорожі, це допоможе утримати клієнта, потрібно вміти бути якщо не другом, то хоча б товаришем і тоді безсумнівно ви напрацюєте безліч постійних клієнтів.

У туристичному бізнесі діє такий вираз як дедлайн - це ставитися до продажу гарячих турів як не можна до речі, оскільки у вашого клієнта буде певна кількість часу за яке він повинен зважитися на придбання туру на подорож.

Не варто забувати і про проведення акцій і бонусів постійним клієнтам в цьому вам допоможуть і готельєри. У багатьох готелях діють акції, при повторному відвідуванні клієнту надається кращий номер.
Знижки так само необхідний інструмент. Знижка може діяти при повторному зверненні в ваше туристичне агентство, так і в рамках проводяться акції - приведи друга. Існують і системи накопичувальних знижок, чим більше поїздок, тим більше знижка.

Свої знижки ви можете надавати клієнтам, які допомагають у просуванні вашого туристичного агентства в соціальних мережах, пишуть статті на форумах та інших сайтах, реєструються і викладають свої звіти, в тому числі і фото звіти з згадкою вашої фірми.

Є ще один приклад вигідного відкриття туристичного агентства з проведенням акції для залучення перших клієнтів у новому спальному мікрорайоні. По-перше, такий підхід допомагає заощадити на оренді офісу, дешевше, ніж у центрі. По-друге конкуренції немає або майже немає.
Відкривши вищеназване турагентство, його творці задумалися про притягнення клієнтів. Вирішили провести акцію «закордонний Паспорт без черги», тобто взяли на себе весь процес оформлення паспортів для населення. І що ви думаєте, охочих виявилося досить багато. Так нехай така акція досить напряжна і вимагає додаткового персоналу, але при грамотній роботі менеджерів віддача може бути до 40% а то і більше. Скажімо, ви допоможете 3000 осіб безкоштовно, але зате продасте 1000 турів, по-моєму, не погано.

 

Фінансовий план.
Складання фінансового плану є обов'язковою умовою до початку будь-якого бізнесу. Стандартний фінансовий план включає в себе розрахунки з можливим початковим інвестиціям і припущення щодо окупності проекту з прогнозованою прибутком.

Інвестиції.
Інвестиції в туристичне агентство досить не великі в зв'язку з цим цей бізнес приваблює до себе безліч підприємців. Давайте спробуємо і ми розрахувати початкові вкладення в невелике турагентство.

Розрахунок інвестицій будемо проводити на квартал, тобто майбутні три місяці роботи. Надалі всі статті витрат планується оплачувати з отриманого прибутку.
Всі інвестиції ми розділимо на чотири частини:

 • Оренда приміщення
 • Придбання обладнання
 • Фонд оплати праці
 • Маркетингові заходи та реклама

Оренда приміщення для туристичної фірми - було знайдено приміщення площею 35 кв.м. З вже зробленим ремонтом, з орендною ставкою 400 руб. за 1 кв.м. За місяць виходить 14000 крб. + інтернет, телефон 3000руб. За квартал 51000 рублів.


Придбання обладнання - вище ми порахували мінімальний комплект, необхідний для невеликого туристичного агентства, його вартість склала 271 000 рублів.


Фонд оплати праці - у нашому невеликому туристичному агентстві будуть працювати п'ять чоловік разом з керівником з них сам керівник з з/п - 30 000 руб. буде працювати в офісі і два менеджера з з/п по 20 000 руб. + відсоток з продажу турів так само будуть перебувати в офісі. Віддалено будуть працювати бухгалтер та системний адміністратор з/п за 20 000 рублів.
Разом фонд оплати праці за квартал становить: 330 000 рублів.


Маркетингові заходи і реклама в перші три місяці будуть проводитися досить агресивно в першу чергу в інтернеті, ну і звичайно потрібно замовлення зовнішньої реклами для офісу. На все це піде близько 100 000 рублів.


У підсумку наші інвестиції на відкриття не великого туристичного агентства склали 752 000 рублів.
Якщо брати по мінімуму і розраховувати на миттєву віддачу від бізнесу мається на увазі відразу ж після першого місяця роботи, то можна вкластися і в 388 000 рублів. До речі в розрахунках окупності бізнесу ми будемо використовувати саме цю цифру, так як бізнес повинен почати хоч якось окупати вже з першого місяця роботи.


Окупність.
Для розрахунку окупності бізнесу ми будемо використовувати предполагаемою цифру продажу туристичних путівок, а так само використовувати суму середнього чека.

Отже, основних своїх клієнтів ми плануємо залучати з проведених рекламних компаній, з розрахунку відсоток відгуку плануємо 0,8% з 1000 осіб - 8 замовлять тур, відповідно, чим більше грошей буде витрачено на рекламу, тим більше ми отримаємо клієнтів.

Зіставивши ці дані з розрахунку, ми прогнозуємо залучення клієнтів на рівні 600 на рік. На підставі цих цифр ми зробили норму для менеджерів по 220 проданих турів в рік, якщо менеджер продає більше, то отримує річний бонус, більше продає - більше отримує.
Далі - ціна на середній проданий нами тур становить 50 000 рублів, ми отримуємо 10% комісійних, відповідно 5 000 рублів сума середнього чека.

Тепер розрахунки, будемо вважати без разових витрат на устаткування та податків.

Річні витрати:
Оренда + інтернет, телефон - 204 000 рублів
Фонд оплати праці - 1 320 000 рублів
Реклама - 470 000 рублів
Підсумок: 1 994 000 рублів

Річні доходи:
220 турів х2 = 440 турів множимо на середній чек 5 000 руб. = 2 200 000 рублів
Вільні кошти на кінець року: 2 200 000-1 994 000= 206 000 рублів.


Окупність туристичного агентства повинна відбутися в перший рік існування при цьому на кінець року повинна утворитися додатковий прибуток, яка буде витрачена на рекламу і виплату бонусів, щоб у другий рік роботи прибуток зросла.

 

Стартапи в туристичному бізнесі (приклади):


№1 Відпочинок всередині країни, організація відпочинку у Вашій області.

Організація відпочинку і туризму у своєму власному регіоні підійде практично для будь-якого жителя нашої країни. Для цього необхідно виявити допитливість і активність. У будь-якому регіоні безліч власних пам'яток, які хочуть побачити інші люди. Головне правильно подати таку послугу.

Для початку вам необхідно обзавестися фотоапаратом, навчитися робити гарні фото. Проявивши кмітливість і спостережливість, ви зможете підібрати хороший список найкрасивіших місць вашого регіону та області. Після цього за допомогою інтернету зробити собі рекламу. Рекламу для стартапу будемо робити шляхом створення власного блогу, форумів, порталів і звичайно соціальних мереж за тематикою: туризм, відпочинок, фотографія, пам'ятки, культура, мистецтво і т.д.

В інтернеті викладаємо накопичені матеріали під своїм авторством і зі своїми координатами, при цьому пропонуючи свої послуги по організації зустрічей, супроводу і розміщення всіх бажаючих.
При правильному підході, інвестиції в такий стартап дорівнюють нулю, а дохід в 30 000 рублів на місяць забезпечений. Ось вам перший приклад туристичного бізнесу з нуля!

№2 Організація екзотичних турів з річним оборотом близько 10 000 000 рублів.

На сьогоднішній день ринок туристичних послуг представлений не тільки основними напрямками для відпочинку. Багато люди вже втомилися від цього і хочуть відпочивати за індивідуальною програмою, скажімо, побувати там, де ніхто або мало хто бував. Як говоритися попит народжує пропозицію, тому є туристичні фірми, які спеціалізуються на екзотичних напрямки складаючи індивідуальні маршрути. До речі ціна екзотичного відпочинку вже привісити 10 000 дол. За тур і це цілком розумно!

Для прикладу багато людей підкорили Ельбрус? Ні! А як ви думаєте, чи багато охочих це зробити? Багато і їх кількість з кожним роком збільшується! Вартість такого сходження близько 20 000 дол. І ось є туристичні агентства, які щороку збирають кілька груп любителів екзотичного відпочинку (в загальній складності всього 20 чоловік в рік !!!) і здійснюють сходження.
Вважаємо: 20 (осіб) помножити на 20 000 доларів (ціна з однієї людини), отримуємо 400 000 доларів, що в перекладі на рублі близько 14 000 000 рублів.

І для стартапу таких екзотичних турів можна придумати дуже багато абсолютно різноманітним напрямкам і перевагам починаючи від релаксу і закінчуючи спортом і екстримом.

№3 Свій міні-бізнес організація молодіжного відпочинку у своєму місті.

Один мій знайомий завсегдатый міських клубів та тусовок почав свій туристичний бізнес навіть сам того не підозрюючи. Багатьом постійним відвідувачем тусовщикам знайома фраза, що в клубі одні і ті ж особи. Ось ця ситуація і спонукала його знайомитися по інтернету з людьми з інших міст і запрошувати їх на вечірки у своє місто. Коли постало питання з розміщенням він став пропонувати другу кімнату своєї квартири в найм. Він бере по 500 рублів з людини, з його слів тільки за здачу кімнати в місяць менше 20 000 рублів у нього не було.

Так само у великих містах є міні готелі - молодіжні хостели куди приїжджає багато молоді, відпочити і потусуватися знайти нових знайомих і добре провести час. У таких готелях мій знайомий так само розміщує групи молодих людей. З керівництвом хостелу він співпрацює за відсоток.

Останнім часом в клуби нашого міста часто приїжджають відомі особистості зі своїми концертами, на які багато фанатів і шанувальників хочуть потрапити, але заважає якась невизначеність куди йти, де ночувати і т.д.
Тут і включається кмітливість! У групах соцмереж знайомий публікує афіші про майбутній захід і пропонує свої послуги «гіда» - все включено. Бажаючих предостатньо!

Для цих цілей він заздалегідь бронює квартири, які здаються на добу, знаєте такі? У добу така квартира коштує 1500 рублів. Селить в них по шість чоловік і за вихідні, тільки з такої квартири заробляє 3000 рублів собі в кишеню.
У майбутньому він мріє побудувати будинок осіб на 20. Щоб тільки за два вихідних можна було заробити 20 000 рублів.

 

№4 Як заробити не маючи туристичного агентства?

Сьогодні почати свій стартап і заробляти в туристичному бізнесі, продаючи тури і путівки можна навіть не маючи своєї фірми і навіть реєстрації ІП. Є сайти туроператорів, які пропонують від свого обличчя працювати звичайним фізичним особам. Після реєстрації Вам нададуть доступ до їх базі турів.

Чому це вигідно туристичним агентствам?
Турагентства отримують комісію від туроператора з продажу туру і чим більше вони продадуть турів, тим вище буде комісія. Залучаючи фізичних осіб, турагентство збільшує свої продажі.

Чому це вигідно вам?
Працюючи в такій схемі, Ви отримуєте можливість займатися туристичним бізнесом з продажу турів не виходячи з дому. Так само ви отримуєте великі комісійні, працюючи під крилом турагентства, сьогодні вони готові платити близько 35% від свого прибутку. Тобто припустимо турагентство заробляє 10% від продажу кожного туру, візьмемо середню прибуток з одного туру 5 000 рублів. Від 5 000 рублів вам платять 35%. Отримуємо 1750 рублів прибутку з одного туру.
Щоб заробляти близько 20 000 рублів на місяць вам потрібно продати близько 12 турів.

Перевага такого бізнесу очевидні, ви можете починати освоювати туристичний бізнес вже сьогодні, при цьому, не вкладаючи кошти у відкриття своєї фірми. Ви нічим не ризикуєте!
Для початку потрібно створити сторінки в соціальних мережах, можливо, свій сайт і починати просування в інтернеті. Починайте зі своїх друзів і знайомих. Отримуйте перший безцінний досвід з мінімальними вкладеннями в туристичному бізнесі.

У висновку нашої статті про туристичному бізнесі хочеться сказати, що все таки і по сьогоднішній день відкриття туристичного агентства залишається досить прибутковим бізнесом головне вибрати правильний формат для старту. Удачі!

1

Читайте також:

Приватний гід - туристичні послуги

Приватний гід - туристичні послуги

Туристичне інтернет-агентство

Туристичне інтернет-агентство

Екотуризм як бізнес в Росії

Екотуризм як бізнес в Росії

Як привабити туристів?

Як привабити туристів?

Жити і займатися бізнесом в Гоа. Мрія чи реальність?

Жити і займатися бізнесом в Гоа. Мрія чи реальність?

 

Тому Вперед - Як відкрити шиномонтаж. Бізнес план шиномонтажу

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Інтернет Брокер. Провідник на фінансові ринки

Інтернет Брокер. Провідник на фінансові ринки

Головний фактор, який гальмує розвиток цього бізнесу - це недовіра клієнтів, страх бути обдуреними. Завдання інтернет брокера доступною мовою пояснювати клієнтові, у що він вкладає свої гроші.


Бізнес на виготовленні подарунків і сувенірів

Бізнес на виготовленні подарунків і сувенірів

У виготовленні подарунків головне визначитися з контингентом ваших майбутніх клієнтів і виготовляти продукцію у відповідності з їх перевагами. Так само потрібно розуміти сезонність товарів, тобто виготовляти подарунки до майбутніх свят.


Стоковий магазин одягу, як варіант для бізнесу. Дитячий СТОК

Стоковий магазин одягу, як варіант для бізнесу. Дитячий СТОК

Магазин стокового одягу орієнтований на людей у яких фінансовий достаток нижче середнього. Особливість СТОК магазинів полягає в частому оновленні продукції.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей