Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Флокування своїми руками / Як розпочати бізнес на флокування?

   

Призначений як бізнес може бути досить перспективним. Ця Тема цікава, не дуже розповсюджена, однак викликає до себе інтерес у споживачів. Рідко хто, стикаючись з незвичайним за фактурою, м'яким, приємним на дотик покриттям, не помацає його рукою і не задумається - а як це зроблено? При ближчому знайомстві виявляється, що виробництво не так і складно, обладнання для флокування коштує відносно недорого, при невисокій собівартості матеріалів, враховуючи незвичність, продавати результат можна з хорошим прибутком. А якщо вигідно - можна починати!

Але, перш ніж робити ставку на флок, потрібно розібратися у всіх тонкощах цієї справи. Не вдаючись глибоко в технологію, спробуємо з'ясувати, що потрібно для того, щоб бізнес виявився успішним.

Перше, про що треба подумати, як ми будемо позиціонувати свою послугу - як творчу, дизайнерську, або як ремісничу, схоже опоряджувальних робіт. Від цього залежить кінцева вартість готової продукції для споживача, вимоги, які пред'являються до її якості, і планове кількість роботи в день.

Призначений як бізнес

Справа в тому, що якщо робити флокированными, наприклад, елементи одягу, дизайнерської взуття, сувенірної продукції, наносити ворсисті малюнки на шкіргалантерею, флакони для косметичних засобів, картини, оформляти пляшки, ялинкові прикраси або квіткові горщики, - для цього, в першу чергу потрібен художник. Технологічний процес може освоїти будь посидюща й уважна людина, але ось зробити малюнок красивішим, гармонійно поєднується з виробом, на яке він наноситься - тут потрібен художній смак і вміння малювати. Ідеально, звичайно, якщо творець сам втілює свої ідеї в життя, але частіше буває, що використовувати висококласного дизайнера на роботах з нанесення малюнка економічно просто недоцільно.

Якщо на перше місце ставити покриття флоком великих поверхонь (шпалер, внутрішніх поверхонь висувних ящиків меблів, столів для більярду та настільного тенісу, облицювання салонів автомобіля або яхти, підлоги і стін в студіях звукозапису, що вимагають підвищеної звукоізоляції), - тут потрібні інші фахівці, тут важливіше акуратність і відповідальність, ніж художні вміння.

Робити майстерню з власної квартири (навіть якщо вирішили, що найнятих працівників не буде, а весь процес від пошуку замовників до виготовлення готових покриттів власник бізнесу буде виконувати сам) не варто. Справа в тому, що тут використовується клей і спеціально оброблені вискозне, поліамідні, акрилові, поліефірні та інші волокна, які придатні для электрофлокирования. Тому приміщення повинно бути добре провітрюване, а працювати потрібно в спеціальній захисній одежі. Крім того, у приміщенні не повинен бути занадто сухе повітря, інакше ворс пересихає і неправильно лягає. В принципі, цілком може підійти гараж або склад.

Перелік обладнання, яке необхідно придбати, визначається в залежності від того

Флокування - майстерня
напрямки, яке обрано спочатку. Однак, як правило, в нього входить власне электрофлокатор (вартість близько 400 $), повітряний компресор (200 - 500 $), інфор-червона сушіння (200 - 1500 $), камера для 3D флокування (250$),шовкотрафаретний верстат (200 - 500$), а також фарбопульти та набори малярних інструментів і ракелей. Це обладнання може бути використане як в невеликій майстерні, так і на достатньо великому виробництві. Не варто боятися, що з розвитком бізнесу доведеться регулярно закуповувати нові технічні пристосування, вони служить дуже довго і швидко окупають себе.

А ось доведеться закуповувати регулярно - так це витратні матеріали. В першу чергу, це власне флок і клей, який служить підставою для його нанесення. Орієнтовна ціна клею - 20 $ за кілограм, а ціна на флок - від 35 $ за таку ж кількість. Потрібно мати асортимент кольорів ворсу - не менше 7 - 10 найменувань, а якщо напрямок бізнесу - декоративне оформлення, то й більше. Загалом, для початку роботи потрібно витратити близько 300 $ на матеріали. Якусь частину доведеться витратити на пробні роботи, поки майстер придбає стійкі навички роботи з обладнанням та вловить всі тонкощі технології. Потім закупівлі здійснюються в залежності від об'ємів запланованої роботи.

Карта Кольорів

Флокування - карта кольорів

Збільшити

Витрата матеріалу на 1 м2 становить орієнтовно 180 г флока і 180-200 г клею, тобто вартість матеріалів на оброблюваний квадратний метр складе близько 10 $. До цієї суми потрібно додати витрати на оплату праці дизайнера і майстри, оренду приміщення, амортизацію обладнання і витрати на маркетинг і рекламу. Але при промислових масштабах ці витрати здадуться незначними, а при виготовленні дизайнерських штучок вартість роботи оцінюється в кілька разів вище собівартості.

Справа в тому, що розрахунок ціни для покупця йде не за квадратний метр, а за квадратний сантиметр, і його вартість в залежності від регіону, сезону, художньої цінності, оригінальності і попиту може становити до 0,5 $ за см2 (а в квадратному метрі 10000 кв. см!). Але навіть без урахування роботи дизайнера, наприклад, вартість флокірування одного салону автомобіля складає в середньому близько 500 $ (трохи більше або менше в залежності від моделі).

Тому можна впевнено сказати, що такий вид бізнесу, поки він ще не дуже поширений і затребуваний, при грамотному підході може стати дуже вигідним. Особливо напередодні Нового року, коли підвищується попит на сувеніри, іграшки, милі незвичайні дрібнички, цілком можливо потрапити в струмінь і почати нову справу!

 

Флокування. Придбання приладу для флокування (флокатора)

Дія флокатора полягає в доданні часткам флока електричного заряду і викиді їх на поверхню. Це відбувається завдяки вбудованому в прилад випромінювача високовольтної напруги. Агрегати для створення флоковыхповерхностей бувають промислові та ручні. Для невеликого бізнесу частіше використовують ручні флокаторы. Вони підходять для роботи з будь-якими поверхнями і стоять при цьому набагато дешевше промислових. Ідеальними характеристиками ручного флокатора є: максимальне напруга 70кВ, сила струму 20-25 мікроампер.

Флокування - ручний флокатор

Деякі виробники підвищують дані показники, підкреслюючи при цьому, що у їх моделей підвищена продуктивність. Дійсно швидкість вильоту частинок в цьому випадку підвищується, однак вони не встигають отримати заряд, за цього вилітають хаотично й осідають на поверхні, толком не закріпившись. Отже, щільність забивання страждає, покриття виходить неоднорідним - небудь з " дірками", або з грудками. До того ж у цьому разі значно підвищується витрата матеріалу.

Хороший флокатор не потрібно струшувати, щоб він працював. Навпаки, рухи при роботі з ним повинні бути плавні, тоді флок лягає рівномірно, створюючи бархатисту поверхню. Виняток становлять ті випадки, коли роботу доводиться проводити, тримаючи прилад для флокування «догори ногами», коли флок не потрапляє на випромінювач. У таких випадках флокатор дійсно необхідно іноді струшувати. Також варто звернути увагу на розмір бункера. Якщо вам доводиться наносити покриття у важкодоступні місця, наприклад, усередину сейфа, зручніше буде працювати з бункером маленького розміру. При обробці великих площ знадобиться великий бункер. Від матеріалу, з якого зроблений випромінювач, також залежить щільність набивки. Краще всього, якщо він зроблений з алюмінію.

УВАГА! Хороший, перевірений часом флокатор Ви зможете придбати - тут

Додатковим плюсом приладу для флокування буде можливість роботи від акумуляторів, таким флокатором працювати набагато зручніше, ніж моделями, що працюють від мережі. Також, враховуючи, що пристрій все-таки ручний, варто звернути увагу на його вагу. Також до додатковим, але не обов'язковим, характеристикам можна віднести наявність регулювання потужності. Щоб зробити правильний вибір, потрібно виходячи зі свого бюджету, вивчити характеристики представлених моделей та відгуки флокировщиков, які мали з ними справу.


Флокування. Підготовка робочого місця

Приміщення, в якому буде працювати флокировщик, повинно бути достатньо просторим. Із-за токсичності використовуваних у процесі роботи матеріалів бажано створити примусову вентиляцію.

Якість флокірування залежить від вологості повітря усередині приміщення, ідеальною вважається вологість 50-60%. Також плюсом буде, якщо в приміщенні буде підтримуватися постійна температура близько 20-25?С. З міркувань безпеки у приміщенні обов'язково повинен бути порошковий вогнегасник.

 

  Флокування - робоче місце  

 

Основним робочим місцем при флокування є стіл, тому його необхідно обладнати в першу чергу. Для зручності роботи висота столу повинна бути близько 1м.

 

  Флокування - стіл  

 

Площа його поверхні визначається характером виробів, що виготовляються. Якщо це статуетки, квіткові горщики або інші невеликі предмети, то розмір стільниці може бути приблизно 1м в довжину і 0,6м в ширину. Якщо ж планується оздоблення флоком, наприклад, салону автомобіля, то габарити повинні бути не менше 1,6м в довжину і 1 м в ширину. На такому столі поміститься будь-яка деталь авто, включаючи стелю. Для скорочення втрат флока, який розлітається в процесі роботи, на столі можна зробити бортики.

Для цього на стільницю з 3-х сторін прибивають рейки висотою близько 0,3м. Така висота найбільш оптимальна, її вистачить для затримки основної маси частинок тканини і, при цьому, вона не буде заважати, навіть якщо в процесі роботи доведеться переміщатися навколо столу.

Схема заземлення

Флокування - схема заземлення

Збільшити

При роботі з флокатором не варто забувати про безпеку, тому обов'язково потрібно заземлити стіл. Для цього його накривають оцинкованим листом, який відповідає розміру стільниці, і від нього відводять мідний або алюмінієвий провід перетином близько 0,5см, з'єднуючи другий кінець з контуром заземлення (для цих цілей можна використовувати радіатори і водопровідні труби).

Потім весь стіл, включаючи бортики, покривають щільним поліетиленом. Це робиться для зручності роботи стіл буде легко очистити від клею, частинки флока не будуть застрявати в тріщинах.

Стіл слід поставити так, щоб до нього можна було підійти з усіх сторін, крім того він повинен бути добре освітлений. Прибивши полку під столом можна організувати місце для зберігання флокатора та інших інструментів. Крім столу буде потрібно місце для сушки виробів. Для цих цілей можна використовувати стелажі або полиці. Їх розміри залежать від обсягу робіт і розміру виробів. При великих обсягах виробництва або при роботі з деякими адгезивами може знадобитися примусова сушка. Тоді необхідно обладнати сушильна шафа. Для цього збирають каркас шафи з полками, а всередину поміщають обігрівач. На цьому організація робочого місця закінчена, тепер можна приступати до роботи.

 

Флокування. Підготовка поверхні флокируемой

Підготовка флокируемой деталі в першу чергу залежить від самої деталі, а точніше від матеріалу з якого вона виготовлена.

 

  Флокування Флокування Флокування Флокування  

 

Розглянемо варіанти:

1. Дерев'яні та гіпсові поверхні. Такі вироби слід ґрунтувати, так як у них є багато часу. Не ґрунтувати виріб можна, але якщо воно не перевищує розмір 10Х10 див. Грунт можна використовувати будь-який, але тільки, щоб потім клей був сумісний з даними грунтом.

Поверхні краще всього грунтувати пентафталевими емалями. З випускаються на сьогодні найкращою вважається фарба ПФ-226 коричнево-жовтого кольору. Для того, щоб прибрати жовтизну з даної фарби в неї додають ПФ-115 чорну в пропорціях з ПФ-226:Пф-115 як 3:1. Для рівномірного нанесення не слід брати фарбу, яка вже довго зберігатися, тому що розчинник випаровується і сама фарба стає в'язкою, що значно ускладнює процес. Але якщо немає іншого варіанту, то таку фарбу можна розбавити уайт-спиритом.

Занадто рідка фарба теж не є добре - вона є поганою основою для флоко. Тому чимало уваги приділяється в'язкості! 40-50 вона повинна складати по віскозиметрі. Така фарба буде хорошим грунтом і навіть при повторному нанесенні стане гарним клейовим складом для флока. Але перш ніж наносити другий раз, потрібно дочекатися коли грунт повністю висохне. Якщо флокировать будете ламіновані поверхні, то такі вироби не потребують грунтовці.

2. Вироби з оргскла і пластмасові вироби. Такі вироби перед тим, як наносити клей, потрібно ретельно потерти миючим складом від жирових забруднень, мігруючих в процесі зберігання виробів до поверхні складових пластмаси. Як обезжиривающего кошти можна скористатися тринатрием фосфатом. Його слід розчинити в теплій воді в співвідношенні 5:1литру. Сам процес знежирення можна робити занурюючи виріб або за допомогою дрантя. Перед нанесення клею і флока поверхня повинна бути повністю сухий.

3. Металеві вироби. Такі вироби потрібно обезжиривать також уайт-спиртом або скипидаром. Поверхні великого розміру рекомендується грунтувати як і у випадку з пластмасовими виробами.

4. Скляні поверхні. Дані поверхні, аналогічно, як і пластмасові слід обезжиривать миючими засобами.Флокування. Нанесення флока

Нанесення флокового покриття проводиться після проведеної підготовки поверхні і безпосередньо самого препарату.
 
Фарба чи клей слід наносити рівним шаром на поверхню виробу, яку обрали, без патьоків і напливів. Також потрібно заздалегідь визначитися яким способом наносити флок.

 

  Флокування - нанесення флока  


 
Щоб флоку не було складно воткнуться в клей і щоб на поверхні самого виробу не утворилася плівка з клею з поверхневим зміненим натягом, потрібно починати флокування не пізніше 3-4 хвилин після того, як нанесли клей.

На малюнку можна побачити два різних результату: результат флокування протягом 3-4 хвилин після нанесення клею і результат протягом 10 хвилин.

 

   

 

В результаті видно, що:
• Ворсинка міцно зчепилася з плівкою полімерного сполучного після відкидання і відповідно глибоко проникла в шар клею;
• Ворсинка закріпилася ненадійно, так як проникла лише невелику частину своєї поверхні, і швидше за все при подальшій експлуатації виробу вона випаде.
 
Процес флокірування передбачати, що після першого разу необхідно здути не закріпилися ворсинки за допомогою пилососа, а після знову повторити процедуру, тобто колір виробу, але тільки без нанесення клею. Такий процес дозволить новим ворсинкам зайняти вільні місця в шарі клею. У тому випадку, якщо вибраний виріб має складну конфігурацію, процедуру флокірування можна повторювати ще раз.

В залежності від режиму сушіння клею, який був обраний, потрібно проводити і сушку самого виробу. Після завершення процедури, потрібно дочекатися, коли виріб (клей) повністю висохне і лише тоді здійснювати контроль якості, чищення та упаковку.

 

Флокування. Сушка деталі

Сушка вироблених деталей методом флокірування визначається в залежності від вибору одного з трьох видів виробництва.

 

  Флокування - сушка деталі в майстерні  Розглянемо по черзі кожен з них.

Флокування - салон автомобіля

Перше - це виробництво малотиражне, сюди увійдуть одиничні вироби, наприклад, частини при обробці автомобільного салону.
Для даного методу виробництва характерне звичайне нанесення клею на основі розчинників, за допомогою кисті або валика. Слід зазначити, що клей повинен дуже повільно висихати. Саме флокування проводиться за допомогою ручного флокатора.
Сушка даних виробів проводиться у відкритому приміщенні при підтримці кімнатної температури протягом доби.

Флокування - пляшок шампанскаого

Друге - це виробництво середнього тиражу виробів, наприклад, покриття флоком пляшок.
Тут виробництво починається таким же методом нанесення клею, але непогано також виконувати занурення, що дозволить використовувати спеціальний клей з часом висихання до п'яти хвилин. Флокування здійснюється як вручну, так і в камері для об'ємного флокірування.
Сушка при такому методі також можлива відкрита при кімнатній температурі або ж з використанням сушильної шафи.


Флокування - коробочки

Третє - це багатотиражне виробництво, тут прикладом слугуватимуть футляри та спеціальні коробочки для ювелірних прикрас. Метод нанесення водно-дисперсійного клею краще всього використовувати розпилюючи. Флокированиепроизводится на стаціонарній флок-машині.
Сушку таких деталей слід проводити у спеціальній прохідній печі.

Найкращими умовами для проведення процесів флокірування в приміщеннях є: рівень вологості, що становить 50-60 відсотків з температурою 25 градусів. Що б контролювати і підтримувати такі умови, краще всього використовувати в приміщенні спеціальні прилади.Флокування. Необхідне обладнання для початку бізнесу

Флокування - це технологія створення на різних поверхнях бархатистою оболонки. Ця бізнес-ідея поки не отримала широкого розповсюдження. Але флокування телефонів, автомобільних панелей, ноутбуків та сейфи користується попитом. Це модно, естетично і досить сучасно.

З допомогою флокірування можна створювати ексклюзивні пляшки, сувеніри і інші незвичайні предмети.

Для організації виробничого процесу необхідно придбати ручний флокатор і витратні матеріали - флок і клей. Також треба мати виробниче приміщення з робочим столом і стелажами, що має заземлення. Кімнатна температура в приміщенні повинна бути постійною при вологості не більше 75%.


Флокатор.

Флокування - флокатор

Для електростатичного флокування можна скористатися ручним флокатором (наприклад, У02М). У його комплектацію входить високовольтний генератор, мережевий адаптер, бункер для флока і сітки бункера. Особисто у мене РФ-У03, купував я його за 11 000 російських - тут, зараз він вже може подорожчав.

 

Клей.

Флокування - клей

Перший етап роботи - це нанесення на виріб клейової основи. Для високої якості флокірування використовують клей німецької фірми СНП, який володіє високою електропровідністю. На виріб його наносять пензликом (у деяких випадках застосовується повне занурення в клей). На клейовий шар з допомогою флокатора напилюється флок.

Флок.

Флокування - флок

Для флокування виробів зазвичай застосовують поліамідний флок довжиною 0,5-1 мм. Досягати колірної гами, бажаної замовником, можна шляхом змішування декількох квітів. Їх сумісність, пропорції і одержуваний відтінок визначають експериментальним шляхом. Надлишки розсипаної на робочому столі флока можна використовувати повторно, засипаючи його в бункер флокатора.

Флок зберігається в темному приміщенні в щільно закритій тарі, так як при замерзанні, нагріванні і намоканні він приходить в непридатність.
Середня витрата препарату становить 150-200 гр. на 1 кв. м.
Готові вироби повинні сушитися протягом доби, для чого будуть потрібні спеціальні стелажі.


Флокування салону автомобіля

Флокування салону автомобіля

Сучасні автовласники по-різному намагаються поліпшити своє авто з точки зору дизайну і комфорту. Одним з модних напрямів в цьому відношенні є флокування. В автомобільній промисловості флокування набирає все більших обертів.

Рентабельність Бізнесу на флокування

Рентабельність Бізнесу на флокування

Вам вже довелося почути про неймовірні цифри рентабельності в малому бізнесі, використовуючи технологію флокірування? Ви просто чули про таку технологію і не вірите в реальність заробітку? А може тільки що почули, і хотіли б дізнатися детальніше? Тоді пропонуємо вам розібратися разом з нами, і знайти відповіді на найважливіші питання.
Флокування для дизайнера

Флокування для дизайнера

Якщо Ви вирішили зайнятися приватним бізнесом, а в душі Ви дизайнер, зверніть свій погляд на колір, це досить цікава ідея для відкриття своєї справи. Саме поняття "колір" для більшості вітчизняного населення ні про що не говорить, вони навіть не зможуть сказати, хоч до якоїсь області це відноситься.

 

Відео Флокування як Бізнес:

  /td>  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Організуємо дискотеку. Прибуток з дискотеки

Організуємо дискотеку. Прибуток з дискотеки

Дискотека для багатьох людей є місцем де можна дозволити себе розкріпачити в якійсь мірі. Темні приміщення, гучна музика - це невід'ємна частина відпочинку молоді. Організацією дискотек займаються активні люди, що ведуть нічний спосіб життя.


Свій бізнес - Пивний Бар(Паб). Продаж пива

Свій бізнес - Пивний Бар(Паб). Продаж пива

Справжнє смачне пиво - це напій для небідних людей. Поціновувачів цього напою дуже багато і тому правильно обрана і оформлене приміщення для Бару (Пабу) завжди буде збирати безліч небайдужих людей, ваших клієнтів.


Запуск кавового бізнесу

Кавові апарати як малий бізнес. Запуск кавового бізнесу

Кава свого роду наркотик для багатьох людей, вони не уявляють себе без цього напою. Даний вид малого бізнесу абсолютно не вимагає великих вкладень потрібно лише правильно підібрати місце і можна сміливо стартувати.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей