Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план міні виробництво макаронних виробів

   

Зміст:

Технологія виробництва макаронних виробів
Де брати сировину для виробництва макаронних виробів?

Організація міні бізнесу:
Приміщення
Персонал
Обладнання для виробництва макаронних виробів

Фінансовий план:
Інвестиції в міні бізнес
Терміни окупності

Маркетинг:
Реклама

   

Технологія виробництва макаронних виробів.

Макаронні вироби щільно увійшли в систему харчування сучасної людини. В залежності від регіону їх питому вагу в раціоні різний: в Італії - 24%, в Китаї - 18%, в Росії - 9%, в Бразилії - 2%. Для вітчизняного ринку даний продукт придбав «стратегічне» значення в соціалістичний період, проте його роль зберігається і по сьогоднішній день.
Технологія виробництва макаронних виробів містить у собі кілька фаз і етапів: формування сировинної бази, заміс тіста для макаронів, формування і стиснення (пресування), розрізання на окремі частини готової макаронної стрічки, сушіння і охолодження, контроль якості та пакування.

Спочатку надійшла на фабрику борошно зважують і змішують, дотримуючись відповідність сортності. Об'єднання борошна з різних партій проводиться для коригування якості сировини і згладжування диспропорцій у його властивостях. У виробничій обстановці складно точно підтримувати нормальні умови зберігання продукції. Часто відбуваються коливання в температурному режимі і рівні вологості. З-за такої мінливості у зовнішньому середовищі борошно злежується і можуть виникнути проблеми з кінцевими виробами, так і з обладнанням. При змішуванні сировини відбувається подолання більшості труднощів такого характеру.
Після цього борошно відкидають на сито і кілька разів очищають. Пересеянную борошно обробляють магнітом для вилучення металевих включень і домішок. Далі здійснюється підігрів борошна до 12-15°С і додавання теплої води у встановленій пропорції (2:1).

Готове тісто ущільнюють і пресують, а потім пропускають через формувальний апарат і відразу розрізають на окремі частини, одночасно обдаючи прохолодним потоком повітря щоб уникнути злипання і деформації макаронів. Рекомендується для більш легкої роботи з тестом підігрівати його до температури 35-38°С - так воно стане м'яким і легко прийме будь-який вид. Можна також використовувати вакуумне очищення, вивільнення скупчення повітря.

Після сушіння при високих температурах, що фіксує зовнішній вид макаронних виробів і знищує бактерії, продукцію охолоджують до кімнатної температури, оглядаються на предмет браку і упаковують у полімерні або паперові пакети, картонні коробки. Далі роздрібні упаковані одиниці об'єднують в партії і укладають у ящики чи мішки.
 
Вагові різновиди макаронних виробів засипають або укладаю тільки в транспортну упаковку: дерев'яні або целюлозні коробки, в які заздалегідь поміщають очищену біле або злегка жовтуватого обгортковий папір.

Утворилося порожній простір при завантаженні макаронів в коробки усувають пергаментним папером.

Готові товари до продажу в роздрібні магазини повинні міститися в картонному бокс-ящику або мішках з щільної багатошарової папери.

Температура на складі не повинна перевищувати 14°С, а вологість, зазвичай, не може бути більше 13%.

Для зберігання, переробки та перевезення готових виробів, пакувальних матеріалів і сировини, обов'язково наявність візків і стелажів.

Готовий до реалізації продукт залежно від зовнішнього вигляду і форми ділять на наступні групи: ниткоподібні, фігурні, трубчасті і стрічкоподібні.

До тонких нитеобразным виробам відносять пасти, спагеті і макарони.
До фігурним виробам відносять черепашки, завитки, гребінці, супові (дрібні) засипки.
Макаронні вироби, виконані у вигляді трубчастых відрізків, залежно від діаметра перерізу можуть назватися: соломкою (діаметр до 3,5 мм); особливого поперечного перерізу (до 6 мм), звичайного діаметру (до 7 мм) і преміум-сорт (більше 7 мм). Ширина стінок продукції - не більше 2,2 мм. Трубчасті макарони також різняться від нахилу зрізу бічних ділянок і вигнутості довжиною: перо (10 см) з похилим зрізом, протяжна трубка з рівним зрізом (не менше 16 см), ріжки (до 10 см) - зігнута або пряма труба з рівним зрізом.

Лентообразную локшину (ширина - від 2,5 мм, товщина - менше 2 мм) можна зустріти під наступними назвами: рифлена, гладка, з звичайними, хвильовими або зубчастими боками і т. д. Вони так само бувають довго і коротко нарізаними.

Такі вироби виготовляються у довільній формі і будь-якому розмірі. Вимога одна: максимальна товщина в перегині не повинна бути вище 3 мм - для пресованих та 2 мм - для штампованих продуктів.

По довжині вироби завжди поділяються на довгі (від 14 см до півметра) і малі (від 1 до 14 см). Макарони виробляють виключно довгими; локшину і тонку вермішель - будь-якого розміру; ріжки, фігурні види, пір'я - тільки короткими.

  Бізнес-план міні виробництво макаронних виробів  


Де брати сировину для виробництва макаронних виробів?

До основних інгредієнтів в приготуванні макаронних виробів виступають борошно, очищена вода, добавки, вдосконалюють ароматичні, смакові і білкові властивості.

Дані позиції для дрібного бізнесу доцільніше купувати на сайтах оптової агроторговли або укладати прямі зв'язки і контакти з виробником. Діяльність без посередників, звичайно, трохи дешевше і якість сировини буде під великим контролем, проте при прямих поставка мінімальний тоннаж замовлення може виявитися недоречним для фірми такого невеликого масштабу. Найбільш надійним партнерам на Інтернет-ресурсах можуть служити: «АгроСерсис», «Флагма», «ПроПартнер» та ін.

Можна вдатися до професійних послуг класичної біржі, так як борошно відноситься до категорії стандартизованих товарів.

Складність в замовленні та купівлі сировини для макаронних виробів полягає в запитуваних властивості борошна. Структура неодмінно повинна бути груба, крупитчатая, з низьким показником поглинання води. Частка клейковини має бути не більше 26%. Найвищі показники білизни (від 49) і незначний вміст вологи (до 16%).

Воду не заборонено використовувати з системи, однак необхідно застосовувати промислові фільтри для її очищення.

Допоміжні і поліпшують речовини у вигляді біоактивних добавок, ароматизаторів, барвників можна набувати у оптових посередників на Інтернет-ресурсах або утворюючи безпосередню ділову зв'язок.

Організація міні бізнесу.

Основний крок до малого підприємництва починається з вибору організаційно-правової форми ділової активності: підприємництво без створення юридичної особи, акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю. Найбільш поширені перший (ПБОЮЛ) і останній типи (ВАТ). Однак, перший вигляд, незважаючи на перевагу единообладателя бізнесу, дуже небезпечний: власник несе перед кредиторами та державою відповідальність всій приватною власністю, майном, а не тільки лише розміром загального статутного капіталу фірми.

Далі слід питання реєстрації (в бланку реєстрації фірми потрібно буде вказати такий код-шифр ОКВЕД: 15.85 виробництво макаронних виробів). Її можна здійснювати власними силами за більший строк при мінімальних витратах або звернутися до спеціалізованим агентствам і фірмам. Краще, звичайно, вибрати посередника, так як розібратися з усіма особливостями і нюансами оформлення - справа непроста. Реєстрація здійснюється за місцем знаходження об'єкта комерційної діяльності. Йому присвоюється юридичну адресу, а місцем конкретного виробництва - фізичний. У разі організації міні бізнесу по виробництву макаронних виробів, доцільніше розмістити офіс, склад і цех в одній будівлі.

Приміщення.

Основний критерій, по якому проводиться відбір приміщення для виробництва макаронних виробів - це найбільш підходящий розмір (площа). Воно повинно вмістити в себе основний ділянка під виробничу лінію та інше обладнання, складське приміщення та офіс для адміністрації і керівництва, що займаються питаннями управління і маркетингу.

Основний цех повинен мати високий стелю (не менше 3 метрів), можливості для зручного, але компактного розміщення машин та устаткування, характеристики, що забезпечують абсолютну безпеку як співробітникам, так і кінцевої продукції. Ділянка, що відводиться під склад, повинен бути обладнаний спеціальними стелажами для зберігання сировини і допоміжного устаткування, комплектуючих для апаратної частини.

Існування даного приміщення передбачає наявність в ньому вентиляційного обладнання, контролерів і регуляторів мікроклімату. Під склад на малому підприємстві по виробництву макаронних виробів не рекомендується виділяти ділянку, площею понад 100 квадратних метрів. Офісне приміщення повинно бути невеликого розміру з середньою висотою стель і наявністю вікон. Імовірно, воно повинно розташовуватися на першому поверсі (для зручності контакту з покупцями, посередниками та постачальниками), але це не обов'язково.

Після отримання в оренду приміщення або його повноцінного придбання і до налагодження виробничого процесу необхідно отримати сертифікат від санітарно-епідеміологічної служби, що підтверджує відповідність обраного місця всім нормам і вимогам, прийнятим в державі для виробництва продуктів харчування. Так само дозволу на роботу повинні бути видані адміністративними органними на місцях, пожежною інспекцією та службою екологічної безпеки. Свої висновки вони складуть безпосередньо після огляду приміщення і внесуть їх в спеціальні акти-дозволи.

Після стартового запуску технологічної лінії будуть взяті проби готових виробів та видані документи, що підтверджують відповідність державному стандарту №52378-2005 у разі дотримання усіх нормативних вимог до інгредієнтів і виробничого процесу.

Персонал.

Не останнє вплив на приготування вихідного матеріалу та виробництво макаронних виробів як кінцевої продукції надають люди, тобто так званий персонал. Співробітники для малого підприємства подібної спрямованості підбираються з різних сфер діяльності: це і наладчики устаткування, і колишні кухаря, і хіміки-технологи, і фахівці з реклами і збуту, і співробітники відділу матеріально-технічного забезпечення, і менеджери. Їх часткової та кількісний склад залежить від масштабів виробництва і рівня механізації автоматизації на виробництві.

Для старту малого бізнесу рекомендується підбирати персонал належної кваліфікації з досвідом роботи у сфері виробництва та реалізації продуктів харчування не менше 3-4 років, так як придбання навичок роботи співробітниками може створити занадто великі економічні ризики для діяльності, навіть за умови грамотної організації бізнесу в цілому. При прийомі на роботу, важливо не просто вивчити дипломи, запис у трудовій книжці і рекомендації, але і особисто поговорити з людиною, запропонувавши йому вирішити кілька нестандартних ситуаційних завдань. Така методика хороша не тільки для офісних працівників (маркетологів, керуючих), але і для виробничого персоналу: тут труднощів у роботі і небезпек більше. Можна відразу визначити, хто в екстремальній ситуації не розгубиться і проявить кмітливість та ініціативу.

Найчастіше на підприємствах з виробництва харчових продуктів за виробничою лінією стежать жінки у віці від 26 до 55 років. Роботу, пов'язану з доведенням сировини до обладнання та його завантаження, займаються чоловіки у віці від 27 до 60 років. Для роботи із зовнішнім середовищем фірми в особі клієнтів, посередників і постачальників краще всього підійдуть молоді люди до 33 років, так як, за статистичними даними, вони більш відкриті нововведень і тенденціям на ринку, більш комунікабельні і нестандартні у прийнятті управлінських і маркетингових рішень.

Будь-яке мале підприємство має функціональну організаційну структуру, в якій всі управлінські, розпорядчі і контрольні повноваження зосереджені в руках керівника. В статуті та внутрішніх документах фірми потрібно детально і однозначно охарактеризувати напрями роботи кожного співробітника, що займає те або інше робоче місце, штатний розклад і характер взаємовідносин між співробітниками. Спочатку необхідно підтримувати корпоративну культуру і приємну робочу атмосферу в навіть самому маленькому колективі.

Обладнання для виробництва макаронних виробів.

Лінії з виробництва стандартизованих макаронних виробів деталізовано складаються з вакуумного дозатора, мукопросеивателя, ворошителя, прессовочного апарату, укладальника, конвеєрної сушарки, пневмотранспортера, охолоджувача, накопичувального відділу, транспортера, живильника, завантажувача, апарату-пакувальника і пульта управління. Проте, часто ці ділянки об'єднують в такі блоки: борошнопросіювач, макаронний прес-апарат, шафа для сушіння і фасовочно-пакувальний автомат.

Безперечним лідером на ринку спеціалізованого обладнання по виробництву макаронних виробів є, як не дивно, італійські машини і агрегати. Найбільш відомі для виробників харчових продуктів у багатьох країнах світу макаронні лінії від "Realpast". Вони мають найбільшу виробничу потужність: при завантаженні в 80% виготовляють до 560 кг продукції за годину роботи.

Особливою перевагою італійського обладнання є висока якість, сервісне обслуговування і тривалий гарантійне обслуговування (до 6 років). Так само до унікальним позитивною характеристикою можна віднести широкі можливості диверсифікації та розширення асортименту, одержувані завдяки закладеній здатності до швидкої переналадки машин. До продукції цього типу можна віднести листи для лазаньї, трубчасті макарони діаметром до 3,6 см, і так далі.

Переорієнтація в технічному плані (без зміни рецептури) займе всього кілька хвилин, за які всього лише потрібно переставити матриці Вартість устаткування фірми "Realpast" становить 0,88 - 1,05 млн. дол.
Ціни на компактні лінії для простого виробництва цієї продукції серед вітчизняні, китайських виробників і виробників країн, що розвиваються починаються від 200 тис. дол. Виробнича потужність в таких моделях не перевищує 200 кг макаронних виробів на годину роботи та видова різноманітність продукції становить близько 120 - 160 різних модифікацій. Однак, для молодого бізнесу з помірними капіталовкладеннями, значним потенціалом і жорсткою, постійно зростаючої конкурентної боротьби на ринку цього буде достатньо.

Фінансовий план.

Увага! Всі розрахунки крім обладнання вироблялися з обліку

організації бізнесу за межами міста, тобто в сільській місцевості!

У фінансовому плані малого підприємства, що займається випуском макаронних виробів, представлені прогнозні параметри та оцінки можливості здійснення даного виду діяльності. Його відмінна риса - надання інформації в грошовому, незаперечній і об'єктивному вигляді.
Для початку розрахуємо витрати на оснащення. Вони відносяться до категорії основних засобів і капітальних вкладень.


Щоб власне виробництво макаронних виробів було можливо, необхідний наступний мінімальний набір вітчизняного обладнання:
1. Тістоміс - 25 тис. руб.;
2. Просіювач борошна - 10 тис. руб.;
3. Макаронний форматор - 135 тис. руб.;
4. Шафа для просушки - 33 тис. руб.;
5. Пакувальний апарат -70 тис. руб.
Отже, сукупні витрати на обладнання опиняться в розмірі 273 тис. руб.


Наступна стаття витрат пов'язана з робочою силою. Для продуктивної роботи невеликої фабрики знадобиться такий персонал:
1. Маркетолог - 15 тис. руб.;
2. Робітник з обслуговування технологічної лінії - 12 тис. руб.
3. Помічник по обслуговуванню технологічною лінією - 9 тис. руб.;
4. Технолог - 13 тис. руб.;
5. Водій - 11 тис. руб.
Разом фонд оплати праці на місяць буде дорівнює 60 тис. руб.
Сума податків на заробітну плату складе: 60 тис. руб. х 0,3 = 18 тис. руб.

Витрати на сировину.

В якості базових компонентів для виготовлення макаронних виробів застосовують борошно, а також очищену воду, які підбирається з розрахунку на 1 кг готової продукції. Таким чином, необхідно 960 гр. сировини.
Для розрахунку обсягу продукції, що випускається використовуємо наступні прогнозні дані: виробництво макаронних виробів в день - 210 кг, робочих днів в місяці - 22 дні.
У такому разі виходить: 210 х 22 = 4620 кг.
Нормативний обсяг встановлюється на рівні 4620 кг.
Оптова ціною борошна 11 руб./кг. Витрати на базову сировину, необхідну для виготовлення макаронів: 10,56 руб. х 210 кг х 22 = 46,46 тис. руб.


В результаті, отримавши необхідні прогнозні дані, розрахуємо постійні (не залежать від обсягу випущеної продукції) щомісячні витрати
1. Комунальні платежі - 7 тис. руб.;
2. Оренда приміщення - 7 тис. руб.;
3. Фонд оплати праці - 60 тис. руб.;
4. Взымаемый із заробітної плати податок - 18 тис. руб.
До змінних витрат відносять витрати на
1. Вихідна сировина - 46,46 тис. руб.;
2. Тара для упаковки - 4 тис. руб.
3. Витрати на перевезення - 10 тис. руб.;
Таким чином, передбачувані сукупні витрати, не пов'язані з вкладеннями в основний капітал, рівні 152,46 тис. руб.

Інвестиції в міні бізнес.

Під інвестиціями в будь-який вид бізнесу розуміється вкладення, мінімальний рівень яких включає сукупність стартових витрат, понесених у зв'язку з придбанням обладнання, та витратами, понесеними на початковому етапі роботи.
Таким чином, для організації бізнесу при сформованих умовах необхідно: 152,46 тис. руб.+ 273 тис. руб.= 425,46 тис. руб.

Розрахуємо дохід.
Роздрібна ціна 1 кг макаронів в пачках 49 руб. Беручи до уваги ПДВ у розмірі 20%, дохід з 1 пачки макаронів складе: 49 - 9,2 = 39,2 руб.
Сукупна виручка при повній продажу виробленої продукції за місяць: 4620 кг х 39,2 руб. =181,1 тис. руб.
Чистий прибуток - 153, 94 тис. руб.

Рентабельність виробництва: (181,1 тис. руб. /152,46 тис. руб.) х 100% = 118,79%
Результативність постійних і змінних витрат визначається за показником рентабельності продукції:
Витрати на вихідну сировину = 46,46 тис. руб.;

Прибуток на одиницю продукції = (181,1 тис. руб. - 46,46 тис. руб.): 4620 кг = 29,14 руб.
Рівень рентабельності = (29,14 руб. / 49 руб.) х 100 % = 59,47 %.
У світовій загальноприйнятій практиці нормальним рівнем рентабельності вважається показник в діапазоні від 8 до 25%. У країнах СНД мінімум для даного показника становить 20%, а максимум 400 - 500%. На даному підприємстві прогнозний рівень рентабельності значно перевищує середні показники по галузі в середньому на 9 - 13%.

Отже, з проведеного дослідження робимо висновок, що міні бізнес по виробництву макаронних виробів вважається досить прибутковим видом діяльності. При прогнозованій нормі випуску 4620 кг товару в місяць, загальна прибуток від реалізації продукції складе 28,64 тис. руб./ міс.
Це мінімальні або іншими словами песимістичні розрахунки. На практиці слід збільшувати обсяги на 5%, щоб до кінця року видавати 7901,73 кг товару.

Терміни окупності.

Даний показник дозволяє чітко визначити і наочно розглянути перспективу бізнесу. При його рассечете враховуються початкові вкладення в основний капітал і обов'язкові щомісячні витрати, розмір отриманого прибутку і рівень податку на прибуток.
273 / ((181,1-152, 46) -15%) = 11, 21 місяців.
Таким чином окупність проекту становить майже рік за умови 100% реалізації продукції в роздрібні мережі і оптовим посередникам.

Маркетинг.

  що приваблює покупця при виборі макаронних виробів  


На першому етапі встановлення ціни необхідно знайти найбільш підходящу, що знаходиться в проміжку між ринковим рівнем і сукупністю витрат, закладену у вартість. Такий підхід допоможе встановити зв'язок в покупцями, завоювати їхню лояльність і довіру. Пізніше ціну можна поступово піднімати, але не більше ніж на 7% і не частіше, ніж 1 раз в 2 місяці.
У ціновій політиці також доцільно використовувати стратегію неокруглення психологічних цін, так звана політика «9,99». Важливо, щоб ціни в роздрібних торгових точках відповідали політиці фірми-виробника. Особливу підсвідомий вплив на вибір того чи іншого товару має візуальний складу ціни: обов'язково слід формувати ціну так, щоб вона закінчувалася на «кругле число» (2, 3, 5, 6, 8, 9, 0) і уникати «незграбні» цифри (1, 4, 7).

Перші 3-4 місяці не слід використовувати виробничі потужності більш, ніж на 65-70%: не знаючи ставлення споживачів до нової продукції і не зайнявши нішу на ринку можна зіткнутися з перевиробництвом і швидким згортанням діяльності.

На стадії входження на ринок рекомендується випускати не більше 10 -12 видів продукції в 1 - 2 варіанти розфасовки. Обов'язково в асортиментній групі має бути товар-новинка або рідкісний на даному сегменті продукт, наприклад, листи для лазаньї.

Раз 1-1,5 тижня представник від виробництва повинен відвідувати роздрібні точки для контролямерчандайзинга і викладки товарів власного виробництва.
Упаковка повинна бути незвичайною, кидається в очі. І тому підходящим рішенням буде розфасовка, наприклад, трубчасті, тубусные коробки з яскравою етикеткою в червоних тонах.

Збут продукції.

Реалізація та переміщення товарів по каналах товароруху може здійснюватися кількома способами:
1. Формування пакету прямих замовлень і поставок на їх основі макаронних виробів у роздрібні і дрібнооптові торгові мережі, стихійні ринки;
2. Підписання партнерських угод з продовольчими складами і крупними оптовими базами продуктів харчування;
3. Продаж підприємствам громадського харчування (кафе, ресторани, бари, їдальні і т. д.) продукції на договірній (постійній) основі;
4. прийняття участі в тендерах, конкурсах на постачання макаронних виробів різних установах державного типу (садкам, школам та літнім таборам).

  види і переваги покупців при виборі макаронних виробів  


Менш ризиковий варіант у збутовій політиці - це створення власної широкої мережі каналів розподілу нульового рівня, так як посередники не завжди погоджуються на співпрацю з новими країнами виробниками в силу відсутності належного рівня лояльності споживачів. Проте, даний спосіб вимагає великих зусиль з боку керівництва та персона, особливо маркетолога.

Реклама.

В першу чергу для налагодження оптових продажів варто розмістити рекламу в Інтернеті. Для початку це має бути контекстна реклама, а підтримує механізмом виступить SEO-оптимізація. Найбільш підходящі для цього ресурси Google AdWords і Яндекс.Директ. Це не тільки підвищить продажі, допоможе у встановленні партнерських взаємин, але і значно розширить географію поширення вироблених макаронних виробів.

Кінцевим споживачам інформацію краще доносити через зовнішню рекламу: білборди,сітілайти, банерну рекламу і т. д. Оголошення в ЗМІ краще обмежити невеликим, але яскравим рекламним повідомленням на радіо, що посприяє ефекту від основного впливу зовнішньої реклами. У майбутньому можна вдатися і до створення ролика для телеаудиторії, що вимагає, відповідно, і значно великих грошових вкладень.
В якості рекламного і одночасно стимулюючого продажу інструменту можуть служити різні акції, копэкинг.

У висновку слід зазначити, що даний вид малого підприємництва надзвичайно рентабельний і не має особливого переліку економічних ризиків і небезпек. Макаронні вироби - це продукція, що користується досить нееластичним і стійким попитом, ринок тут суворо сегментований і стабільний. Основні труднощі припадуть на початковий етап: на перші 4 - 8 місяців. Це пов'язано з наявністю великої кількості дрібних і великих виробників аналогічної продукції.

Якщо в перший рік вдасться вийти на рівень окупності і зайняти свою нішу, встановивши контакти з партнерами і завоювавши довіру покупців, подальше присутність на ринку отримає більш масштабний розвиток, збільшиться рекламний бюджет, який і стане потужним двигуном бізнесу в подальшому.

Крім того, зараз на вітчизняному ринку сформувалася культура споживання макаронних виробів з твердих, пройшли мінімальну обробку, сортів пшениці. Це сегмент елітної продукції, зайнята більшою частиною імпортними торговими марками. Пропонуючи споживачам продукцію з подібними властивостями, але з цінами на 17 - 28% нижче цін конкурентів, у підприємства з'являється новий напрямок з постійними клієнтами, що мають більш стійке фінансове становище, а значить - забезпечують стабільний попит.

 

 

Міні виробництво макаронних виробів - Бізнес-план - Завантажити

1

Читайте також:

Як організувати виробництво макаронів?

Як організувати виробництво макаронів?

Виробництво пельменів. Пельменный Бізнес

Виробництво пельменів. Пельменный Бізнес

Виробництво заморожених напівфабрикатів

Виробництво заморожених напівфабрикатів

Бізнес: виробництво вірменського і грузинського лаваша

Бізнес: виробництво вірменського і грузинського лаваша

Цех, виробництво тортів та кондитерської випічки

Цех, виробництво тортів та кондитерської випічки

 

Тому Вперед - Бізнес-план з міні виробництва теплоблоков

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План юридичні послуги

Бізнес План юридичні послуги

Бізнес-план юридичної контори - це бізнес план проекту, який полягає у відкритті компанії по наданню юридичних послуг. Сьогодні в інтернеті можна скачати такий проект.


Бізнес План масажного кабінету

Бізнес План масажного кабінету

У сучасної людини все частіше виникає потреба в масажних процедур. Довге сидіння за комп'ютером у статичній позі, стреси, бажання надати кращу форму свого тіла все активніше вимагають втручання масажу.


Бізнес-План вирощування полуниці

Бізнес-План вирощування полуниці

Для всіх не секрет, що полуниця користується величезним попитом, відповідно і ціна на неї зростає. І тому багато любителів цієї ягоди вирішують зайнятися вирощуванням полуниці, після чого продавати. Таким чином, прості садівники стають підприємцями.


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей