Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Ідеї бізнесу /    

Бізнес на виробництві меду. Організація пасіки

   

Організація виробництва та продаж меду. Бізнес-ідея.

Не дивлячись на активний розвиток сучасних технологій, людство продовжує потребувати бджіл, їх діяльності і вироблених ними продуктах, які за своїм цілющим і смаковим якостям, а також унікальному складу мікроелементів не мають аналогів серед вироблених людиною. Бджільництво володіє важливим міжгалузевим значенням. Від бджіл одержують мед, квітковий пилок, бджолиний віск, прополіс, маточне молочко і отрута. Дані продукти широко використовують як у харчовій, так і в медичній промисловості. Останнім часом на основі продуктів бджільництва здійснюються різні лікувальні та косметичні препарати. Тому виробництво і продаж меду є і сьогодні досить актуальною і прибутковою ідеєю для бізнесу.

Отже, з чого слід почати. Якщо Вас привабила ідея заробітку з допомогою виробництва меду, то найпершим і розумним кроком буде заняття самоосвітою. Адже у цій справі без спеціальних знань не обійтися. Благо, в наші дні існує багато книг, періодичних видань та інтернет-ресурсів, де можна отримати всю необхідну інформацію, а так само поспілкуватися з тими, хто вже тримає бджіл. Це особливо важливо, якщо Ви робите ставку саме на бізнес, а не на міні виробництво «для себе». Адже щоб справа пішла, його треба поставити на хороший лад.

Що треба буде дізнатися. Перш за все, взагалі довідатися в цілому, хто такі бджоли, тобто вивчити біологію бджіл, потім ознайомиться з технологією утримання бджолиних сімей, освоїти знання з догляду за бджолами і пасікою, вивчити хвороби бджіл і методи їх лікування, ознайомитися з необхідним інвентарем для пасіки, не лишнім буде так само поцікавитися медоносними рослинами, де вони ростуть і коли цвітуть. Цих знань якраз має вистачити для організації власної пасіки. Все інше прийде з досвідом.

Другим кроком стане вибір місця для розміщення пасіки. Для виробництва великої кількості якісного меду необхідна територія, розташована далеко від великих населених пунктів, залізниць і автомагістралей. Так само пасіки рекомендується розміщувати подалі від промислових виробництв, скотних дворів і великих водойм. Вулики не повинні зазнавати прямого впливу вітрів та сонячних променів і при цьому не повинні постійно перебувати в тіні. Крім території під вулики, необхідно ще місце для виробничих приміщень, а саме для будівництва зимівника, приміщення для збору, фасування і зберігання меду.


 

Бізнес на виробництві меду. Організація пасіки

 

Розміри території розраховуються виходячи з кількості сімей, які планується тримати на пасіці, а також способу розміщення вуликів (в шаховому порядку, групами, рядами або в павільйоні). Але не варто забувати, що починаючи навіть з невеликої кількості вуликів, Ви завжди маєте можливість розширити своє виробництво до більш великих розмірів вже за рахунок власних сімей. Це особливо великий плюс для тих, що не володіє достатньою кількістю коштів, щоб закупити багато бджолосімей.

Отже, територію знайшли, визначилися з кількістю сімей, тепер потрібно придбати самих бджіл і весь необхідний інвентар, включаючи ветеринарні препарати. Тут теж є варіанти. Інвентар можна замовити через інтернет магазин, можна купити у спеціалізованому магазині, можна щось придбати з рук.

В цілях економії розумно буде скористатися всіма варіантами. Що стосується самих бджіл, то досвідчені бджолярі рекомендують купувати їх у тій місцевості, де планується розміщувати пасіку. Це найбільш підходящий варіант, тому що бджоли погано переносять тривалу транспортування, і їм необхідно буде час для акліматизації.

Запорукою успішного бізнесу служить різноманітність виробленої продукції. Тому не варто робити великі ставки на стаціонарну пасіку. Практика показує, що найбільша кількість меду і його сортів, можливо, зібрати лише перевозячи пасіку до місць цвітіння певних культур. Адже радіус літа бджіл в середньому становить 2-2 .5 км А особливою популярністю серед споживачів користується гречаний, липовий, буркуновий, гірчичний і деякі інші меду, які мають більш високу ціну.

Виходячи з цього виникає ще одна стаття витрат - підходящий для переміщення пасіки транспорт. Тут, як правило, підходить будь-який автомобіль, оснащений відповідним причепом. Вони бувають спеціалізовані та універсальні. Перевага перших в тому, що його конструкція дозволяє по прибутті на місце не займатися розвантаженням. Вулики весь час розташовуються на причепі, де вони закріплені (пригвинчені). Такий причіп призначений тільки для розташування вуликів, а також для їх перевезення. Переваги другого в тому, що після розвантаження, причіп можна повторно використовувати для інших цілей.

Після організації пасіки настав час подумати і про продажу готового продукту. Першими Вашими споживачами і самими постійними стануть Ваші друзі, родичі та знайомі. Люди завжди воліють купувати мед у знайомого пасічника, бо тут менше всього шансів, що їх обдурять. Що ж для початку це не так вже й мало. У цій справі клієнтура напрацьовується не відразу, а з роками. А найкращою рекламою завжди було і залишається «сарафанне радіо». Крім того мед можна продавати на ринку, перекупникам або на медової біржі. Але в кожному конкретному випадку ціна буде варіювати. На ринку вам потрібно буде платити за місце, відповідно ціна меду підросте, а перекупники і біржі, як правило, готові купувати мед, за нижчими цінами, ніж при роздрібній торгівлі.

Крім того для продажу меду в торгові мережі, на ринках або ярмарках необхідно буде оформити ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, ветеринарні свідоцтва та сертифікати.

Не забувайте, що успіх справи багато в чому залежить від правильно складеного бізнес-плану. Тому визначте для себе стартовий капітал, статті витрат і доходу. Ціни на мед і весь необхідний інвентар різняться в залежності від регіонів. Крім того не варто забувати, що крім меду, від бджіл можна одержувати і іншу продукцію (маточне молочко, прополіс, пергу тощо), яка так само користується попитом у споживача і може приносити непоганий дохід. Проте не варто плекати ілюзій. Збагатитися в перший рік-два навряд чи вийде. Утримання бджіл це велика праця, що вимагає серйозного ставлення.

Але, тим не менш, при грамотному підході цей вид бізнесу досить прибутковий, і через 2-3 роки наполегливої праці Ви вже цілком зможете отримувати високий і стабільний прибуток. Головне вірити у власні сили і не пасувати перед можливими труднощами!

1

Читайте також:

Бізнес по розведенню бджіл. Доходи від продажу меду

Бізнес по розведенню бджіл. Доходи від продажу меду

Перш ніж починати бізнес з розведення бджіл і продаж меду, потрібно хоча б теоретично навчитися цьому специфічному справі, благо джерел інформації вдосталь, адже бджіл розводять з глибокої давнини.

Організація приватної бджолиної пасіки Організація приватної бджолиної пасіки
Бджільництво як свій бізнес


Тому Вперед -Кафе швидкого харчування як бізнес. Продаж Фаст-фуду

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Громадське харчування. Бізнес на громадському харчуванні

Громадське харчування. Бізнес на громадському харчуванні

Починаючи бізнес на громадському харчуванні ви повинні чітко визначити напрям своєї діяльності, а так само розуміти, що громадське харчування викликає особливий інтерес з боку державних наглядових органів


Букмекерська контора як бізнес. Відкриття букмекерської контори

Букмекерська контора як бізнес. Відкриття букмекерської контори

При правильному математичному розрахунку, букмекерська контора, є досить прибутковим бізнесом з невеликими початковими інвестиціями. Але перед відкриттям букмекерської контори, потрібно чітко розуміти, на яку аудиторію клієнтів, а саме матеріальний стан, ви будете розраховувати.


Бізнес по розведенню бджіл. Доходи від продажу меду

Бізнес по розведенню бджіл. Доходи від продажу меду

Перш ніж починати бізнес з розведення бджіл і продаж меду, потрібно хоча б теоретично навчитися цьому специфічному справі, благо джерел інформації вдосталь, адже бджіл розводять з глибокої давнини.Ідеї Бізнесу
  Нові Ідеї Бізнесу
Різне
Авто-Мото, Вантажоперевезення
Гаджети, Ідеї майбутнього
Гроші, Фінанси, Інвестиції
Дизайн
Їжа - Громадське Харчування
Ігри, Спорт, Розваги
Інтернет
Медицина, Краса
Нерухомість
Одяг і мода
Споживчі товари
Виробництво, Переробка
Реклама
Ресторани, бари, кафе
Саморобки
Сільське і Лісове господарство
Будівництво
Туризм, Готельний бізнес
Послуги

Читаються сторінки:

 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей