Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Ідеї бізнесу /    

Виробництво і торгівля насінням - Бізнес ідея

   

Бізнес, заснований на насінні, на початковому етапі приносить мінімальний прибуток, але і вкладення потрібні порівняно малі. Якщо підходити до питання з іншого боку якщо оборот буде великим, то і прибуток помітно збільшиться.

Найбільшим експортером насіння в світі є США, друге місце посідає Голландія. Значна частина голландських насіння вирощується в інших країнах, однак їх сортують, допрацьовують і упаковують безпосередньо в Голландії. Дане держава експортує насіння на загальну суму понад 570 мільйонів доларів.

Багато хто з вітчизняних компаній формують власне виробництво, все ж його частка в даний час невелика. Подібне становище галузі визначено браком коштів на створення і розвиток конкурентоспроможного виробництва, підтримка держави в даний час занадто мала, в бюджет закладається 50 - 70 % від потрібних коштів. Досить часто фірми, які займаються виробництвом насіння, займаються їх вирощуванням в інших країнах, а відсутній асортимент - імпортують. Фахівці з великим досвідом в цій сфері займаються виробництвом сортів і гібридів, які користуються великою популярністю і складають основу у виробництві овочевої продукції. Це було б неможливим без тісної співпраці з провідними селекційними центрами.


  Виробництво і торгівля насінням - Бізнес ідея  

Здавалося б, в кожному сільськогосподарському підприємстві вирощують соняшник, але більшість з цих підприємств працюють зі збитками і є банкрутами. Тільки попрацювавши в одному з таких підприємств, можна зрозуміти, що ці збитки штучні.

У соняшника є ряд особливостей, що вигідно відрізняють його від інших культур:

1) Це ярова культура, а це означає, що цикл виробництва починається навесні, закінчується восени і триває всього 100 - 150 днів, в залежності від сорту і технології.

2) Це холодостійка, посухостійка рослина в початковий період росту до цвітіння, тобто пристосоване до нашого клімату.

3) При інтенсивній технології вирощування соняшнику в Воронезької області врожайність соняшнику досягає 20-25 ц насіння з 1 га, а олійність насіння - 50 - 54%.

4) Для посіву 1 га потрібно 5 - 10 кг насіння, а це означає, що на площу в 200 га потрібно всього 1 - 2 тонни насіння, що означає:

мінімальні витрати по транспортуванню і зберіганню насіння;

мінімальні витрати у грошовому виразі на 1 га на насіння;

сівши 200 га проводять 3-5 чоловік за 7-10 днів при наявності 1 трактора МТЗ-80,82, сівалки СУПН-8, 1 автомобіля, здатного підвезти 1-2 т насіння і деякої кількості добрив.

5) Наявність необхідного набору сільськогосподарських машин для виконання всього або майже всього комплексу робіт по вирощуванню соняшнику в кожному, навіть зубожілому підприємстві.

До недоліків соняшнику слід віднести неможливість сівби соняшнику на одному місці раніше, ніж через 8 років внаслідок чого в структурі сівозміни він займає 10-12% від загальної площі.


  Виробництво і торгівля насінням - Бізнес ідея  


В даний час спостерігається тенденція зниження попиту на насіння овочевих культур на користь насіння квіткових культур.

Основна маса нових гравців на ринку насіння сьогодні - це компанії, які не займаються виробництвом, а фасуванням насіння. У той же час приблизно 50% ринку складають великі компанії-виробники, давно і успішно ведуть свою діяльність і пропонують покупцеві широкий асортимент.

Найбільшого успіху досягають ті постачальники насіння, які мають можливість забезпечити покупця детальним описом технології вирощування даної культури в умовах того регіону, де насіння купуються. Бажано також, щоб покупці мали можливість користуватися постійною консультаційною допомогою. Найбільш великі господарства йдуть ще далі і організують демонстраційні поля, де, поряд із пропонованими ними сортами, висаджують і сорти, які пропонують конкуренти. Найбільші обсяги продажу насіння припадає на фермерські та приватні селянські господарства.

Як вважають фахівці, успіх продажу насіння залежить від декількох факторів. В першу чергу, це якість насіння, постійне їх наявність та широкий асортимент. Споживач звертає увагу на той авторитет, яким користується пропонує насіння компанія, а також на рівень сервісу і підтримки. Важливо також, щоб товар був «розкрученим», тобто, необхідні постійні вкладення в рекламу. У фермерських господарств найбільшою популярністю користуються сорти, про яких є численні достовірні дані, або сорту, переваги яких покупець вже мав можливість особисто переконатися. Якщо ж мова йде про вибір між двома подібними гібридами, швидше за все, перевагу буде віддано більше «розкрученому» і дешевого. Важливо також, щоб фермер міг сподіватися на постійну консультаційну допомогу досвідчених агрономів, можливість скористатися якої надасть продавець насіння.

Слід враховувати, що величезна кількість товару не розпродається з-за несвоєчасних поставок і помилок при прогнозуванні споживчого попиту. Експерти називають зовсім іншу цифру рентабельності - 30-50%.

Реалізовувати свою продукцію можна як через свої точки, так і через всілякі лотки, кіоски та магазинчики і великі супермаркети. Останні хоч і пред'являють дуже високі вимоги до якості продукції та термінів поставок, але беруть багато, постійно, так і фінансові зобов'язання дотримуються.

Ще одним каналом збуту є торгівля поштою. Алгоритм поштових продажів дуже простий: замовнику надсилається каталог з описом продукції, а він, у свою чергу дзвонить і робить замовлення і йому насіння доставляють посилкою. При цьому замовник поштові витрати не оплачує - платить лише за вибрані насіння. Організувати поштову доставку неважко, для цього необхідно створити клієнтську базу, надрукувати і розіслати каталог.

 

     

 

Торгівля насінням.

Торгівлю насінням можна виділити в окремий вид бізнесу. Адже якщо виробники торгують оптом, то роздробом рідко хто займається. Роздрібна торгівля на перший погляд може здатися просто Клондайком. Наприклад, в роздріб пакетик насіння коштує 0,16 дол. При цьому собівартість насіння - 0,02 дол., вартість пакету - 0,01 дол., витрати на фасування та сплату податків - 0,05 дол. Виходить, що з кожного пакета дохід - 0,08 дол.! Невже рентабельність цього бізнесу на рівні 100%? Адже, на перший погляд, великих капіталовкладень цей бізнес не вимагає: для зберігання сировини можна використовувати і власну дачу, там же можна розмістити і фасувальників, які отримують 0,004 дол. за пакетик.

Фасувальників, в принципі, з успіхом замінить машина для фасування (від $5 тис.). Так, навскидку продаж насіння може здатися золотою жилою. Але якщо врахувати, скільки товару не розпродається з-за несвоєчасних поставок і помилок при прогнозуванні споживчого попиту, то вона перестане здаватися такою. Нормальна рентабельність цього бізнесу - 30-50%, а з приходом демпінгують «золотошукачів» вона впала до 15-25% на рік.

Реалізовувати свою продукцію можна як через свої точки, так і через всілякі лотки, кіоски та магазинчики і великі супермаркети. Останні хоч і пред'являють дуже високі вимоги до якості продукції та термінів поставок, але беруть багато, постійно, так і фінансові зобов'язання дотримуються.

Для хороших оптових продажів бажано мати представництва в кожному регіоні країни. Але зовсім не обов'язково відкривати власні філії. Досить налагодити контакти з місцевими компаніями. Контакти регіональних гравців отримати нескладно, для цього варто лише відвідати спеціалізовану виставку.

1

Читайте також:

Бізнес по вирощуванню розсади і насіння в домашніх умовах

Бізнес по вирощуванню розсади і насіння в домашніх умовах

У нашій країні приблизно третина населення проводить теплу пору року у себе на дачних ділянках, де, як правило, завжди є хоча б кілька грядок. Але багато хто з дачників - це міські жителі, у яких дуже часто не вистачає ні часу, ні можливостей, щоб вирощувати розсаду у себе вдома, а тому вони воліють купувати її в магазинах або на ринках.

Бізнес з вирощування орхідей

Бізнес з вирощування орхідей

До одним з найбільш зачаровывающих кольорів належать орхідеї. Їх краса, тонкість і вишуканість оцінена у багатьох країнах. В Росію орхідеї в основному потрапляють з Голландії і Таїланду, коштують вони недешево - ціна однієї гілочка може досягати більше тисячі рублів.

Споруда теплиці. Відкриття тепличного бізнесу

Споруда теплиці. Відкриття тепличного бізнесу

Організація тепличного господарства є досить вигідним бізнесом. Цей вид підприємництва має швидку окупність і високу рентабельність. У теплицях можна вирощувати огірки, помідори, зелень або інші культури. Все залежить від вашого бажання, споживчого ринку та конкретних кліматичних умов.

Вирощування зеленого лука у себе вдома

Вирощування зеленого лука у себе вдома

Необхідно обзавестися ящиками, грунтом, лампами денного світла, насіння, цибульна розсада. Ідея вирощування цибулі практично без початкових вкладень, яка підійде для пенсіонерів мають вільну кімнату в квартирі або приміщення в приватному будинку.

 

Тому Вперед - Відкриваємо спортивний магазин. Магазин спорт товарів

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Свій Бізнес - послуги агентства по заповненню документів і договорів

Свій Бізнес - послуги агентства по заповненню документів і договорів

Найголовніше в послугах по заповненню документів і договорів, це орендувати приміщення в хорошому місці, де збираються люди, які потребують у ваших послугах. Приклади таких закладів ви прочитаєте нижче.


Свій Бізнес по виготовленню ключів. Послуги для населення

Свій Бізнес по виготовленню ключів. Послуги для населення

Найкращим місцем для обладнання своєї точки з виготовлення ключів завжди були прохідні місця, наприклад ринки, в наш час ринки себе зживають і на їх зміну приходять торгові центри.


Свій музичний магазин. Бізнес на музикантах

Свій музичний магазин. Бізнес на музикантах

Щоб відкрити свій музичний магазин, вам потрібно самому розбиратися в музиці у всіх її проявах в сенсі забезпечення обладнанням. На початковому етапі основні засоби будуть потрібні на закупівлю товару, це приблизно 150 тис. дол.Ідеї Бізнесу
  Нові Ідеї Бізнесу
Різне
Авто-Мото, Вантажоперевезення
Гаджети, Ідеї майбутнього
Гроші, Фінанси, Інвестиції
Дизайн
Їжа - Громадське Харчування
Ігри, Спорт, Розваги
Інтернет
Медицина, Краса
Нерухомість
Одяг і мода
Споживчі товари
Виробництво, Переробка
Реклама
Ресторани, бари, кафе
Саморобки
Сільське і Лісове господарство
Будівництво
Туризм, Готельний бізнес
Послуги

Читаються сторінки:

 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей