Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Переробка овочів і фруктів як бізнес.

   

Зміст:

Цех з переробки плодової та овочевої сировини.
Технології та обладнання для переробки фруктів і овочів.

Миття овочів і фруктів.
Сушка плодів і овочів.
Квашення.
Плодово-ягідне пюре.
Повидло з фруктів.
Виробництво варення.
Консерви з овочів.
Виробництво соків.
Заморожування овочів і фруктів.

Як же почати міні-бізнес на переробці фруктово-овочевої продукції?
Ведення бізнесу (управління бізнес процесами)
Статті витрат.

Їжа рослинного походження має найважливіше значення в житті людей. Науково обґрунтовано, що з рослинної їжі в організм людини потрапляють такі важливі речовини для біохімічних процесів, як вуглеводи, вітаміни та макро - і мікро - елементи. Так само, у фруктах, овочах виділяють ароматичні і смакові речовини, що підсилюють смакові характеристики їжі, що призводить до хорошого її засвоєнню.

Як правило, плоди з овочами мають короткий термін зберігання у свіжому вигляді. Різні мікроби і ферменти, що впливають на них і швидко псують. Тільки в сушеному вигляді плоди з овочами можуть мати тривалий термін зберігання. Однак, в процесі висушування властивості свіжих плодів і овочів значно змінюються , із-за чого сушені продукти плодів і овочів володіють новими властивостями.

Харчова цінність і органолептичні властивості змінюються як за рахунок чималого руйнування хімічних компонентів сировини, так і використовуваних добавок, спецій і кислот, а так само утворення нових речовин. Асортиментна лінійка сушених фруктів з овочами обширна і періодично поповнюється за рахунок застосування нових технологій в процесі сушіння. Зараз збільшення асортименту відбувається за рахунок процентного зростання сушених фруктів і овочів в сублімаційного сушіння.

На сьогоднішній день підприємствам займатися переробкою овочів і фруктів стає все більш прибутковим, це стає успішним бізнесом. Розглянемо всі плюси цього бізнесу.

1. Споживач зараз все більше віддає перевагу напівфабрикати і готову продукцію.
2.Реализуется державна програма підтримки даної галузі.
3.Возрастает рентабельність виробництва через розширення асортименту готової продукції, використання різної упаковки, можливості переробки некондиційного сировини, модернізації виробничих ліній і вдосконалення технологічних процесів.

  Переробка овочів і фруктів як бізнес></td>
       <td> </td>
      </tr>
     </table>
     <table width=

Цех з переробки плодової та овочевої сировини.

Цеху з переробки плодової та овочевої сировини поділяють за спеціалізацією:
1. Первинна переробка, у результаті чого виходить продукт митий і упакований, або готовий до подальших технологічних стадій.
2. Вторинна переробка, включає в себе очищення, нарізку і упаковку окремих продуктів, їх сумішей у вигляді салатів.
3. Глибока переробка, включає варіння, заморожування, сушіння, консервування.
В цехах малої потужності, до 500 кг/годину, в основному використовуються окремо стоять машини, і широко застосовується ручна праця. Для цехів середньої потужності, від 500 до 1000 кг/годину, і великою потужністю, це понад 1000 кг/год, характерне застосування автоматичних і напівавтоматичних ліній з мінімальним використанням людських ресурсів.
Комплексна переробка овочів і фруктів.

  Цех з переробки плодової та овочевої сировини. Цех з переробки плодової та овочевої сировини.  


При роботі вашого цеху цеху в одну зміну, необхідно від 12 до 15 осіб, включивши керівництво компанії, технолога, начальника цеху, вантажників, комірника, керівника відділу збуту готової продукції, робітників. При такому робочим процесі максимальна вироблення вашого підприємства доходити в місяць до 80 тонн.

Отже, при таких показниках виручка цеху за місяць може доходити до 3 мільйонів рублів, а чистий прибуток складе 500 тисяч рублів. При первісному інвестуванні в 15 мільйонів рублів на оренду, устаткування, фонд заробітної плати, інші витрати, а так само, маючи ринок збуту і сприятливі умови роботи, термін окупності цеху становить близько 2,5 років.


Технології та обладнання для переробки фруктів і овочів.


У громадському харчуванні крім свіжих плодів і овочів повсюдно застосовуються перероблені продукти з плодів і овочів. До найпоширеніших способів переробки відносять сушіння, консервування високими температурами в герметично закупореній тарі, соління і квашення, маринування, консервування цукром, заморожування і ряд інших способів.

1) Миття овочів і фруктів.

 

Перший етап в процесі переробки овочів і фруктів завжди полягає в митті продукції.

  Миття овочів і фруктів.  2) Сушіння плодів і овочів.

 
Сушена продукція буває наступних видів. Це картопля, пряна зелень ( селера, петрушка, кріп), горошок, капуста білокачанна, цибуля, коріння білі, морква, цикорій, буряк, часник.

Для процесу сушіння повинна бути використано тільки доброякісне сировину, що відповідає вимогам стандарту.

Картоплю, буряк, моркву, капусту піддають бланшування до напівготовності. Це роблять для того, щоб продукція після сушіння не вимагала подальшої кулінарної обробки. Цибулю, біле коріння, часник, пряну зелень не піддають бланшування, для того щоб зберегти смакові якості продукту. Процес сушіння проводиться до певної вологості від 12 до 14 відсотків.
  Сушка плодів і овочів. Сушіння плодів і овочів.  

Виняток становить картопляне пюре, яке піддають сушіння у вигляді тоненької плівки до вологості від 4 до 6 відсотків. Сушені продукти повинні відповідати нормативам стандарту.

Сушена картопля отримують при сушіння очищеного, або нарізаного кубиками, пластинками або стовпчиками бланшованого картоплі. Упаковують у вигляді розсипу, або в брикети.
Горошок зелений сушений отримують при сушіння бланшованого зеленого горошку.
Сушену зелень одержують при сушіння свіжої зелені петрушки, кропу і селери. Упаковують розсипом або у вигляді порошку.

Капуста білокачанна сушена виходить при сушіння нарізаною бланшированою капусти. Упаковується розсипом або у брикети.
  Сушка плодів і овочів.  

Сушені коренеплоди і цибулю випускають розсипом, а так само, у вигляді порошку в брикетах.
Часник сушений виходить у вигляді нарізаних зубчиків або порошку.

Виноград сушений являє собою родзинки. В ізюмі не допускається присутність зіпсувалися і уражених комахами ягід, цвілі, металлопримеси і піску. Смак і запах родзинок повинні відповідати свіжого винограду, без невластивих присмаків і запахів.

Порошки плодово-ягідні отримують з мелкоизмельченных яблук, яблучних і виноградних вичавок. Вони мають приємний запах. Колір порошків плодово-ягідних від світло - кремового до світло-коричневого. Вони мають 8% масову частку вологи, цукру не менше 25% для яблучних порошків, і не менше 66%- для виноградних, золи містять 0,1%. Порошки плодово-ягідні знаходять своє застосування в хлібопекарській і кондитерському виробництві як сировину, багатий пектином і мінеральними речовинами.

3) Квашення.

 
Під квашением прийнято вважати процес обробки плодовоовощного сировини , при якому цукор сировини зброджується в молочну кислоту молочнокислими бактерийями. Молочна кислота зберігає продукт від псування.

Термін «квашення» застосовують зазвичай тільки до капусти. Про огірки і томати кажуть "соління", а до яблук застосовують термін "мочені". Всі перераховані вище продукти отримують шляхом консервування з використанням молочнокислих бактерій.

Для процесу квашення створюються спеціальні умови. Для того щоб молочнокислі бактерії потрапили до сахаристому соку, розташованому в клітинах рослинної сировини, до овочів додають сіль кухонну у сухому вигляді для капусти, у вигляді 8 процентного водного розчину для огірків, викликаючи плазмолиз клітин і осмотичний відсмоктування із сировини соку. В образующемся соку молочнокислі бактерії починають розмножуватися, зброджують цукор.

  Квашення.  

 

дошник для квашенняСіль необхідна для смаку і консервації. Подрібнюючи овочі, розрізана поверхня швидко покривається клітинним соком, що добре для зброджування. Молочнокислі бактерії продукують вуглекислий газ, кислоти молочну та оцтову , спирт етиловий. Все це пригнічує появу небажаних бактерій і активність ферментів, що роблять овочі м'якими.


4) Плодово-ягідне пюре.

 
Повидло, варення, джеми, цукати і плодово-ягідне пюре отримують з плодовоягодного сировини із застосуванням цукру. Ця продукція затребувана багатьма кондитерськими і общепитами. Плодово-Плодово-ягідне пюре. ягідне стерилізоване пюре - це подрібнена м'якоть плодів, ягід без шкірки, кісточок, волокон, насіння. Тільки для пюре з малини, суниці, ожини, чорної і червоної смородини, журавлини, чорниці допускають присутність насіння, а в пюре грушевому і айвовому допускаються тверді включення.

Всі візуальні і смакові параметри повинні збігатися з вихідними ягодами і плодами. Колір яблучного пюре за нормативом - від світло-жовтого до кремового кольору, колір абрикосового і персикового пюре повинен бути від світло-жовтого забарвлення до помаранчевої. Якщо спостерігається потемніння верхніх шарів пюре , а відділення твердої фази пюре не більше 5 мм, то це допустимо.
  Плодово-ягідне пюре. обладнання виробництва  

Для пюре використовується скляна тара по три та десять літрів. Температура зберігання від 0 до 20 °С, вологість повітря не більше 75 відсотків. Для консервації плодово-ягідного пюре використовують діоксид сірки, бензоат натрію, або сорбінову кислоту.

5) Повидло з фруктів.

Повидло виготовляють з пюре свіжого, або сульфітованого. Сировиною для виготовлення повидла служать абрикоси, айва, вишня, алича, груші, персики, кизил, сливи, яблука, а іноді використовують суміш ягід і плодів. За консистенція повидло повинно бути мажущим або щільним.

  Повидло з фруктів.  

Колір повидла зобов'язаний співпадати з кольором плода. За смаком повидло повинно мати кисло-солодкий присмак, як у плодів, з яких було зроблено повидло, а запах повидла повинен збігатися з ароматом плодів. За вимогами стандарту неприпустимо засахаривание повидла, а так само присутність сторонніх домішок.

Як правило, широке застосування повидло знаходить у кондитерської та хлібопекарської промисловості.

  Повидло з фруктів.  


Плодово-ягідний джем виробляють з яблук, слив, груш, персиків, абрикосів, мандаринів та інших плодів, позбавлених плодоніжок і кісточок. Для сировини беруть свіжі, заморожені либосульфитированные плоди. Сировину ріжуть часточками або половинками, потім уварюють з цукром до желе, іноді додаючи харчовий пектин або органічні кислоти.

6) Виробництво варення.

 
Виробництво варення. Варення готують із свіжого, мороженого або сульфітованого сировини. Для цього процесу використовують ягоди і плоди, очищені від шкірки, плодоніжки, насіннєвого гнізда. Плоди з кісточкою можуть використовувати цілими або звільняють від кісточки. Ягоди завжди чистять від чашолистків і плодоніжок. Готову сировину варять у цукровому або цукрово-паточном сиропі.

У сироп можуть бути додані ваніль, кардамон, гвоздика і різні прянощі. На смак варення повинно мати солодкий або кисло-солодкий відтінок, що нагадує ягоди і плоди, з яких варення було изготовлено.Варенье повинно мати м'які плоди, але ніяк не розварені. Жестковатых або розварених плодів за вимогами документації має не перевищувати 35 відсотків.

 

Виробництво варення.

Виробництво варення.

 


Консистенція сиропу в варення повинна мати нежелирующее стан. Сироп може містити мала кількість зважених частинок м'якоті плодів і ягід, але в цілому, він повинен бути прозорим.

Для виготовлення цукатів плодово-ягодыное сировину уварюють у цукровому або цукрово-паточном сиропі, глазурують або обсипають цукром. Цукати допустимо виготовляти з плодів, варення. При цьому плоди відокремлюють від сиропу, піддають невеликий сушінні при температурі від 40 до 60 градусів в часовому інтервалі від 12 до 18 годин, обсипають цукром, знову сушать до вологості від 14 до 17 відсотків.
Поділяють плодоовочеві консерви овочеві та плодові, тобто фруктово-ягідні.

7) Консерви з овочів.

 
Розрізняють натуральні, обідні та заправні, закусочні, томатні концентровані продукти, соки натуральні і маринади. Всі ці види відносять до овочевих консервів.

 Консерви з овочів. Їх ділять по відношенню до різновиду сировини, способу виробництва та призначення. Для швидкого приготування салатів, перших і других страв, гарнірів використовують консерви натуральні у вигляді напівфабрикатів. При виготовленні цих консервів використовують цілі, нарізані або протерті овочі одногоили двох видів, залитих 3% розчином кухонної солі, без використання приправ і прянощів.

Готовий продукт має харчовою цінністю і властивостями сировини, так як овочі не були піддані кулінарній обробці, іноді зрідка бланшувалися. Сировиною для таких консервів стає горошок зелений, квасоля стручкова, цукрова кукурудза, буряк, капуста, морква, спаржа, солодкий перець, гарбуз і інші. Овочеве пюре виготовляють з щавлю, перцю, шпинату.
Консерви, виготовлені з обсмажених в олії або залитих томатним соусом овочів, називають закусочними.

Асортимент таких консервів різноманітний. Тут і борщі з рассольниками, та овочеві з м'ясними супи, м'ясні голубці з рагу і ще багато різних найменувань. Є і заправні консерви, використовувані для швидкого приготування перших страв.

  Консерви з овочів.  


Томат-пюре, томат-пасту, а так само, соуси томатні відносяться до групи концентрованих томатних продуктів. Томат-пюре виробляють шляхом випарювання вологи з томатної маси без шкірки і насіння. Цей процес відбувається у відкритих чанах. Томат-пасту одержують у вакуум-апаратах.

Зі свіжих овочів або плодів із заливкою з оцтової кислоти, солі, цукру і прянощів отримують мариновану продукцію. Оцтова кислота і герметична упаковка продовжують маринадам термін придатності.

8) Виробництво соків.

 
Натуральні соки виготовляють зі свіжих томатів, буряків, моркви, квашеної білокачанної капусти. Томатний сік роблять із зрілих томатів з наявністю сухих речовин понад 4,5 відсотків.

Морквяний сік багатий каротином. Буряковий сік є дієтичним продуктом містить з вмістом вуглеводів до 15 відсотків. Фруктово-ягідні консерви представлені компотами, пастами, фруктово-ягідними пюре, соусами, соками. Компоти виготовляють з свіжого фруктово - ягідної сировини. Підготовлену сировину поміщають в банки, додають цукровий сироп, закупорюють і стерилізують. Якщо фрукти кислі, то використовують концентрований, цукровий сироп від 30 до 65 %.

Плодово-ягідні соки бувають декількох видів. Це натуральні, концентровані, і купажовані соки з додаванням цукру. Виробляють соки з м'якоттю, а так само, без м'якоті. З абрикосів, слив, мандарин зазвичай роблять соки з м'якоттю. Якщо виробляють сік з додаванням 10 відсоткового цукру, прояснені і не прояснені, то такі соки на сорти не ділять.

  Виробництво соків.  


На виробництві їх поміщають в жерстяну або скляну тару по 10 літрів, а так само, в дерев'яні бочки з вкладишами місткістю 100 літрів. Сік освітлений - це густа прозора рідина з невеликим осадом пектинових речовин або кристаликів винного каменю.


Сік не прояснений - це в'язка непрозора рідина, має натуральний запах і смак.

Освітлений сік повністю розчиняється у воді через 2 год після відстоювання, а сік не прояснений вже через 10 хв розмішування розчиняється у воді.
Натуральні соки роблять тільки зі свіжої плодоовочевої продукції. Тільки так можна забезпечити належну якість продукту. Зовнішній вид соків повинен відповідати нормам технічної документації, на підставі якої виробляють сік. Важливо строго витримувати технологію сокового виробництва, уважно й суворо ставиться до якості використовуваного сировини, її переробки і зберігання.

Плодово-ягідні соки бувають декількох видів. Це натуральні, концентровані, і купажовані соки з додаванням цукру. Виробляють соки з м'якоттю, а так само, без м'якоті. Розрізняють освітлений сік і не освітлений сік, їх технологія виробництва істотно відрізняється один від одного, це важливо.


9) Заморожування овочів і фруктів.

 
Заморожені плоди з овочами добре зберігають біологічну і харчову цінність, запах і смак.

Зазвичай на виробництвах заморожують таку плодово-овочеву продукцію як зелений горошок, кольорова капуста, стручкова квасоля, томати, шпинат, цукрова кукурудза, зелень. Випускаються і обідні страви, що складаються з продуктів, доведених до готовності. Ці страви представлені українським борщем, борщем із свіжої капусти, розсольником та іншими стравами. На виробництві овочі обов'язково миють, очищають, іноді ріжуть і бланшують, потім поміщають у тару і піддають заморожуванню від -18 до -25 градусів.

При заморожуванні плодів використовують ціле або резанное сировину, яке заморожують при -25 градусів. Заморожування буває з цукром або цукровим сиропом в скляній тарі ємністю до 1 кілограма, температурний режим при цьому -33 градуси, а заморожування в картонних коробках до 20 кілограм при температурному режимі -18 градусів. Продукцію, заморожену з цукром, використовують як десерт, а без цукру - в кулінарії як напівфабрикати.

Температурний режим зберігання заморожених овочів і плодів, їх сумішей складає -18 градусів і при 90-95 відсотках відносної вологості повітря з терміном зберігання від 9 до 12 місяців. У громадському харчуванні і ритейлі термін зберігання заморожених плодів і овочів становить до 5 діб при -12 градусів. Перед вживанням плодово-ягідну продукцію розморожують у природні умови. Заморожені плоди і овочі в кулінарії використовують без попереднього розморожування, кладучи їх відразу в окріп.

Темпи зростання ринку замороженої продукції в Росії стабільно ростуть. Фахівці підрахували, що щорічний ріст становить 10%, а в майбутнє п'ятиріччя зростання продажів в середньому складе 8% в рік. Зараз російські виробники зайняли вагому частку на вітчизняному ринку, зігнавши імпортну продукцію.
  Заморожування овочів і фруктів  

Заморожена продукція з ягід, фруктів і овочів має багатий асортимент. Перерахуємо найбільш потужні групи.
1. Овочева продукція представлена томатами, гарбузом, капустою брокколі, шпинатом, морквою, цибулею, картоплею, горохом, кукурудзою
• Фруктово-ягідна продукція представлена яблуками, абрикосами, грушами, абрикоси, вишнями, персиками, полуницею, малиною
• Різноманіття трав
• Гриби
Заморожена продукція використовується для приготування домашніх страв, так само, в громадському харчуванні та кулінаріях.

Як же почати міні-бізнес на переробці фруктово-овочевої продукції?


В майбутньому будуть потрібні суттєві зміни в роботі. А саме, вміння продовжувати термін придатності товару, розширювати асортиментну лінійку, збільшувати виробництво за обсягом і багато інші завдання. Важливо правильно вибудувати контакт з роздробом для продажу своєї продукції.

Чимало проблем виникне з сировиною, з його вірною і якісної закупівлею. Важливе значення будуть грати своєчасно укладені договори з рітейлом, щоб у сезон ваша продукція вже була представлена в мережах роздробу.

Ведення бізнесу (управління бізнес процесами)


Якість плодоовочевої "заморозки " визначає успіх і стабільність бізнесу в цьому сегменті. Тільки позитивні відгуки про продукцію та інтенсивна рекламна програма допоможуть Вам залучити нових клієнтів. Дуже важлива реклама за місцем продажу популярної "заморозки".

Правильно вибудувана логістика забезпечить половину успіху в бізнесі. А оптимізація витрат, раціоналізація виробництва і вірно створений збут "заморозки" зроблять Ваш бізнес успішним.
  перевагу росіян у виборі фруктів  

Дуже важливо
а) коригування та визначення цілей і перспектив на майбутнє;
б) у процесі роботи вирішувати відразу всі неполадки;
в) розробляти бюджет;
г) постійно підвищувати обсяги;
д) затверджувати необхідні документи;
е) правильно вибудовувати бухгалтерський, податковий і управлінський облік;
ж) контролювати бізнес;
з) та інші завдання.

Створіть собі успішну репутацію - і база Ваших клієнтів буде тільки рости.

Статті витрат.


1.реєстрація суб'єкта підприємницької діяльності.
2.вартість дозвільних документів.
3.Аренда приміщення.
4.Коммунальные платежі.
5.Стоимость обладнання.
6.Стоимость сировини.
7.Стоимость упаковки.
8.Расходы на вантажоперевезення.
9.Расходы на логістику.
10.Зарплата персоналу.
11.Налоги та інші обов'язкові платежі.
12.Реклама.
13.Офисные витрати.
14.Непредвиденные витрати.

Бізнес пов'язаний з виробництвом і переробкою плодоовочевої продукції стає найбільш затребуваним для сільгосп - виробників. Успішна агрофірма з правильно побудованим менеджментом може гарантувати якість сировини, так і потрібний обсяг. Вітчизняної сировини віддається перевага з-за якості і відсутність дорогої транспортування. Переробку сировини агрофірми виробляють на місці.

Продажем переробленої плодоовочевої продукції буде зайнятий, відмінний від виробника, торговий дім.

Успіхів Вам у бізнесі!
1
  морквина мита  

Читайте також:

Міні бізнес: виробництво натурального соку з яблук

Міні бізнес: виробництво натурального соку з яблук

Бізнес на свіжовичавлених соках. Організація торговельної точки

Бізнес на свіжовичавлених соках. Організація торгової точки

Промислова сушка фруктів і овочів

Промислова сушка фруктів і овочів

Яблучний бізнес

Яблучний бізнес

Редис на продаж

Редис на продаж

Невеликий бізнес на вирощуванні картоплі

Невеликий бізнес на вирощуванні картоплі

Свій бізнес: виробництво та продаж заморожених овочів і фруктів

Свій бізнес: виробництво та продаж заморожених овочів і фруктів

 

Тому Вперед - Автомийка як бізнес. Як відкрити автомийку?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Бізнес секс-шоп. Продаж іграшок для дорослих

Бізнес секс-шоп. Продаж іграшок для дорослих

Проведене дослідження показало, пари які є клієнтами секс-шопів набагато згуртованішою, а шлюби міцніші. Але досі багато власників магазинів не можуть впоратися зі стеснениями своїх потенційних клієнтів, що зменшує прибутки з продажу дорослих іграшок.


Бізнес в Європі - міф чи реальність!?

Бізнес в Європі - міф чи реальність!?

Почати свій бізнес у Європі хочуть багато успішні люди, тому що економічна ситуація в розвинених країнах більш стабільна, бізнес отримує вагому підтримку з боку держави.


Товари з Китаю - основні ризики в цьому бізнесі

Товари з Китаю - основні ризики в цьому бізнесі

На сьогоднішній день Китай по праву є лідером з виробництва різноманітних товарів. Багато великі виробники переносять свій бізнес в країни третього світу, де виробництво набагато вигідніше, ніж в розвинених країнах.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей