Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Бізнес переробка риби: відкриваємо міні цех

   

Зміст:

Організація цеху рибопереробки.
Обладнання для виробництва рибопереробки.

Технологія переробки риби:
Засолювання риби.
Приготування рибного філе, фаршу і виробів з нього.
Виготовлення рибних пресервів.
Консервування риби.
В'ялення, сушіння та копчення.

Закупівля риби для переробного виробництва.
Вкладення в міні цех по переробці риби.
Прибуток від рибопереробного виробництва.
Збут рибної продукції.

Найбільш вигідним вкладенням своїх коштів у харчовій промисловості є переробка риби. Ця галузь найменше страждає від коливань ринку в моменти кризи.
Велика вигода і перспектива цього бізнесу полягає в наступному:
• стабільність не залежить від ринкових умов;
• попит споживачів не залежить від сезонів і економічної ситуації.

Організація цеху рибопереробки.


При організації виробництва, пов'язаного з переробкою риби, необхідно знати деякі нюанси. Починати необхідно з маленької компанії, що займається виробництвом найбільш затребуваною продукцією. Це може бути копчення і соління різної риби і морепродуктів. Потрібно брати свіжу або свіжоморожену рибу, і піддавати її обробці. Далі реалізуємо її через торгові точки. З-за високої рентабельності бізнесу його окупність дорівнює половині року. В залежності від обраних вами масштабів, обсяг фінансових вкладень може починатися від половини мільйона рублів до півтора мільйона рублів.

  Бізнес переробка риби: відкриваємо міні цех  


Відкривати бізнес з переробки риби слід людям, працюючим раніше в харчовій промисловості. Навіть звичайна реалізація вже готової продукції, завжди приносить більший прибуток звичайного господаря магазину.

Реалізувати товар можна на вже діючих торгових місцях або на невеликих торгових павільйонів, організованих при виробництві.

Рибний бізнес називають самим прибутковим і перспективним. Це можна судити з наведених цифр. Російський ринок виріс за останній рік на 15%. Сьогодні грошовий обіг на цьому ринку становить 15,5 мільярдів доларів.

Насамперед необхідно підібрати правильне по розташуванню і постачання приміщення. Цехи для виробництва та переробки риби повинні відповідати всім вимогам, що пред'явлені при роботі з харчовими продуктами. Потрібно отримати документи, які дозволяють роботу в харчовій промисловості. Важливим чинником виробництва стають трудові кадри. Їх набір вимагає індивідуального підходу до кожного працівника. Необхідний робочий і офісний персонал. Не треба забувати і про хороше високоякісне обладнання. Воно значно підвищить продуктивність праці та зменшить собівартість готової продукції.

Кожен бізнес у будь-якій сфері має свої підводні камені і нюанси. Неможливо побудувати високоприбутковий бізнес без будь-яких проблем або втрат. Але він будуть незначні в порівнянні з майбутнім прибутком. Тому не бійтеся помилитися десь. Це не повинно стати приводом для відмови від перспективного бізнесу.

«Санітарні правила і норми (Санпін) пред'являють окремі вимоги до виробничих приміщень. Що б уникнути шкоди, якої ви можете завдати, виробництво потрібно віднести на триста метрів від житла людини. Ну а що б продукція була безпечною для споживання, в цьому ж радіусі повинні бути відсутні підприємства з шкідливими викидами. Більш докладно це питання можна почитати в самому Документі.

Для успішного бізнесу потрібно правильно укомплектувати міні-цехи. У приміщеннях повинні бути присутніми:
• опалення необхідних приміщень;
• гаряча і холодна вода;
• налагоджена каналізація стоків;
• система миття тари;
• правильна вентиляція;
• встановлений кондиціонер;
• обов'язкові бактерицидні лампи.
Для спрощення роботи з пошуку і придбання потрібних речей можна зняти будь-яку студентську їдальню або інше подібне будівлю, де все врахували ще на етапі будівництва.
Ліцензія на виробництво делікатесів з риби не потрібно. Натомість необхідно оформляти сертифікати на кожну позицію. Щомісяця СЕС буде брати проби продукції з потоку для проведення лабораторних аналізів.

Обладнання для виробництва рибопереробки.


Правильна оснащеність міні цехів допоможе вам уникнути деяких проблем при виготовленні продукції.
1. Морський контейнер-рефрижератор. Він використовується на морських суднах. Його часто на суші списують, а знайти оголошення про продаж можна навіть у звичайній газеті. Це буде наш готовий холодильник, оброблений всередині якісної харчової сталлю і який потрібно встановити на вулиці.


2. Стелаж, а краще ванна, де буде розморожуватися риба.

  Стелаж, а краще ванна, де буде розморожуватися риба.  


3. Ванни для миття риби.

  Ванни для миття риби.  


4. Для оброблення риби необхідний технологічний стіл.

  Для оброблення риби необхідний технологічний стіл.  


5. Ножі і обробні дошки.

  Ножі і обробні дошки.  


6. Ванни для засолювання продукції.

  Ванни для засолювання продукції.  


7. Камери для копчення.

  Камери для копчення.  


8. Слайсер. Він дозволить отримувати потрібні рівні скибочки риби, а так само сам зробить укладання нарізки.

  Слайсер. Він дозволить отримувати потрібні рівні скибочки риби, а так само сам зробить укладання нарізки.  


9. Машина для вакуумної упаковки готової продукції.

  Машина для вакуумної упаковки готової продукції.  


10. Для зважування кінцевого продукту і друку етикетки необхідні електронні термодрукуючі ваги.

  Для зважування кінцевого продукту і друку етикетки необхідні електронні термодрукуючі ваги.  


11. Різні машини для зняття луски, видалення кісточок, відділення шкіри та отримання філе. Так само необхідно сортувати рибу вагою.

  Різні машини для зняття луски, видалення кісточок, відділення шкіри та отримання філе. Так само необхідно сортувати рибу вагою.  


12. Захисні кольчужні рукавички і фартухи. Маленькі колечка з металу, зібрані в єдине полотно, допомагають захистити руки від порізів при роботі з ножем.

  Захисні кольчужні рукавички і фартухи. Маленькі колечка з металу, зібрані в єдине полотно, допомагають захистити руки від порізів при роботі з ножем.  Технологія переробки риби.


Переробляти рибу складно і вимагає кілька рівнів виробництва. Кожен рівень вимагає спеціальне обладнання та кваліфікованого фахівця.
Багато власників рибозаводів намагаються модернізувати своє виробництво новими способами обробки. Але класичний і перевірений процес користується популярністю більше.
Спочатку риба йде в рыбоприемные цех. Від туди вона подається в камери зберігання. Час перебування її там обмежена. Риба може доставлятися свіжої або мороженої.
Далі відбувається очищення і оброблення риби. На цьому етапі можна частину риби упакувати і реалізовувати вже як напівфабрикат.

Кулінарний цех готує різну продукцію, яку опишемо внизу.

Засолювання риби здійснюється в два етапи.

1. Рибу ретельно солять і близько доби просолюють сировину.
2. Пару тижнів вона дозріває. Температура приміщення для цього етапу повинна бути низькою.
Кількість солі визначає вид готової продукції. Існує два види постачання солоної риби. Її можна поставляти в розсолі або сухому вигляді.

Приготування рибного філе, фаршу і виробів з нього.
Філе виходить після очищення великої риби від кісточок, а іноді і від шкірки. Це робить спеціальна машина. Важливо, що б повітря в приміщенні не більше 14 градусів. Тому так важливо наявність кондиціонерів в літній час року.
Фарш отримують з якісного філе.
Якщо філе очистити від дрібних кісточок неможливо, то можна приготувати кормової фарш. В нього додають сіль, цукор і різні спеції.
Фарш використовують у харчуванні окремо або в якості рибних сосисок, ковбасок, начинок.

Виготовлення рибних пресервів.
Для виготовлення рибних консервів використовують рибу, жирність якої більше шести відсотків. Береться спеціально відібрана риба. Риба маринується в солі з цукром і спеціями. Спеціальна машина або робочий розподіляє потім все по банкам. Ручна робота підвищує якість і естетику продукції. Близько місяця чи півтора риба відстоюється в банках.

Консервування риби.
Рибні консерви проходять теплову обробку, яка виключена при виготовленні рибних пресервів. Тара повинна забезпечувати повну герметизацію продукції, що уникнути розвитку різних бактерій. Прикладом може стати жерстяна або алюмінієва банка.

В'ялення, сушіння та копчення.
Термін придатності риби визначає волога, що залишилася після обробки риби. Так як неможливо виділити всю вологу, рибу спочатку солять. Сушена риба містить близько десяти відсотків вологи, а в'ялена - до сорока відсотків. В цьому і полягають всі відмінності між сушеної та в'яленої риби. Всі вищевказані операції роблять за допомогою спеціальних машин. В них ще можна коптити рибу. Розрізняють гаряче і холодне копчення. При першому виді копчення рибу відразу ж охолоджують при виїмки з коптильної.

Відходи після переробки риби так само підлягають переробки і їх не викидають. З неї можна зробити кормової фарш і рибне борошно.

Для дотримання всіх технологій на виробництві потрібно мати штат лаборантів. Вони будуть періодично контролювати на всіх етапах продукцію.

  готовий продукт рибопереробного виробництва  Закупівля риби для переробного виробництва.

 
Доставку риби краще здійснювати оптовикам. Обов'язково потрібна ретельна перевірка якості кожної партії риби при прийманні товару.
Велику роль у цій справі буде грати досвід вашого технолога. Він повинен відразу бачити або визначити, коли була спіймана риба. Великий вплив на якість рибного філе грає час ловлі: до нересту або після, взимку або влітку. Технолог завжди повинен бути присутнім при прийманні товару! Хороший фахівець правильно визначити минулий термін зберігання риби і час лову.

Можна піти далі і відкрити, наприклад, завод з вирощування риби з сімейства осетрових і виробництва чорної ікри. Такий завод буде унікальний на багатьох територіях країн колишнього СНД. Стартовий капітал буде дорівнює одному мільйону доларів, а для початку потрібно близько одного кілограма ікри.

Вкладення в міні цех по переробці риби.

Основними вкладеннями в переробці риби буде покупка необхідного обладнання. В залежності від того, який напрямок рыбопереработке ви виберете буде зрозуміло які фінансові вкладення необхідні. Наприклад, про організацію цеху з виробництва рибних пресервів та необхідного обладнання так само можна прочитати на нашому сайті.
Для організації цеху який буде виробляти копчену продукцію потрібно інше обладнання і відповідно інші вкладення. Коптити можна не тільки рибу, але й м'ясо.
Виробництво консервів вимагає інших витрат і організації.

Одним з найбільш витратних пунктів організації рибопереробного цеху буде придбання великого холодильника або пристрою, що його замінює як було описано вище контейнера-рефрижератора.

Прибуток від рибопереробного виробництва.

Прибуток від рибопереробки може значно змінюватися в ту або іншу сторону.
На даний бізнес впливає як місце розташування так і напрямок у рыбопереработке.

Місцем розташування можуть бути вигідні регіони поблизу моря так і віддалені регіони, де основна частина переробляється риби буде річкового походження.

Напрямками в рыбопереработке як вже говорилося вище можуть бути як оброблення на філе, копчення або ж соління риби, а можливо і всі варіанти разом узяті, тобто суміщені в одному провадженні.

Як говорять учасники ринку на рибопереробному бізнесі можна заробити від 50 000 до 700 000 рублів чистого прибутку за місяць.

В якості прикладу пропонуємо розглянути місячну прибутковість бізнесу з виробництва пресервів.

Загальний прибуток - 1 200 000 рублів

Витрати:

  1. Сировина, добавки, упаковка - 550 000 руб.
  2. Орендна плата, комуналка - 100 000 руб.
  3. Заробітна плата - 200 000 руб.
  4. Податки - 40 000 руб.
  5. Дрібні витрати - 20 000 руб.

Чистий прибуток: 290 000 рублів.


Збут рибної продукції.

 
При моніторингу ринку виявляють три стратегії збуту рибної продукції, з яких ви самі виберете відповідну для вас:
1. Постачання унікальної продукції, що користується великим попитом в інших регіонах.
2. Поліпшення якості консервів, які вже існують на ринку.
3. При належній якості ви пропонуєте споживачеві більш низьку ціну на рибну продукцію.

Ну і наостанок, порадимо заводити знайомства з директорами магазинів. Це допоможе вам знайти магазини, в яку ви будете поставляти свою продукцію. Перед тим, як виробити продукцію, треба знайти місця, куди їх постачати. Це позбавить вас від переповнення і застою продукції на складі, виключить псування товару. Успіх вашого бізнесу буде залежати від роботи менеджерів з продажу. Підготуйте ваших менеджерів так, що б вони ходили скрізь, як рекламні агенти, та влаштовували різні дегустації вашої продукції. Так починають все. Удачі!
1

Читайте також:

Бізнес План розведення риби

Бізнес План розведення риби

Бізнес План рибного магазину

Бізнес План рибного магазину

Бізнес План виробництво рибних і м'ясних консервів

Бізнес План виробництво рибних і м'ясних консервів

Міні бізнес: виробництво рибних пресервів

Міні бізнес: виробництво рибних пресервів

 

Тому Вперед - Весільний салон як бізнес. Бізнес-план весільного салону

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Бізнес на автоперевезення. Міжміські перевезення вантажів

Бізнес на автоперевезення. Міжміські перевезення вантажів

Без автоперевезень і доставки вантажів сьогодні не обходиться жоден бізнес. Автотранспортом щодня перевозиться безліч різноманітних вантажів у всі точки нашої планети.


Організація деревообробного бізнесу. Деревообробка та Лесодобыча

Організація деревообробного бізнесу. Деревообробка та Лесодобыча

Деревообробка це досить прибуткова справа, що вимагають досить великих інвестицій і з чималими термінами окупності. Але з розвитком середнього класу в нашій країні, даний бізнес виглядає досить привабливо.


Створення інтернет сайту (порталу) для отримання прибутку

Створення інтернет сайту (порталу) для отримання прибутку

Щоб ваш сайт - портал приносив хоч якусь істотну прибуток від вас буде потрібно дуже багато старання і терпіння. Хорошими сайтами не народжуються ними стають.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей