Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Автосервіс як бізнес. Бізнес-план автосервісу

   

Зміст:

Історія появи автосервісів.

Відкриття автосервісу.
Будівництво будівлі автосервісу.
Оренда приміщення під автосервіс.
Необхідна документація та дозволу для відкриття автосервісу.

Необхідні ресурси для відкриття автосервісу.
Як відкрити автосервіс?
Приміщення для автосервісу. (схема, креслення, ділянки автосервісу)
Обладнання для автосервісу.
Персонал автосервісу.

Забезпечення праці в автосервісі.
Технічне оснащення автосервісу.
Охорона праці автосервісу.

Перелік надаваних послуг.
Види вироблених робіт в автосервісі.
Ціноутворення. Ціни на різні види робіт.

Стратегія маркетингу для автосервісу.
Реклама автосервісу.
Розвиток автосервісів. Перспективи для розвитку.
Додаткова прибуток від діяльності автосервісу.

Оподаткування для автосервісу.

Фінансовий план розвитку для автосервісу.
Який прибуток приносить автосервіс?
Інвестиції в автосервіс.
Окупність автосервісу.
Прибуток з автосервісу.

Автосервіси сьогодні. Аналіз ринку.
Види автосервісів в Росії.
Автосервіс в гаражі.
Міні автосервіс.
Автосервіс на три боксу.
Автосервіс середнього масштабу.
Автосервіс з автомийкою.
Автосервіс з шиномонтаж.
Автосервіс по франшизі.
Будівництво автосервісу і здача його в оренду.
Автосервіс самообслуговування.
Автосервіс для страхової компанії.
Цілодобовий автосервіс.

 

  Автосервіс як бізнес. Бізнес-план автосервісу  


Історія появи автосервісів.

Основоположником появи автосервісів сміливо можна назвати Генрі Форда, адже саме ця людина придумав і поставив на конвеєр перший автомобіль.
На самому початку розвитку автопромисловості автомобіль міг дозволити собі тільки заможна людина.
З часом, автомобілі стали більш доступні і вже питання про їх обслуговуванні став набагато гостріше.
Перші автосервіси з'явилися близько 100 років тому, автомобіль з'явився трохи раніше. Але перший час володіти автомобілем було дійсно проблематично і якщо якась деталь виходила з ладу, то її доводилося виготовляти самостійно, не кажучи вже про її заміну. Як відомо попит народжує пропозицію. Через якийсь час з'явилися спритники, які розуміли принципи роботи автомобілів і могли виготовляти на них деталі. Ось тоді й почали з'являтися перші автосервіси, на базах, де розміщувалися майстра по ремонту візків і велосипедів.

  Коли з'явилися перші автосервіси?  

Потім з розвитком промисловості у авто виробників з'явилася можливість організувати виробництво запасних деталей про що вже досить довгий період їх просили торгові доми, через які й продавалися нові авто.

З появою виробництв запасних деталей автомобіль став ще більш народним. Бізнес на кустарному виробництві деталей вже не був настільки вигідним, а ось установка заводський деталі отримала розвиток. Ось тут і стало з'являтися все більше нових автосервісів, так як встановлювати заводські деталі було набагато простіше, ніж виготовляти їх самостійно. Все більше підприємців зметикувавши про можливість непогано заробити, потягнулися в цей бізнес. І автосервіси стали виникати вже далеко за межами повсякденних поїздок на авто. Відповідно і люди могли подорожувати на автомобілях, вирушаючи в далекі поздки не турбуючись про можливі поломки. У той час автовиробники почали запускати рекламу про те, як добре подорожувати на своєму автомобілі. Такі маркетингові ходи створили нову хвилю інтересу до автомобіля, і незабаром практично в кожній родині з'явився автомобіль.

У Росії автосервіси з'явилися помітно пізніше, що зумовлено затримкою в розвитку автопромисловості. Але з часом і в нашій країні цей бізнес набрав обертів і сьогодні можна з упевненістю сказати, що якби не було автосервісів, то багато б власники автомобілів відмовилися б від їх використання.

Відкриття автосервісу.
Будівництво будівлі автосервісу.

У будівництві свого автосервісу основним завданням є підбір земельної ділянки. Як правило, кращі місця вже зайняті, а ті що вам запропонують, будуть далекі від ідеалу. У такому разі потрібно мати зв'язки в управлінні земельними ресурсами. Загалом, кожен «вибиває» як може.
Так само варто врахувати той факт, що чим ближче будівлю вашого майбутнього автосервісу буде розташовуватися до вже діючих приміщень, тим менше грошей ви витратите на підведення комунікацій та електрики.

Автосервіс так само може бути виконано у вигляді прибудови до якогось іншого приміщення, що так само, безсумнівно, здешевить будівництво.
Якщо ділянка під будівництво у вас є, до речі, він повинен знаходитися не ближче ніж на 50 метрів від житлових будинків, то саме час підготувати проектну документацію для будівництва. Проект краще всього замовляти у приватних проектувальників, так ви заощадите гроші, не переплачуючи фірмі.

Підрядників так само варто шукати не через великі фірми, краще найняти невелику приватну бригаду, а будівельну техніку та обладнання взяти в оренду у третіх фірм. Це так само знизить витрати.
Сама будівля має бути максимально зручно спроектовано, і бути зручним для працівників і для ваших клієнтів.

В будівлі автосервісу повинні обов'язково бути наступні приміщення:

 • Ремонтні бокси
 • Диспечерская кімната, де приймають клієнтів, оформлюються замовлення вбрання
 • Роздягальня для автослюсарів з гігієнічної кімнатою (туалет, душ)
 • Кімната прийому їжі для персоналу
 • Так само кімната очікування для клієнтів, яка в принципі може розміститися прямо в диспечерской
 • Для клієнтів варто передбачити окремий туалет
 • А так само не варто забувати про підсобні приміщення для зберігання інвентарю

У будівництві автосервісу основне це фундамент. Так само варто приділити особливу увагу підлозі в ремонтних боксах, він повинен бути виготовлений з кращих марок бетону і бути ідеально рівним, тому що в подальшому будуть кріпитися до підлоги анкерними болтами авто підйомники.
Саму будівлю автосервісу може бути побудована по технології швидкого зведення складів. Підстава робиться з металевих конструкцій, який обшивається профлистом, всередині закладається утеплювач. Обрешітка і крокви даху виконуються з дерева, зовні профлист або лінокром, всередині утеплювач.
Але найкращий варіант капітального будівництва автосервісу, це будівництво з моноліту і цегли.
Вибраний варіант споруди буде залежати тільки від ваших можливостей. Залишається тільки додати, що окупність бізнесу з будівництвом свого автосервісу не менше п'яти років, але такий підхід до бізнесу цього варто.


Оренда приміщення під автосервіс.

Мабуть, у відкритті автосервісу головним питанням є пошук відповідного приміщення. Приміщення повинно відповідати трьом основним факторам, і краще, якщо вам вдасться знайти все в одному:

 • Не висока орендна плата
 • Зручність роботи і можливість розширення в майбутньому
 • Людне, прохідне, помітне місце

На практиці, як правило, орендувати таке приміщення не так-то просто, тому що багато хто вже зайняті. Напевно, сама основна проблема, з якою стикається бізнесмен хоче відкрити свій автосервіс, це необхідність переобладнати знайдене приміщення. В яких випадках потрібно заливати хороший підлогу, для встановлення підйомного обладнання. В яких випадках робити санвузли і перегородки. Це все неминучі витрати. Але досвідчені підприємці домовляються з власниками приміщень, що витрачені гроші підуть в рахунок майбутньої орендної плати. За умови тривалого укладеного договору орендодавець, як правило, погоджується. В інших випадках власник приміщення може взяти на себе частково тягар переобладнання.

Намагайтеся завжди, коли шукаєте в оренду приміщення, розмовляти і домовлятися тільки з власником, бо інакше ви будете переплачувати гроші посереднику.

Намагайтеся підшукувати приміщення для автосервісу згідно з правилами:

 • Пожежної інспекції
 • СЕС
 • Трудовий інспекції

Для цього є певні правила організації авто ремонтних робіт, які краще все-таки дотримуватися кожному підприємцю.
Основні:

 • Відстань від житлових будинків не менше 50 метрів
 • Вентиляція приміщення
 • Зберігання ЛФМ в окремих провітрюваних приміщеннях
 • Кімната прийому їжі, якщо немає їдальні
 • Водопостачання
 • Санвузол з душовою
 • Роздягальня з металевими ящиками для одягу
 • Протипожежне обладнання
 • Курилка на вулиці
 • Освітленість приміщення з проникненням денного світла

Мабуть, це основні вимоги для пошуку приміщення для свого майбутнього автосервісу.


Необхідна документація та дозволу для відкриття автосервісу.

Так як в даний час ліцензування послуг автосервісу скасовано, відкриття бізнесу залишається за малим:
 

 • Організувати ТОВ або ІП
 • Підготувати документи на купівлю або оренду виробничого приміщення
 • Отримати дозвіл від СЕС
 • Дозвіл Пожежного нагляду
 • Укласти договори з водоканалом і гір. електромережею
 • Якщо потрібно укласти договір на вивіз сміття та утилізацію ЛКМ і гуми

Необхідні ресурси для відкриття автосервісу.
Як відкрити автосервіс?
Приміщення для автосервісу. (схема, креслення, ділянки автосервісу)

Так як вище ми вже говорили про будівництво і оренду приміщення, то тут хотілося б трохи написати про внутрішнє розташування і максимальну зручність користування автосервісом. Як відомо в будь-якому бізнесі кожен метр займаної площі оцінюють окремо, і цей кожен метр коштує певних грошей, і він просто зобов'язаний себе окупати. У цьому випадку автосервіс не є винятком. Так само можна сказати, що найбільш зручне планування і розстановка дозволить збільшити швидкість та якість роботи. Рисою багатьох автослюсарів є той факт, що якщо вони бачать вільний кут, то обов'язково намагаються його захламить, ось тут ось ваше завдання виключити такий недолік шляхом правильної планування приміщення.

Ви як бізнесмен повинні продумати і організувати всі переміщення по своєму приміщення автосервісу, щоб в робочий час не було вільних «гулянь» з боку вашого персоналу і клієнтів. Прохід в курилку і роздягальні, а так само в кімнату прийому їжі проходив тільки через диспетчера (майстра приймальника), який крім своїх обов'язків повинен стежити за порядком. Основний час, навіть якщо немає роботи, автомеханіки повинні перебувати в закріплених за ними по техніці пожежної безпеки боксах.
Для кращого контролю ви зможете встановити відеообладнання, за допомогою якого можна буде відстежити всі пересування та дії працівників у приміщенні автосервісу. Так само онлайн спостереження дозволить відстежувати всіх ваших клієнтів прибулих на ремонт у ваш автосервіс.

Для більш наочного уявлення ми рекомендуємо ознайомитися зі схемами і кресленнями зручних приміщень для автосервісів:

схема міні автосервісу Схема автомалярки Креслення автосервісу

  


Обладнання для автосервісу.

Скільки обладнання потрібно для автосервісу? Яке обладнання вибрати для свого автосервісу?

На сьогоднішній день на ринку продажу обладнання відбулися колосальні зміни, і якщо ще років 10 тому, хороше обладнання можна було привезти лише з-за кордону, то зараз можна купити все необхідне буквально не виходячи з дому. Виробників різного устаткування можна знайти в інтернеті, на будь-який смак і гаманець є різноманітні модифікації будь-якого інструменту як імпортних, так і вітчизняних виробників.

Обладнання для автосервісу

І все ж питання яке обладнання вибрати для свого автосервісу, залишається без відповіді. Давайте спробуємо відповісти на нього логічно, визначивши основні складові успіху будь-якого автосервісу. В першу чергу подивимось очима клієнта, який приїжджає за послугами в автосервіс. На що він у першу чергу звертає увагу? На обладнання? Ні! Він може побачити зовнішній вигляд персоналу, звернути увагу на чистоту в приміщеннях і звичайно на ставлення до себе з боку ваших працівників.
Але це, звичайно, не говорить про те, що обладнання може бути поганого стану, а інструменту не вистачати. При підборі обладнання ви повинні дотримуватися співвідношення: ціна/якість. На мій погляд, російські виробники вже давно навчилися задовольняти такі вимоги. Тому я можу вам рекомендувати звернути увагу на вітчизняних виробників, обладнання яких відповідає нормам безпеки в автосервісі, невибаглива в обслуговуванні і коштує не дорого.

Основне обладнання для автосервісу:

Авто підйомники.

Двостійкові підйомники для автосервісу.

Двостійкові підйомники для автосервісу.

 

Авто підйомник П2-07 електрогідравлічний, двостійковий, м/п 4т

 

Ціна авто підйомника: 105 000 руб.

 

Ножичні підйомники для автосервісу.

 

Ножичні підйомники для автосервісу.

 

Авто підйомник STD 7230A - Єрмак-3000/Н-01, електрогідравлічний підлоговий, імпортна гідравліка, пантографный , висота підйому 1,9м, 4-х циліндровий, м/п 3т,

Ціна авто підйомника: 155 000 руб.

Набори інструментів. Візки і ящики для інструментів.

Набори інструментів. Візки і ящики для інструментів.
Ціна такого набору інструментів для автосервісу близько 40 000 руб.
У набір входить:
Візок-ящик на сім полиць і 224 предмета.

 • Ключі ріжкові
 • Ключі комбіновані
 • Ключі накидні
 • Ключі розвідні
 • Ключі кутові
 • Ключі трещоточные
 • Ключі розрізні
 • Ключі динамометричні
 • Головки торцеві
 • Подовжувачі для торцевих головок
 • Кардани і перехідники до торцевих головок
 • Воротки для торцевих головок
 • Тріскачки для торцевих головок

 

Набори інструментів в ящику.

Набори інструментів в ящику.

 

Ціна такого набору близько 4000 руб.

Комплект універсальних знімачів для автосервісу.

Комплект універсальних знімачів для автосервісу.

 

Ціна комплекту близько 6000 руб.

 

 

Верстаки.


Верстат ЛВ-1Т.01 Стільниця оцинкована. Тумба з дверцятами та зі знімною полицею, навантаження на полицю тумби 20 кг.

Верстат ЛВ-1Т.01 Стільниця оцинкована. Тумба з дверцятами та зі знімною полицею, навантаження на полицю тумби 20 кг.

Розміри: 1495х415х837

Ціна: 9000 руб.

Верстат ЛВ-1Т.05 Стільниця оцинкована. З тумбою і п'ятьма висувними шухлядами на кулькових направляючих. Навантаження 200 кг.

Верстат ЛВ-1Т.05 Стільниця оцинкована. З тумбою і п'ятьма висувними шухлядами на кулькових направляючих. Навантаження до 200 кг

Розміри: 1495х415х837

Ціна: 12000 руб.

Список додаткового устаткування для автосервісу.

Дриль
Відрізна машина
Лещата
Бокорізи (кусачки)
Пасатижі
Довгогубці (качкодзьоби)
Кліщі
Струбцини, захоплення
Ножиці
Ножівки
Молотки, кувалди
Викрутки
Ремонтні комплекти ручного інструменту
Інший ручний інструмент

Існує і інше пневматичне обладнання для автосервісу, з допомогою якого можна выпрессовывать і впрессовывать різноманітні вузли і деталі авто. Ціни на таке обладнання починаються з 25 000 рублів.

Персонал автосервісу.

Правильний підбір персоналу в автосервіс.

Підбір персоналу у ваш автосервіс буде залежати в першу чергу від того, який ви виберете напрямок для свого бізнесу. Наприклад, якщо ви хочете займатися кузовних ремонтів, тоді майстер по ремонту двигунів вам в штаті не потрібен. Або, скажімо, ви відкриваєте автосервіс з надання послуг широкого профілю, тоді вам будуть потрібні майстри і різноробочі та автоелектрики. Так само не варто забувати, що фахівців одного профілю повинно бути декілька, на випадок лікарняних або відпусток. Тобто повинна бути взаємозамінність персоналу. Так само не забувайте про посади майстра приймальника, який повинен організовувати роботу, відповідати на телефонні дзвінки, спілкуватися з клієнтами і оформляти ремонтні замовлення вбрання.

  Правильний підбір персоналу в автосервіс.  

Як підібрати кваліфікований персонал в свій автосервіс за невелику зарплату?

На сьогоднішній день це дві не сумісні поняття, так як роботи для досвідченого автомеханіка предостатньо. Інша справа, що можна усереднити оплату праці за рахунок підбору персоналу в парах. Це коли ви приймаєте на роботу кваліфікованого спеціаліста, на хорошу зарплату, а йому в пару берете молодого не досвідченого напарника, але з прагненням в очах. І повірте у такого тандему дуже хороші перспективи, які безсумнівно позитивно позначаться на вашому бізнесі. Чому?
На це є безліч причин, основні з них лежать на поверхні і якщо розглянути проблему підбору персоналу в автосервіс з іншого боку вони стануть зрозумілі.
Наприклад, ви приймаєте на роботу двох висококласних фахівців, які в силу свого досвіду вважають себе кращими. І коли в роботі таких фахівців виникає якась проблема, між ними виникають спори. А як відомо у кожної проблеми є безліч шляхів для вирішення і вийти, що той і інший буде прав, але в силу себелюбства їм складно буде поступитися один перед одним. І замість того щоб працювати вони будуть сперечатися. А ви будете платити високу зарплату таким професіоналам. Вам воно треба?
Інша справа коли фахівець працює з учнем, безсумнівно він буде відчувати на собі відповідальність і неможливість помилитися так як він подає приклад. Тут спрацьовує психологічний фактор і бажання людей бути прикладом і навчати інших. І учень в свою чергу буде прагнути не впасти в очах свого вчителя. І якщо вам вдасться спостерігати картину такого тандему в своєму бізнесі, тобто невелика порада, як можна додатково зблизити таких працівників. Як?
Дайте їм можливість заробити «лівих» грошей. Як?
Ви можете акуратно дозволяти їм шабашити, навіть у робочий час, або надавати їм підйомники на після роботи. Повірте, такі люди стануть близькі один одному і допоможуть вам заробити постійних клієнтів.

Ще одним незаперечним фактом для невеликих міні автосервісів є той факт, що з клієнтами найбільше спілкуються саме автомеханіки, а не майстри приймальники, так як міні автосервіс більш відкритий для своїх клієнтів. Тому ваші автомайстра повинні вміти ввічливо спілкуватися з Вашими клієнтами!

Забезпечення праці в автосервісі.
Технічне оснащення автосервісу.

Технічне оснащення автосервісу, безумовно, впливає на працездатність персоналу і тому повинно бути здійснене згідно з нормами трудового законодавства. Для працівників повинні бути передбачені роздягальні з окремими шафами, кімната прийому їжі, якщо неподалік не передбачена їдальня, в якій є комплексні обіди. Далі обов'язково водопостачання і водовідведення, це гігієнічні норми праці. Туалет і умивальники, мило і папір (серветки) так само повинні бути присутніми в автосервісі. Для прибирання всередині автосервісу та прилеглої території в наявності повинні бути: швабри, лопати, мітли, брухт.

На робочому місці, крім припливної і отточной вентиляції, повинно бути достатнє освітлення. Додатково в автосервісі повинні бути присутніми светопереноски.

Для додержання температурних норм на робочому місці, багато власників автосервісів встановлюють повітряні теплові завіси, що особливо актуально в зимовий період.


Охорона праці автосервісу.

Охорона праці автосервісу. Техніка безпеки в автосервісі.

Перед початком бізнесу з відкриття автосервісу ви повинні розуміти важливий фактор, це техніка безпеки. Особливих труднощів тут не повинно виникнути, тому що норми з техніки безпеки такі ж як і на будь-якому виробництві. Основним дотримання електробезпеки та пожежобезпеки.
Електробезпека викликана великою кількістю робочого електрообладнання та електроінструменту. Пожежобезпечність викликана тим, що автосервіс це робота з ПММ та відповідальність за майно клієнтів. Тому в приміщенні автосервісу забороняється тримати відкритий вогонь і палити. Легкозаймисті рідини слід зберігати в добре провітрюваному приміщенні.

Працівники автосервісу повинні бути забезпечені:

 • Спецодягом (зима, літо)
 • Спец.обувью
 • Рукавички з гумовим покриттям, гумові рукавички
 • Окуляри, маски для захисту очей
 • Распираторы
 • Одяг для малярів, захисна маска
 • Одяг для зварювальників, зварювальні маски

В будь-якому автосервісі має бути людина, яка відповідає за охорону праці, який повинен проводити інструктаж працівників. Інструктаж по техніці безпеки буває первинним і інструктаж на робочому місці, після чого кожен працівник повинен розписатися в журналі з охорони праці та техніки безпеки. Після чого інструктаж проводитися або при зміні обов'язків, або щорічний інструктаж.

Найчастіше аварії та порушення техніки безпеки в автосервісі відбуваються із-за роботи несправним обладнанням і погано проінструктованими працівниками. Приділити увагу так само варто правильній установці підйомного обладнання, тому що робота під машиною, піднятою на підйомнику, особливо небезпечна.

Перелік надаваних послуг.

Види вироблених робіт в автосервісі.

В автосервісах проводяться будь-які роботи пов'язані з автомобілями. Єдине, що має значення, це спеціалізація автосервісу. Деякі автосервіси основним пологах діяльності вибрали фарбування і ремонт кузовів автомобілів, у зв'язку з великою кількістю ДТП на дорогах, дані послуги користуються попитом. Інші бізнесмени вибирають ремонт ходових частин підвіски автомобіля. Так само обумовлюється поганим станом доріг, підсумок, часті поломки авто.
Відкриваючи свій автосервіс, задумайтеся, яким напрямком слід займатися і варто залазити в ті послуги, в яких конкуренція і так велика. Може бути варто приділити увагу встановленню додаткового обладнання або спеціалізуватися на заміну стекол і заправки кондиціонерів.

Список послуг автосервісу:

Основні види робіт.
 • Заміна олії (двигун, кпп)
 • Заміна деталей підвіски
 • Ремонт двигуна
 • Регулювання двигуна
 • Робота електрика
 • Установлення світлового обладнання
 • Кузовні роботи
 • Ремонт стартерів та генераторів
 • Фарбування автомобіля
 • Ремонт гальмівної системи
 • Ремонт рульового управління
 • Налаштування системи упорскування
 • Ремонт вихлопної системи

Додаткові види робіт.

 • Установка додаткового обладнання
 • Встановлення автосигналізацій
 • Установка автомузики
 • Автоаэрография
 • Нанесення захисних плівок на кузов авто
 • Виготовлення елементів зовнішнього тюнінгу
 • Установка ГБО
 • Тюнінг двигуна
 • Шумоізоляція салону
 • Перетяжка салону
 • Тонування, заміна та ремонт скла
 • Антикорозійні обробка
 • Чіп-тюнінг
 • Розвал-сходження


Ціноутворення. Ціни на різні види робіт.

Ціноутворення в автосервісах може відбуватися від різного роду факторів так чи інакше впливають на кінцеву вартість послуги. Якщо взяти автосервіси, які працюють з автосалонами та страховими компаніями, то тут ціни на ремонти встановлюють не власники автосервісів, а відповідно автосалони і страховики.

В інших випадках ціна так само складається з ряду факторів, таких як:

 • Орендна плата
 • Оплата персоналу
 • Податкова ставка
 • Бажання власника

Ключову роль відіграють і середні ціни за конкретну послугу. То є ціни конкурентів.
Як би там не було на сьогоднішній день на увазі великий конкуренції ціни є мінімальними і якщо і будуть змінюватися, то тільки в бік збільшення.

Багато підприємців в автосервісах починають вдаватися до технологій ціноутворення на зразок як в продуктових магазинах. А саме здешевлюють одну послугу при цьому починають активно рекламувати, але в цей же момент піднімають вартість інший не менш популярної послуги. За рахунок цього отримують нових клієнтів і залишаються при своїх грошах.

Якщо ж говорити за залучення клієнтів за рахунок ціноутворення, то можна ще додати один маркетинговий хід, за яким клієнти привертають увагу якою-небудь не складною в технічному відношенні послугою, наприклад, «Проводитися акція - заміна масла 50 рублів для перших 100 клієнтів!». При цьому дану роботу виконують не професійні працівники, а студенти-практиканти.

У такому підході власник автосервісу отримує 100 перших клієнтів при цьому не витративши практично жодних ресурсів.

Нормо годину в автосервісі.
У ціноутворенні автосервісу є і таке поняття як нормо годину. Що таке нормо годину і для чого це потрібно? Такі розцінки поширюються на роботи, які складно розрахувати за іншими тарифами, наприклад робота електрика. Якщо скажімо в декількох клієнтів постійно підгоряють запобіжники, і з-за цього не працюють прилади, то в такому ремонті не достатньо встановити нові запобіжники, а слід розібратися в причині, а причин, як відомо безліч. На пошуки таких причин завжди витрачається різна кількість часу, хоча на перший погляд здається, що причини однакові. Тому і з'явилися такі поняття як нормо годину в автосервісі. В середньому ціна нормо години у електрика близько 800 рублів.
Якщо підприємець вирішує працювати за нормо годинах, то в його завдання входить підібрати кваліфікований персонал і постійно стежити, щоб працівник не сидів склавши руки, тим самим обманюючи своїх клієнтів.

Прайс-лист в автосервісі.
Після того як ви визначилися з ціноутворенням слід скласти прайс-лист. Прайс-лист з цінами повинен бути вивішений поряд з ксерокопіями документів про постановці на облік у податкових органах і книгою скарг і пропозицій на видному для клієнтів місці. Скоріше всього в диспетчерській, де оформляються замовлення.
Прайс-лист, як і будь-який інший документ повинен бути складений грамотно і нести в собі інформацію про діючі в даний момент часу цінах. При складанні прайс-листа для свого автосервісу, намагайтеся дотримуватися логічну послідовність і розташовувати надані послуги або в порядку затребуваності або в алфавітному порядку, щоб ваші клієнти без праці знаходили ціну на потрібний ремонт.
Якщо у вашого автосервісу буде свій сайт в інтернеті, то обов'язково слід додати прайс-лист з цінами на його сторінки, щоб клієнти були поінформовані з самого початку, а ваш бізнес здавався прозорим і викликає довіру.

Приклад прайс-листа для автосервісу з середніми цінами можна завантажити тут.

Стратегія маркетингу для автосервісу.

Реклама автосервісу.

Рекламу свого автосервісу варто починати гарної назви і красивою вивіски.

  Стратегія маркетингу для автосервісу. Автосервіс гарна назва і красива вивіска  

Гарна назва для автосервісу це як мінімум 5% успіху всього бізнесу! Ви хочете мати п'ять відсотків успіху ще не почавши свій бізнес? Тоді придумайте співзвучне, запам'ятовуються назву для свого автосервісу.

Як краще назвати свій автосервіс?
Ось непогані варіанти назв для автосервісу:

 • Крутний момент
 • Маслянка
 • Япошка
 • Сан-Санич
 • Автомайстер
 • СТО Кулібін
 • РемЗона
 • Фініш
 • СТО ШАМАН
 • МегаВольт

Реклама для автосервісу придатна в будь-якому вигляді і тому фонд реклами може бути від декількох тисяч до сотень тисяч.
Витрати на рекламу так само можуть збільшуватися у разі розвитку свого бренду для подальших продажів своїх франшиз або укладання договорів обслуговування з автотранспортними підприємствами.
На ранній стадії відкриття автосервісу хорошою політикою буде залучення клієнтів з найближчої округи. Для такого способу заявити про себе підійдуть паперові рекламки, такі як візитки і проста розклейка оголошень, скажімо поблизу АЗС і гаражних кооперативах. Візитки можуть поширюватися «під двірники» на автостоянках і біля торгових центрів.
З часом коло проведення рекламних компаній можна розширювати і залучати клієнтів з інших районів вашого міста пропонуючи кращі послуги.
Реклама як і ваш бізнес повинна поступово розширюватися по мірі надходження фінансів, тому складіть план проведення рекламних компаній.

Витрати на рекламу:

 • Відкриття автосервісу від 30 000 до 60 000 руб. - друкована реклама (візитки, друк оголошень). Залучення перше, основних клієнтів.
 • Другий етап через 2-ва, 4-ри місяці від 20 000 до 40 000 руб. - друкована реклама, для розширення кола клієнтів. Сусідні райони. Пропозиція кращих своїх послуг.
 • Третій етап через 7-ь, 10-ть місяців від 40 000 руб. до 70 000 руб. - друкована реклама на всі попередні райони плюс реклама по місцевому радіо.
 • Через рік можна створювати власний сайт і замовляти інтернет рекламу з прив'язкою на свій регіон, це від 100 000 руб.

При цьому не варто нехтувати рекламою по телебаченню і можливо замовляти ролики на місцевому телебаченні.


Розвиток автосервісів. Перспективи для розвитку.

Останні роки з появою кредитів збільшилась кількість продажів автомобілів. І число нових автомобілів з кожним роком зростає від 6-8%. Зростання продажів так само сприяє поява на території Росії складальних заводів практично всіх провідних марок. До слова сказати, що збірка автомобілів усередині країни здешевлює кінцеву ціну для споживача.

Для появи складальних заводів була виконана величезна робота по створенню сприятливих умов, це і прийняття нових законів, у тому числі збільшення мит на ввезення б/у автомобілів та інвестиції держ. коштів в автомобілебудування, поява авто кредитів, і вступ до СОТ. І довгоочікувані інвестори прийшли в нашу країну. Частково викуплені акції Автоваза (Об'єднання Рено-Ніссан), завод Іж, група компаній ГАЗ.

Багато наші громадяни не розуміли для чого під час кризи держава підтримує вітчизняний автопром, рятуючи «потопаючий корабель». Ті грошові вливання були спрямовані здебільшого на залучення інвесторів. Та й зростання автомобілів сприяє збільшенню продажу нафти, з якої виробляється бензин та інші ПММ.
 
Все це сприяє появі на наших дорогах більшої кількості автомобілів. Але мало того побудувати автомобіль, його ще треба продати, а потім дуже важливо ще й обслуговувати.

Продажами автомобілів займаються різного роду автодилери. Обслуговуванням автосервіси. І не у всіх автодилерів є власні автосервіси, тому багато хто дилери укладають договори з приватними автосервісу.

Страхові компанії так само укладають договори з автосервісом на обслуговування автомобілів своїх клієнтів. В основному для страхових компаній, важлива спеціалізація автосервісу на фарбування і кузовному ремонті.

Будь-який бізнесмен повинен прагнути до розвитку своєї справи. Дотримуючись закону фізики за яким малі тіла притягаються до великих, так і приватний автосервіс повинен прагнути укласти з автодилером договір або страховою компанією.

Якщо ж ви вирішили відкривати невеликий автосервіс, скажімо на три підйомники, то в перспективі розвитку обов'язково повинен з'явитися стенд сход розвалу або автомийка або шиномонтаж.


Додаткова прибуток від діяльності автосервісу.

 1. Відкриття магазину автозапчастин
 2. Організація виїзного мобільного автосервісу
 3. Відкриття автомийки, шиномонтажу
 4. Додавання в штат нових співробітників, моторист, електрик , якщо їх немає.
 5. Доставка автозапчастин своїм автотранспортов
 6. Доставка автомобілів евакуатором
 7. Навчання персоналу новим напрямкам, наприклад: обклеювання автомобіля вініловими плівками
 8. Надання безкоштовного місця-офісу для автооценщика, автоюриста
 9. Установка вендінгових апаратів
 10. Продаж авто масел з бочок разом із заміною
 11. Продаж автоемалі та витратних матеріалів для фарбування авто
 12. Колеровка емалі
 13. Послуги із шліфування і розточці блоків двигунів
 14. Заправка кондиціонерів на виїзді
 15. Аерографія автомобілів

На початковому етапі слід зосередитися на основній діяльності свого автосервісу і всі свої сили і думки вкладати тільки туди. Після того як головна діяльність почне приносити прибуток, можна буде дивитися по сторонах.

 

Оподаткування для автосервісу.

Послуги з ремонту транспортних засобів згідно із законом підходять під ЕНВД. Але будь-який підприємець вправі змінити свою систему оподаткування згідно з Федеральним законом № 94 від 25.06.2012 , тобто вибрати між УСН і ЕНВД. Єдине не забудьте повідомити свою податкову.
Говорячи простою мовою, бізнес автосервіс потрапляє під статті 346.26 Податкового кодексу, який передбачає ЕНВД.

 

Фінансовий план розвитку для автосервісу.

Який прибуток приносить автосервіс?

Інвестиції в автосервіс.

Вкладення грошових коштів у відкриття автосервісу, можуть бути абсолютно різними, починаючи від 300 000 рублів, а закінчуватися в районі 6 000 000 рублів. Все буде залежати від масштабів і додаткових послуг.
Інвестувати гроші можливо в будівництво автосервісу з нуля і під ключ. Або орендувати вже готове приміщення, закупивши лише обладнання та інструмент. Давайте проведемо приблизний розрахунок інвестицій середнього автосервісу, без урахування витрат на приміщення.

Розрахунок:
Організація фірми, реєстрація в податкових органах ТОВ або ІП - 5000 руб.
Придбання обладнання:

 1. Два двостійкових підйомника - 105 000х2=210 000 руб.
 2. Два ножичних підйомників - 155 000х2=310 000 руб.
 3. Візок-ящик з інструментами - 40 000х2=80 000 руб.
 4. Інструменти в ящику - 4000х2=8000 руб.
 5. Набір знімачів - 6000 руб.
 6. Стіл верстачный - 9000 руб.
 7. Молотки, дрилі, болгарки, лещата і т.д. - 25 000 руб.

Підсумки: 210 000 +310 000+80 000+8000+6000+9000+25 000= 648 000 руб.

Персонал:
В одну зміну працюють:

4 авто слюсаря:
2-ва професійних - по 25 000 руб.; 25 000х2=50 000 руб.
2-ва помічника «студента» - за 15 000 руб.; 15 000х2=30 000 руб.

1 авто електрик - 20 000 руб.;
1 майстер приймальник - 20 000 руб.

Підсумки: 50 000+30 000+20 000+20 000= 120 000 руб.

Працювати можна в одну зміну, але відразу варто закласти оплату понаднормових, тому що все одно доведеться затримуватися після роботи. Інший варіант робочого графіка, це дві зміни, два через два. У другому випадку фонд місячної оплати праці зростає вдвічі. Але як би то не було фонд заробітної плати потрібно закладати на три місяці вперед.


Окупність автосервісу.

Окупність автосервісу буде прямо залежати від вкладених коштів і від безлічі інших чинників, таких як:

 • Кількість клієнтів
 • Види послуг
 • Відсотки за кредитами (якщо такі є)
 • Фонд заробітної плати
 • Інші статті видатків

Виявити приблизно точну окупність автосервісу, можна тільки в тому випадку, якщо спочатку скласти бізнес-план, в якому будуть враховуватися всі фактори, що впливають на розвиток в конкретний час і місце. Тобто, вам потрібен бізнес-план під конкретні умови, де будуть враховуватися і населення вашого міста, і місце розташування автосервісу і багато чого іншого.

Якщо звернутися до статистики окупності автосервісів, то на першому місці вважаються саме міні автосервіси (в гаражі), так як вкладення в такий бізнес порівняно малі. На другому місці автосервіси, які надають послуги з ремонту і фарбування кузовів автомобілів, у них багато клієнтів з-за кількості Дтп. Непогано окупають себе і автосервіси займаються ремонтом ходових частин автомобіля (підвіски).

Терміни окупності починаються від півроку, для невеликих автосервісів і закінчуючи п'ятирічками для великого бізнесу, в якому автосервіс будуватися з нуля.


Прибуток з автосервісу.

Скільки заробляє автосервіс?
Прибутковість автосервісу, як і первісна окупність, залежить від безлічі чинників, які потрібно врахувати перед відкриттям бізнесу.
Прибуток буває мінімальною, усередненої і максимальної, а ще дійсною, але це вже після відкриття бізнесу. Для підрахунків краще використовувати мінімальну прибуток і якщо ваш майбутній автосервіс задовольнить вас при мінімальному прибутку, то тоді це справа того варта.

В гарний день один автоподъемик може приносити близько 10 000 руб., поганий близько 1500 руб. Візьмемо цифру в 3000 руб. з одного підйомника. В нашому автосервісі їх три. В місяць отримуємо 270 000 руб. з усього автосервісу.

З цих грошей треба відняти:
Оренду - 70 000 руб.
Зарплату - 4 робітників - близько 100 000 руб.
Податки та інші витрати - 20 000 руб.

У підсумку наш автосервіс заробляє близько 80 000 рублів на місяць.

Для досягнення більшої прибутку додатково ми плануємо побудувати додаткові бокси, в яких розмістимо стенд розвал-сходження та шиномонтаж, а так само додаткове приміщення для автоелектрика. Але це все ми плануємо, після того як викупимо діюче приміщення автосервісу.

 

Автосервіси сьогодні. Аналіз ринку.
Види автосервісів в Росії.

Автосервіс в гаражі.

Автосервіс в гаражі.

Приміщення: від 15 до 25 м2.
Персонал: 2-ва людини
Обладнання: один - два підйомники, інструмент
Витрати: від 100 000 до 400 000 руб.
Окупність: від 8-ми місяців
Можлива прибуток: від 40 000 до 120 000 руб.

 

Міні автосервіс.

Міні автосервіс.

Приміщення: від 20 до 40 м2.
Персонал: 2-ва - 4-ри людини
Обладнання: від двох підйомників, додатково можливий стенд схід-розвалу
Витрати: від 400 000 до 900 000 руб.
Окупність: від 12-ти місяців
Можлива прибуток: від 50 000 до 200 000 руб.

 

Автосервіс на три боксу.

Автосервіс на три боксу.

Приміщення: від 30 до 50 м2.
Персонал: від 3-х до 5-ти осіб
Обладнання: три підйомники, слюсарний інструмент
Витрати: від 500 000 до 1 000 000 руб.
Окупність: від 1 року
Можлива прибуток: від 70 000 руб.

 

Автосервіс середнього масштабу.

Автосервіс середнього масштабу.

Приміщення: 70 м2
Персонал: від 4-х до 7-ми осіб
Обладнання: від чотирьох підйомників, бокс електрика
Витрати: від 800 000 до 1 300 000 руб.
Окупність: від 1-го року
Можлива прибуток: від 90 000 руб.

 

Автосервіс з автомийкою.

Автосервіс з автомийкою.

Приміщення: 60 м2
Персонал: від 5-ти осіб
Обладнання: авто підйомники, мийне обладнання
Витрати: від 700 000 до 1 000 000 руб.
Окупність: від року
Можлива прибуток: від 50 000 руб.

 

Автосервіс з шиномонтаж.

Автосервіс з шиномонтаж.

Приміщення: автосервіс від 20 м2, шиномонтаж від 8 м2
Персонал: від 3-х осіб
Обладнання: підйомники, слюсарний інструмент, обладнання для шиномонтажа
Витрати: від 500 000 руб.
Окупність: від 7-ми місяців
Можлива прибуток: від 60 000 руб.

 

Автосервіс по франшизі.

Автосервіс по франшизі.

Приміщення: залежить від вимог франшизи
Персонал: описано в умовах
Обладнання: підйомники, слюсарний інструмент
Витрати: оренда приміщення, придбання обладнання, реклама
Окупність: як правило, 1,5 - 2-ва роки
Можлива прибуток: від 100 000 руб.

 

Будівництво автосервісу і здача його в оренду.

Будівництво автосервісу і здача його в оренду.

Приміщення: залежить від проекту
Персонал: не вимагається
Обладнання: підйомники, часткова меблі
Витрати: будівництво будівлі від 5 000 000 руб.
Окупність: від 5-ти років
Можлива прибуток: від 100 000 руб.

 

Автосервіс самообслуговування.

Автосервіс самообслуговування.

Приміщення: 60 м2
Персонал: один два людини
Обладнання: 4-ре підйомника
Витрати: від 700 000 руб.
Окупність: від 1,5 року
Можлива прибуток: від 45 000 руб.

 

Автосервіс для страхової компанії.

Автосервіс для страхової компанії.

Приміщення: від 80 м2
Персонал: близько 6-ти осіб
Обладнання: підйомне, слюсарне, малярське
Витрати: від 1 200 000 руб.
Окупність: від одного року
Можлива прибуток: від 150 000 руб.

 

Цілодобовий автосервіс.

Цілодобовий автосервіс.

Приміщення: 40 м2
Персонал: від 4-х чоловік
Обладнання: звичайне для автосервісу
Витрати: від 400 000 руб.
Окупність: від 8-ми місяців
Можлива прибуток: від 50 000 руб.

 

Автосервіс за договором обслуговування з транспортною фірмою.

Автосервіс за договором обслуговування з транспортною фірмою.

Приміщення: від 100 м2
Персонал: від 7-ми осіб
Обладнання: підйомне, малярне, мийне
Витрати: від 900 000 руб.
Окупність: від 1,5 року
Можлива прибуток: від 70 000 руб.

 

Мобільний виїзної автосервіс.

Мобільний виїзної автосервіс.

Приміщення: не потрібно, потрібен автомобіль типу Газель
Персонал: дві людини
Обладнання: слюсарний інструмент, домкрати
Витрати: від 300 000 руб.
Окупність: від 6-ти місяців
Можлива прибуток: від 20 000 до 60 000 руб.

 

1

Читайте також:

Автомайстерня самообслуговування. Школа ремонту автомобілів

Автомайстерня самообслуговування. Школа ремонту автомобілів

Бізнес План автомайстерні

Бізнес План автомайстерні

Кузовний ремонт авто

Кузовний ремонт авто

Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

 

Маркетингове дослідження комплектації ділянок автосервісу Маркетингове дослідження комплектації ділянок автосервісу

Маркетингове дослідження комплектації ділянок Автосервісу проведено по 75 чинним Автосервісам, з яких 43 мультибрендових Автосервісів і 32 дилерських Автосервісів. Дослідження проводилося по Автосервісам з декількох міст Росії, серед яких: Москва, Санкт-Петербург, Нижній Новгород, Єкатеринбург. Детальніше...

 

Аерографія автомобіля. Нанесення аерографії на авто своїми руками

Перетяжка авто плівкою. Обклеювання автомобіля вініловою плівкою

 

Тому Вперед - Мале виробництво від ідеї до бізнесу

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Свій бізнес бюро перекладів

Свій бізнес бюро перекладів

Знання іноземних мов обов'язкова умова для старту даного бізнесу. Підбір персоналу, спілкування з клієнтами - це все лягає на ваші плечі щонайменше на ранній стадії розвитку фірми.


Бізнес торгівля нерухомістю

Перед початком даного бізнесу ви повинні розуміти, що зарплата ріелтора дуже не постійна, все залежить від вашого вміння спілкуватися і переконувати людей. Перед стартом свого бізнесу вам потрібно попрацювати якийсь час у риэлтерском агентстві і придбати навички продажів.


Пригон автомобіля з Владивостока як свій авто-бізнес

Пригон автомобіля з Владивостока як свій авто-бізнес

В даний час займатися таким бізнесом стало складніше, тому що автомобілі пригоняемые з Владивостока майже всі праворульниє, а держава, де офіційно «лівий кермо» не дуже добре ставиться до цієї затії.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей