Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Як визначати і коригувати цілі в малому бізнесі?

Як радять фахівці, перед тим як відкривати власний бізнес, необхідно визначиться з його основними цілями. Але в процесі діяльності цілі можуть суттєво змінюватися. Тоді доводиться здійснювати їх коригування. Так що ж це таке мети в малому бізнесі і чому вони вимагають змін?

Ми часто стикаємося з таким поняттям як бізнес-мета і далеко не завжди правильно розуміємо його сенс. Те, що ми в принципі хочемо, зовсім не є конкретною метою. Приміром "заробити багато грошей" або "бути краще конкурентів" - це не бізнес-мета, а просте бажання. До того ж у таких бажаннях немає ніякої конкретики, адже "багато грошей" і "краще" поняття для кожної людини своє.

Бізнес-мета - це своєрідна точка майбутнього, досягнення якої, є пріоритетом для роботи компанії. Бізнес-мета може мати часовий критерій (досягти чогось протягом року), якісний критерій (виконати що-то самим кращим чином) і фінансово - числовий критерій ( здійснити охоплення ринку на якийсь відсоток, підняти валовий дохід до певного показника). Не варто забувати, що мета повинна бути досяжною, інакше ставити перед кампанією таку мету буде просто безглуздо. Цілі служать місії, а місія - це якийсь процес. Ось і виходить, щоб процес був безперервним, цілі повинні ставитися, коригуватися і досягатися.

 

Як визначати і коригувати цілі в малому бізнесі?

 

1. Отже, визначаємо цілі свого маленького бізнесу.
Як сказано вище, для початку визначимося з місією. Якщо ваш бізнес спрямований на надання послуг, отже і місія буде відповідна - наприклад "отримання максимального заробітку при наданні послуг найвищої якості".

Тепер переходимо до цілей. Спочатку це можуть бути цілі першої важливості:
- підвищити рівень обслуговування, шляхом додаткового навчання співробітників;
- вийти на новий рівень обслуговування, залученням додаткових фахівців;
- досягти певного рівня заробітку (для молодого бізнесу цей рівень встановлюється відповідно прибутково-видаткових документів, іншими словами, ваш малий бізнес повинен окупатися, а не працювати у збиток);
- зайняти своє місце на ринку подібного роду послуг (стабільно працювати в межах одного району).

Якщо ваша фірма займається торгівлею, то тут справи йдуть трохи по-іншому. Місією може бути "отримання максимального заробітку за високої популярності товару". І тут можуть відрізнятися цілі, залежно від того, робите ви щось і просто перепродуєте. Важливі цілі для підприємств торгівлі малого бізнесу на початку шляху це:
- підвищити якість виробленої продукції (або закуповувати в магазин якіснішу продукцію);
- досягти того ж оптимального рівня заробітку ( як і в бізнесі надання послуг);
- так само зайняти своє місце на ринку ( тобто знайти постійних покупців, які будуть купувати саме вашу продукцію, в іншому випадку, купувати товар тільки у вас в магазині).

2. Тепер беремося за досягнення.

Будь-якому підприємству потрібно чималих зусиль досягти поставлених цілей, особливо на етапі власного розвитку. Раптом перед вами відкриваються нові горизонти. Розглянемо цю ситуацію на прикладі маленького продуктового магазину.

Ваш магазин стабільно працює на певному сегменті ринку. В сусідньому районі несподівано для всіх закриваються ваші конкуренти. Ось тут-то і необхідно провести коректуру поставлених раніше цілей, згідно з якими ви не планували розширювати спектр власних клієнтів. Але якщо не включити до мети розширення, то цим може зайнятися магазин, що знаходиться в іншому районі. Тобто несподівано з'явилася можливість, змушує вас коригувати свої цілі, і замість "досягти стабільності в межах одного району" з'являється "досягти стабільності в межах одного району і розширити діяльність захопивши територію іншого". І це лише маленький приклад того, як можуть коригуватися мети в малому бізнесі.

В них також можуть змінюватися терміни, обсяги і багато іншого.
Важливим завданням будь-якого керівника є уміння не тільки правильно поставити цілі, але і вчасно, а так само якісно зуміти їх скорегувати. Від правильної постановки цілей залежить в принципі вся діяльність підприємства, будь воно велике чи маленьке, і до якого виду діяльності вона б не відносилося. Неможливо продуктивно діяти не знаючи цілей. А досягнення однієї, безсумнівно, буде підштовхувати до досягнення такої цілі.

Хто може займатися індивідуальною діяльністю?Як згадувалося раніше, мети необхідно не тільки ставити й коригувати, але і досягати. Для цього потрібен професійний підхід і цілий обов'язковий ряд дій, без яких підприємства малого бізнесу просто не зможуть нічого досягти.

Обов'язково повинно бути:
- якісне управління персоналом;
- продуманий мотиваційний підхід;
- стабільний контроль над виконанням завдань.
Якщо керівники будуть вживати всі ці дії і підприємство буде працювати під девізом "Бачу ціль - не бачу перешкод", то всі поставлені цілі будуть досягатися, ставиться нові, фірма буде рости і розвиватися на шляху до світлого майбутнього.

1

 

Читайте також:

Кар'єрні можливості жінки у сфері бізнесу
Як зробити великі продажі в малому бізнесі?
Що робить і що має робити директор фірми?


Тому Вперед -Непередбачені витрати у бізнесі і як їх уникнути?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

В наш час автомобілів стає все більше і більше, а це означає, що попит на послуги авто-малярів буде постійно збільшуватися! Але перед початком організації свого авто-малярки вам потрібно гарненько повчитися цій нелегкій справі.


Бізнес магазин електротоварів

Бізнес магазин електротоварів

Електротовари - це такі товари, які увійшли в життя абсолютно всіх людей і користуються попитом кожен день. Вдало вибране місце для вашого магазину гарантує його розвиток і швидку окупність.


Свій бізнес бюро перекладів

Свій бізнес бюро перекладів

Знання іноземних мов обов'язкова умова для старту даного бізнесу. Підбір персоналу, спілкування з клієнтами - це все лягає на ваші плечі щонайменше на ранній стадії розвитку фірми.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей