Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Виробництво сухого молока: міні завод як бізнес

   

Зміст:

Виробництво сухого молока.
Технологія виробництва сухого молока.
Приміщення для виробництва сухого молока.

Обладнання для виробництва сухого молока.
Вакуум-випарна установка
Кристаллизационные установки
Розпилювальні сушарки


Ситуація на ринку виробництва сухого молока.
Виробництво сухого молока в Росії.
Експорт сухого молока в Росію за 2011 рік.

Перспективи розвитку бізнесу на сухому молоці.
Лінія для відновлення сухого молока. Виробництво сиру.

Виробництво сухого молока.

Розчинний порошок, отриманий в результаті технологічної обробки пастеризованого коров'ячого молока, широко відомий серед споживачів як сухе молоко. Вживається він в якості напою, для виготовлення якого сухий порошок розводять кип'яченою водою. Готовий продукт володіє тими ж корисними властивостями, що і свіже пастеризоване молоко, і застосовується в основному для приготування кулінарних страв, є складовим елементом дитячого харчування. Технологічна особливість виробництва сухого порошку дозволяє зберігати продукт протягом тривалого часу, що і є головною відмінною рисою сухого молока порівняно з традиційним молочним продуктом.

  Виробництво сухого молока: міні завод як бізнес  

Для того, щоб відкрити власний бізнес по переробці пастеризованого молока в сухий розчинний порошок, Вам не знадобляться великі капіталовкладення, так і вартість сировинної бази досить низька, оскільки доцільніше використовувати недороге молоко низької жирності. Досвідчені виробничники не рекомендують використовувати в якості сировини для виготовлення сухого молока хороший продукт. Крім того, якість готового продукту повинна відповідати нормам і вимогам ГОСТ та іншої регламентуючої документації, а вони досить помірні, і навіть можна сказати лояльні.

Технологія виробництва сухого молока.

Процес виготовлення сухого молока включає в себе кілька етапів, кожен з яких передбачає застосування відповідного промислового обладнання:
1. Нормалізація. У готовому продукті масова частка жиру не повинна перевищувати 26,1%. Для досягнення цього результату слід проводити спеціальні заходи по підготовці.
2. Процес пастеризації - свіже молоко піддається обробці температурою 80-850 Со.
3. Процедура попереднього згущення. Завдяки такому випаровуванню вміст сухих компонентів досягає 48-50%. За допомогою попереднього згущення значно поліпшується якість готової продукції і знижуються експлуатаційні витрати.
4. Процес сушіння, що виконується в спеціальних сушильних камерах. Технологія процесу досить проста: підготовлене заздалегідь молоко і нагрітий до певної температури повітря з допомогою насоса переміщуються в сушильну камеру. Молоко, розпорошену таким чином, підлягає сушінню, потім видаляється з камери і надходить на фасування.
5. Отримання сухого знежиреного молока. Процес виготовлення значно спрощується, оскільки не виконується нормалізація і гомогенізація продукту, а випарювання здійснюється до одержання сухих компонентів у продукції в межах 30-34%. Процедури приймання, очищення і пастеризації схожі з аналогічними операціями на інших молочних виробництвах. Базовими технологічними операціями виготовлення сухого молока вважаються попереднє згущення продукту і його сушіння.

В процесі виготовлення будь сухої молочної продукції вільна вода видаляється в два етапи: шляхом згущення і сушіння попередньо згущеної продукції.

Згущена суміш підлягає висушування до кінцевої вологості, рівень якої визначається формою зв'язку складових компонентів сухої речовини з водою. Необхідно відзначити, що кінцева вологість сухого молока повинна складати до 15% масової частки білка. Саме на цьому значенні базується процедура нормування масової частки вологи в сухому продукті, досягнувши яку можна закінчувати сушку.

В ролі основного обладнання для висушування молока виступали вальцьові сушарки, які функціонують за принципом кондуктивної усушки продукту. Технологія процесу передбачала надходження концентрату молока на вальцьові сушарку, на виході з якої продукт мав вологістю всього 3%. Отримане за такою технологією молоко відрізняється особливими споживчими властивостями.

У момент зіткнення згущеного молока з гарячим барабаном, запускається процес карамелізації(цим пояснюється наявність слабкого карамельного присмаку у згущеного молока, виготовленого за допомогою вальцьових сушарок). Сухе молоко, виготовлене за допомогою вальцьового сушіння, відрізняється підвищеною жирністю, що робить його чудовим і практично незамінним компонентом при виготовленні шоколаду. Це дозволить знизити витрату зовсім не дешевого масла какао.

Єдиним недоліком такого методу виготовлення сухого молока є низька продуктивність, яка визначається продуктивністю вальцьового установки (середнє значення досягає 1000 кг/год). Висушене молоко охолоджується і просівається.

Приміщення для виробництва сухого молока.

Відведені для виготовлення сухого молока площі повинні повною мірою відповідати чинним будівельним та санітарним нормам і вимогам. Наявність каналізаційної та водопровідної систем, різного опалювального обладнання, системи електропостачання та інших основних систем життєзабезпечення є обов'язковою умовою при визначенні місця виготовлення сухого молока.

Крім цього виробничі цехи повинні бути обладнані вентиляційними витяжками, а поверхню стін і підлоги облицьовані пластиком, керамічною плиткою і іншими покриттями, поверхня яких легко піддається очищенню в разі необхідності. Такі ж вимоги (крім систем водовідведення і опалення) традиційно пред'являються і до приміщень складського типу.

Обладнання для виробництва сухого молока.

  Обладнання для виробництва сухого молока.  


Вакуум-випарна установка
Обладнання такого типу дозволяє сконцентрувати в ньому молоко та сироватку. Конструкторська особливість апарату передбачає оснащення його спеціальними трубчастими пристосуваннями, які відповідають за розподіл конденсату і фракції один від одного.

Традиційно вакуум-випарні установки оснащені особливими блоками для більшої концентрації продукції і деталями, що прискорюють процес охолодження. Це важливий момент, оскільки він дозволяє отримати на виході вже охолоджений продукт. Установка такого типу досить проста в експлуатації, оскільки має доступну, зведену панель управління. До обов'язкового обладнання для отримання сухого молока відносять також кристаллизационные прилади.

  Вакуум-випарна установка  


Кристаллизационные установки
Основне призначення кристалізаційних установок - це, природно, кристалізація молочної продукції з подальшою його подачею для усушки. Конструкційна особливість обладнання передбачає функціонування в середовищі інертних газів. На поверхню стін кристалізатора прикріплюється пластина, роздувається в подальшому і утворює в результаті своєрідну сорочку.
Завдяки їй здійснюється примусова циркуляція води - найважливіший етап кристалізації. Корпус установки виконаний з нержавіючої сталі підвищеної міцності, а саме обладнання укомплектоване насосами для рециркуляції молочного продукту та охолодження води і спеціальними пневматичними клапанами.

Розпилювальні сушарки
Розпилювальні сушарки використовуються на завершальному етапі виробництва сухого молока. За допомогою даного обладнання продукт позбавляється залишків вологи, що найкращим чином позначається на терміни його зберігання. Результатом процесу стає отримання гранульованого, добре і сипучого розчинного порошку.

Технологія процесу усушки досить проста: за допомогою спеціального насоса продукт надходить на розпилювальні форсунки. Остання стадія виготовлення виконується в окремому приміщенні, іменованому камерою флюїдного дна, де воєдино змішуються потоки гарячого та холодного повітря. Завдяки повній автоматизації процесу виготовлення, виробник гарантує 100% якість готової продукції.

  обладнання для виробництва сухого молока ціна: вартість 257 600 доларів  


Ситуація на ринку виробництва сухого молока.

Найбільшими споживачами сухого молока вважаються підприємства транснаціональних компаній Unilever, Mars Inc, Nestle,Kraft Foods Inc, PepsiCo, Danone. Частина з них мають готовий бізнес з переробки сухого молочного продукту.

Вітчизняний виробник не в змозі задовольнити зростаючий попит на сухе молоко, тому споживач може придбати імпортну продукцію, яка успішно представлена на російському ринку. До речі, в 2011 році обсяг імпорту досяг 1,934 млн тонн.

Відносно сухого знежиреного молока ситуація на російському ринку неоднозначна і нестабільна через неконтрольованого імпорту з країн ближнього і далекого зарубіжжя. Приміром, в 2010 році обсяг імпорту СОМ з Європи зріс у 5 разів порівняно з минулим роком. У 2010 році спостерігався різкий стрибок імпорту-постачання СОМ збільшилися з 88 тис. до 125 тис. тонн. Час від часу уряд приймає рішення, які обмежують ввезення імпортних молочних товарів. При цьому собівартість готової молочної продукції, виробленої в країнах Європи, Океанії та Білорусії, значно нижча, ніж у Росії, що є незаперечною перевагою зарубіжних компаній для більш прибуткової торгівлі на території Росії. Така ситуація стимулює вітчизняних виробників знижувати ціни на готовий товар, змушує переглядати бізнес-план та знаходити нові ринки збуту.

Виробництво сухого молока в Росії.

За даними компанії «АМІКО» в 2011 році обсяг виробництва молока сухого досяг позначки 131,9 тис. тонн, що на 22,6% більше, ніж у минулому році. Найбільшу частку виробництва привносить Приволзький федеральний округ, займає 42% в структурі виробництва сухого молока в натуральному вираженні. Далі слід Центральний ФО, що має частку 25%, і нарешті, Сибірський ФО - 19% .

Слід зазначити, що виробники віддають перевагу сухому гранулированному продукту з масовою часткою жиру 1,5% (обсяг виробництва становить 60,9 тис. тонн, це більше 42% від всього об'єму) і сухому гранулированному продукту з масовою часткою жиру 20% (приблизно 31% або 40,9 тис. тонн).

Російський ринок сухого знежиреного молока відрізняється нестабільністю. Так протягом 2008-2009 років обсяг споживання становив 153 тис. тонн, а в 2010 році збільшився до 172 тис. тонн. На сьогоднішній день вітчизняні виробники здатні забезпечити менше ½ загального споживання СОМ.

Експорт сухого молока в Росію за 2011 рік.

  Експорт сухого молока в Росію за 2011 рік.  

Позначення:
СОМ - сухе знежирене молоко
ЦСМ - незбиране сухе молоко

 

Перспективи розвитку бізнесу на сухому молоці.

Виробництво сухого молока на ринку Росії досить стабільно і поступово нарощує свої обсяги. Дослідження останніх 5 років показують збільшення попиту на сухе молоко на 1,4%. За прогнозами експертів у 2012-2016 роках очікується зростання споживаного продукту, і до кінця 2016 року обсяг споживання становитиме 311,4 тис. тонн.

Крім цього, виробники можуть вигідно перетворити свій міні-бізнес в повноцінний молочний комбінат, орієнтований на випуск всього асортименту молочної продукції: ацидофілін, йогурти, молочні відвійки, варенець, кефір, вершки, кефір, згущене молоко, ряжанку, сир, вершкове масло, пахту, сметану, сироватку, пряжене молоко, сир та інші продукти.

Лінія для відновлення сухого молока. Виробництво сиру.

  Лінія для відновлення сухого молока. Виробництво сиру. Ціна 1 000 000 рублів  

Що стосується галузі використання, то на практиці сухе молоко застосовується набагато частіше, ніж може здатися на перший погляд. Приміром, в косметології для виготовлення натуральних косметичних засобів, у харчовій промисловості для відновлення молока в тих регіонах, де неможливо забезпечувати населення свіжим молоком, в кондитерському виробництві, при консервуванні, а також для поліпшення живлення різних тварин. Тому виробники сухого молока не знайомі з проблемою відсутності ринків збуту готової продукції.

На сьогодні обсяг сухого молока на російських ринках становить 200 тис. тонн з урахуванням обсягів, що імпортуються з Республіки Білорусь. Понад 70% йде на подальшу переробку молочними підприємствами для отримання йогурту, морозива, молочних напоїв, сирних продуктів, для виготовлення молочних сумішей для малят, а також для створення кондитерських виробів.

1

Читайте також:

Бізнес-ідея: Приватне виробництво молока і молочних продуктів

Бізнес-ідея: Приватне виробництво молока і молочних продуктів

Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

 

Тому Вперед -Виробництво майонезу: відкриваємо свій міні-бізнес

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Запуск кавового бізнесу

Кавові апарати як малий бізнес. Запуск кавового бізнесу

Кава свого роду наркотик для багатьох людей, вони не уявляють себе без цього напою. Даний вид малого бізнесу абсолютно не вимагає великих вкладень потрібно лише правильно підібрати місце і можна сміливо стартувати.


Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

Майже кожна людина щодня споживає молочну продукцію. Але організація даного бізнесу вимагає не малих капіталовкладень і досить довгі строки окупності. Але з появою нових технологій інтерес до цього бізнесу не згасає.


Свій бізнес - магазин з продажу сувенірної продукції «Сувенірна лавка»

Свій бізнес - магазин з продажу сувенірної продукції «Сувенірна крамниця»

Для відкриття магазину з продажу сувенірної продукції головною проблемою є вибір місця. Від обраного місця буде залежати ваша прибуток і успіх в бізнесі. Також варто визначитися з ціновим сегментом, на який шар населення буде орієнтована ваша продукція.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей