Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Виробництво майонезу: відкриваємо свій міні-бізнес

   

Зміст:

Історія появи майонезу.
Батьківщина майонезу? Як з'явився майонез? Хто придумав майонез?

Технологія виробництва майонезу.
Організація цеху по виробництву майонезу.
Обладнання для виробництва майонезу.
Лінія виготовлення майонезу.

Збут майонезу в Росії.

Виробництво майонезу.

Історія появи майонезу.

Батьківщина майонезу? Як з'явився майонез? Хто придумав майонез?
У Середземному морі є острів Менорка. Його столицею є старовинне містечко під назвою Маон (Майон). У 18 столітті за це родюче місце велися непереставаемые війни серед європейських правителів. У зв'язку з тими подіями взяла початок історія майонезного соусу.
У 18 столітті, 1757 році, місто Маон захопили французи під зверхністю герцога де Рішельє (того самого родича герцога Армана Жана дю Плессі Рішельє, який жив з 1585 по 1642 роки. У «Трьох мушкетерах» він облягав в 1628 році померлому гугенотскую фортеця Ля-Рошель, в облозі якої по суті справи брав участь королівський мушкетер - Рене Декарт). Через деякий час місто захопили англійці. Так само як і його предки, Рішельє збирався триматися навіть за умови голодної смерті.

Острів Менорка.

  Острів Менорка. батьківщина майонезу  

Природно, з продуктами харчування в захопленому місті залишалося напружено - були лише оливкова олія та яйця індиків. Можна багато приготувати з цього набору? Гарнізонним кухарям самим набридло таке бідне «меню» і під час захоплення міста вони намагалися урізноманітнити меню як тільки могли, експериментували, вигадували, але доступних продуктів було занадто мало.

Коли французького гарнізону і самому Рішельє було вже не в моготу дивитися на всякого роду яєчні і омлети, кухар, виявляв незвичайну солдатську кмітливість, знайшов, мабуть саме прекрасне рішення, яке навіки прославили його. На жаль, це рішення не зберіг його ім'я, так як у важкій боротьбі він просто забув дати назву соусу свого імені).

Даний догадливий кухар старанно почав розтирати кілька яєчних жовтків з сіллю і цукром, потім поступово приливал маленькими порціями і постійно розмішував до повного однорідного стану, далі змішав з оливковою олією, додав в цю суміш трохи лимонного соку і грунтовно ще раз все це перемішав. (Це класична рецептура звичайного майонезу.)

Адже навіть самий звичайний солдатський хліб з цією добавкою стає дуже смачним!

Рішельє і всі його солдати були в повному захваті. В таких умовах перемога над ворогами була забезпечена! Ось так з'явився цей смачний соус, названий пізніше ім'ям захопленого міста - «маонский соус» або «майонез».

Нова приправа досягла світової слави, яку назвали «Прованський соус з Маона», або французькою мовою - «mayonnaise». І до сьогоднішнього дня поширений і більш промислово вироблений соус - це майонез. У нас в країні річне споживання майонезу становить близько трьох кілограм на долю однієї людини, і цей показник постійно з кожним роком лише зростає. Крім того, бізнес-план по виготовленню майонезу зараз є одним з найбільш прибуткових.
Важливо є також і те, що у виготовленні майонезу застосовується досить проста у використанні апаратура, а методика приготування соусів зовсім проста. Всі ці фактори роблять можливим регулювання виробничого процесу продукції за невеликий термін, який дорівнює 1 - 2 місяців.


Технологія виробництва майонезу.

Майонез - сметаноподібна маса, яка приготована з рафінованих і дезодорированных рослинних масел, що додають білкові та різні смакові компоненти і прянощі. Даний продукт виготовлений для вживання в їжу, переважно для холодних страв як приправу.

Сировина.
Щоб отримати майонезний продукт, у нас в країні в основному застосовують соняшникову олію, за кордоном використовують соєві, кукурудзяні, арахісові, а також бавовняні, оливкові і кунжутне масло.

При виготовленні майонезу часто використовують різні поєднання емульгаторів. Це дає можливість отримати високо стійкий склад з більш низькою витратою емульгаторів.

У нас в країні за основу емульгуючої компоненту застосовують яєчний порошок. Жовток яйця становить основу цієї емульсії і впливає на її витривалість, густота, колір, а також смак вже готового продукту.

Емульгуюче вплив яєчного жовтка, порошку визначають лецитин, а також і інші фосфоліпіди, мембранобразующие ліпопротеїни: липовителлин, липовителлинин і вільні протеїни, фосфитин, ливетин.

Застосовують такі різновиди яєчних продуктів, як яєчний порошок, яєчний гранульований продукт, сухий яєчний жовток. В майонезі утримання яєчних продуктів коливається від 2 до 6% в залежності від рецепту.

Традиційно використовують у виробництві майонезу такі емульгатори, як знежирене молоко, сухий молочний продукт СМП, сироватковий білковий концентрат, суха маслянка.

Останнім часом частіше використовують білки рослинного походження, частіше соєві. У нас в країні дозволяється використання харчового соєвого білка, харчової соєвого основи, харчового соєвого концентрату.

Основною проблемою є регулювання емульсії. При виготовленні майонезу застосовують гидроколлоиды, що регулює дія яких обумовлюється утворенням тривимірної структури сітчастої з підвищенням в'язкості. Також, гидроколлоиды взаємодіють з емульгаторами. По хімічної природі гидроколлоиды це ті ж полісахариди.

У виготовленні майонезу з природних стабілізаторів найбільш широке застосування залишається за крохмалем і модифікованим крохмалем. У нас в країні застосовують кукурудзяний крохмаль фосфатний марки Б. Завдяки етерифікації крохмалю фосфатами отримали загусник харчової, що характеризує особливість якого це здатність розчинитися у воді або молоці при кімнатній температурі.

Для того, щоб отримати низькокалорійний майонез у нас в країні застосовують мальтин, який виробляють з картопляного крохмалю завдяки частковому ферментативному гідролізу з наступною температурною обробкою гідролізату. Мальтин - це легкозасвоюваний вуглевод, розчиняється при нагріванні його до 75-80С.

Після того, як він остудився утворюється гель різної по консистенції залежно від того, яка концентрація.

У Німеччині при виготовленні соусів застосовують «кулі» - це загусник, який отримують із крохмалю і борошна зерен Гуар.

Завдяки методом кислотного гідролізу витягують крохмальні розчини, які відрізняються низькою в'язкістю. При виробництві крохмалю картопляного монохлоруксусной кислотою отримують карбоксиметиловый крохмаль, який відрізняється високим ефектом регулюючої дії в комбінації з сухим молоком і яєчним порошком.

Найбільш багатообіцяючим загусником і регулятором майонезного розчину є альгінат натрію, який добувають з альгиновых кислот. Альгінова кислота міститься в бурих водоростях і виводиться деякими видами бактерій. Сіль альгінової кислоти в холодній воді розчиняється з утворенням в'язкого розчину. Альгінати представляють зацікавленість для лікувальних і профілактичних годувань, з причини того, що це сприяє виведенню з організму іонів важких металів і радіоактивних ізотопів.

В даний момент за кордоном для регулювання більшості приправ для салату застосовують ксантан, є биополисахаридом.

  майонез як приправа в радянському союзі  

Щодо дохідливі полісахариди це камеді і слизу, широко використовуються у виготовленні емульсійної продукції. Більш відомі це аравійська і трагакантовая камедь. За хімічною структурою камеді відносять до гетерополисахаридам, які складаються з певної кількості моносахаридів, серед яких буває або одна або кілька уроновых кислот.
Порошок гірчичний є добавкою для смаку, а що містяться в цьому порошку білки оснащують емульгування та структурне утворення.

У майонез додають воду, сіль, цукор, гірчичний порошок, кропова олія, чорний мелений перець, кмин, екстракти пряних і ароматичних матеріалів. Якщо виробляють солодкий майонез, то в нього вводять смакоароматичні екстракти згідно з технічним описом.
В цілях підвищення міцності низькокалорійної емульсійної продукції до розвитку неприємних мікробіологічних процесів при збереженні в їх структуру вводять консерванти, в основному солі бензойної і сорбінової кислот.

Організація цеху по виробництву майонезу.


Майонез готують двома способами: періодичним і безперервним.

  Організація цеху по виробництву майонезу.  

Виготовлення періодичної технологією включає в себе такі кроки:
- підготовка окремих елементів структури;
- підготовка майонезної пасти - розчинення сухих елементів і змішування їх до гомогенного стану. Розчиняють сухі елементи в двох змішувальних приладах: у першому - сухе молоко з гірчичним порошком, а в другому - яєчний порошок. У перший доставляють воду з температурою 90-100 °С, суміш гірчиці з сухим молоком.
- витримка при температурі 90-95 °С близько 20-25 хв з майбутнім охолодженням до 40-45 °С. Складу яєчного порошку нагрівають до 60-65 °С, утримують 20-25 хв для пастеризації, а потім охолоджують до 30-40 °С. Далі склади з цих двох змішувальних приладах об'єднують. Щільність сухих речовин для майонезу високої калорійності повинна становити не менше 37-38%, а для решти - 32-34%;
- готування грубого складу майонезного соусу - здійснюється у великих змішувачах, які оснащені метальными механізмами з малою частотою обертів. У великий змішувач додають пасту, олія, розчин солі і оцту або інших кислот; гомогенізація рідини в поршневих гомогенізаторах з певним тиском, щоб уникнути розшарування приготовленої рідини.

Безперебійне виготовлення майонезної продукції на самодействующей лінії з використанням теплообмінників типу вотатора полягає в наступних діях: рецептурну дозування всіх елементів в підготовчій групі; змішування елементів і освіта майонезного складу в проміжку 15 хв, деаерація майонезного складу; теплова переробка в перших циліндрах вотатора з температурою близько 53-55°С; охолодження складу у другому циліндрі вотатора до температури близько 15-20°С; гомогенізація майонезного складу в гомогенизаторе; фасування та герметизація банок; упаковка продукту.

Обладнання для виробництва майонезу.

Лінія виготовлення майонезу.
• Ємність - збирання рослинної олії.
• Проміжна ємність - збір олії перед злиттям.
• Гідродинамічний пристрій - злиття, перемелювання, температурна переробка.
• Насос - постачання рослинним маслом.
• Проміжна ємність - призначений для збереження продукту перед упаковкою.
Гвинтовий насос - призначений для підведення продукту на упаковку. Фасувальний автомат - упаковка продукції.

  Обладнання для виробництва майонезу.  


Збут майонезу в Росії.

Конструкція попиту на майонез мінлива: громадяни Росії частіше заперечують дешеві сорти і віддають перевагу на користь дорогих і кращих за якістю. По-друге, впливають результати кампанії у боротьбі з надмірним вживанням продуктів, які містять холестерин, з-за чого клієнти намагаються збалансувати свій раціон. Майонез непомітно проганяє з кошика споживання сметану. Також, велика частина виробників майонезу схиляються до диверсифікації і вводять в асортимент соуси.

  Збут майонезу в Росії.  

На частку наших виробників доводиться найбільший об'єм ринку майонезних соусів - 92% в об'ємному відображенні і 90% в ціннісному, і таке співвідношення залишається постійним.

У Російській Федерації майонезним бізнесом займаються близько 38 організацій. П'ятірка великих виробництв - Unilever, НМЖК, «Сонячні продукти», «Ессен продакшн АГ», «Ефко» - на їх частку припадає 62,7% ринку у вартісному відображенні і 63,8% в натуральному.

1
Тому Вперед -Переробка макулатури: відкриваємо свій бізнес міні завод

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Бізнес - інтернет хостинг для сайтів. Як організувати свій хостінг

Бізнес - інтернет хостинг для сайтів. Як організувати свій хостинг

Для будь-якого новоствореного сайту потрібно хостинг. У наш час інформаційні технології розвиваються зі страшною силою і відповідно попит на хостинги зростає день від дня. Але перед створенням даного бізнесу ви повинні відчувати себе в інтернеті, як риба у воді.


Бізнес на продажі автозапчастин. Магазин Авто-ремонту

Бізнес на продажі автозапчастин. Магазин Авто-ремонту

Спочатку даний вид бізнесу був суто чоловічим заняттям, але часи міняються і це прибуткова справа стала втягуватися не мало жінок, які розбираються в пристрої автомобіля не гірше сильної статі.


Бізнес на м'ясі. Відкриття торгової м'ясної точки

Бізнес на м'ясі. Відкриття торгової м'ясної точки

Займаючись бізнесом на м'ясі, ви повинні чітко засвоїти головне правило м'ясного бізнесу, ваша продукція повинна бути завжди свіжою, а інакше всі ваші клієнти розбіжаться. Спочатку краще вибрати невеликий масштаб, для того щоб зрозуміти всі підводні камені.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей