Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план виробництва дерев'яних будинків

   

 

Ринок будівництва дерев'яних будинків абсолютно дивовижний, він стабільно зростає на 20-30% щорічно. Дерево экологиченее, дешевше і практичніше, ніж цегла та інші матеріали. А сучасні марилки та інші препарати дозволяють прибрати всі недоліки дерева. Пропонуємо бізнес-план компанії з виробництва і зведення дерев'яних будинків.

Потенційні клієнти

Основні покупці заміських дерев'яних будинків - сім'ї з рівнем щомісячного доходу від $7 тис. і вище. При цьому більшість набувають заміське житло для постійного проживання або ж в якості сезонної резиденції. Це топ-менеджери середніх і великих компаній, підприємці, а також чиновники вищої ланки і представники шоу-індустрії та спорту

Іншою перевагою дерев'яних будинків є швидкість їх зведення. В залежності від технології і матеріалу, з якого будується дерев'яне житло, вигнати коробку можна за два-три місяці, «під ключ» - за чотири-шість місяців. Але сьогодні все більше українців будують «під ключ». Справа в тому, що ринок переповнений недбайливими будівельниками. Вигнати коробку без вікон і дверей досить легко. А ось провести оздоблювальні роботи - це додаткові проблеми.

Тому потенційні замовники дерев'яних будинків віддають перевагу будівельникам, готовим взяти на свої плечі весь спектр робіт: від закладки фундаменту до встановлення сантехніки. Природно, що частина робіт будівельні компанії віддають на субпідряд, наприклад, підведення води, електроенергії і т.д. Виконання додаткових робіт приносить їм до 30% доходів. При цьому деякі будівельники тримають у штаті дизайнера інтер'єру, ландшафтних дизайнерів і навіть виробляють дерев'яну вуличну й кімнатну меблі.

Вибір формату

Більшість деревостроительных компаній - це малі підприємства, до складу яких входять будівельні бригади, проектувальники і менеджери по роботі з клієнтами. Роботу полегшує наявність вже готових типових проектів, які досить просто внести зміни для конкретного замовника. Як правило, ці фірми співпрацюють з лісгоспами або мають власні виробничі ділянки, де займаються виробництвом пиломатеріалів і виготовленням готових комплектів для складання зрубів.

Дерев'яні будинки сьогодні виробляються з використанням трьох основних технологій і матеріалів: панельних, або щитових, каркасних і масивних. Найдорожча категорія будинків - як раз з масивної деревини. Зруби-стоять хороми понад 150 тисяч доларів. Але в Росії найбільшим попитом користується саме масив - замовниками, якого є заможні люди, які вибираються на природу з міста.

Краще всього для будівництва заміського житла підходять колоди - на відміну від інших будматеріалів, вони «дихають». Таким чином, вологість повітря всередині зрубу підтримується на оптимальному рівні сама собою, без спеціального устаткування для кондиціювання повітря. До того ж рублена стіна має в рази кращою теплоізоляцією, ніж цегляна або бетонна.

Найдорожча технологія - це ручний тес. При ручному тесе діаметр колод доходить до півметра. Колода очищається від кори ручним способом. Ручний тес відносять до элиттехнологиям, і вартість будівництва 1 кв. м коштує близько $1 тис., стільки ж коштує і зведення 1 кв. м цегляного будинку.

Рентабельність, ринок, оборотний капітал

За оцінкою деяких експертів, рентабельність дерев'яного будівництва знаходиться на рівні 40-70%, а по окремим проектам вона може досягати і 80-90%. Однак вартість будинку, а відповідно, і заробіток будівельників залежать від маси факторів: сорту деревини, діаметр бруса і площу будинку. В Україні, як правило, використовують сосну, карпатську смереку, модрину. Самий оптимальний вибір по співвідношенню «ціна-якість» - сосна, модрина приблизно на 40-50% дорожче. Чим більше діаметр бруса, тим вище ціна готового будови. Для будівництва дерев'яного будинку в українських кліматичних умовах доцільніше всього вибирати оциліндрований брус діаметром 200-220. Форма перерізу бруса також впливає на вартість проекту - квадратне перетин підвищить вартість приблизно на 5%. Що стосується площі, то чим більше площа майбутнього будинку, тим дешевше зведення кожного квадратного метра.

Не обійтися компанії і без оборотного капіталу. Справа в тому, що якщо ви прийняли замовлення на будівництво будинку «під ключ» у червні, то до вересня точно зведете коробку. Але за цей час вартість оздоблювальних матеріалів може зрости на 10-20%. Тому краще відразу купувати весь спектр матеріалів, погоджених із замовником.

Ліцензування


Щоб організувати власне виробництво дерев'яних будинків, необхідно отримати реєстрацію, отримати ліцензію на будівництво. Початкові інвестиції у виробництво складуть приблизно $100 тис. Гроші підуть на оренду приміщення, придбання офісного обладнання, зарплату персоналу, створення сайту, і рекламу. На думку експертів, упор варто робити на інтернет-рекламу, адже близько 70% клієнтів приходять з Мережі. Непогану віддачу дає зовнішня реклама: розтяжки, білборди.

Реклама і конкуренція

Хорошою рекламою міг би служити і виставковий будинок-зразок. Кожен другий замовник виявляє бажання побачити будинок. Це при тому, що в день надходить від п'яти до двадцяти дзвінків. Ідеальна реклама - побудувати дерев'яний будинок і обладнати в ньому офіс своєї компанії.

Самим ефективним каналом просування дерев'яного будівництва є інтернет. По контекстній рекламі приходять 9 з 10 замовників. Причому географія замовлень досить обширна. Це Москва, Волгоград, Сочі, Геленджик, іншими словами - міста-мільйонники, санаторно-курортна зона і чорноморське узбережжя.

Загалом, за словами підприємців, клієнтів хоч відбавляй. З іншого боку, компаній на ринку теж багато, і їх кількість постійно зростає. Адже рентабельність цього бізнесу - в межах 30-40%. Що стосується конкуренції, то для цього сегмента характерна не стільки цінова конкуренція, скільки суперництво за сировину і персонал. Якщо раніше було важко знайти замовлення, то зараз - ліс. Виходом для компаній, які не мають власної сировини, може стати відкриття представництва фірми в лісовому регіоні».

Офіс і штат

Що стосується місця розташування офісу, то єдиної думки тут немає. Хтось наполягає на тому, що офіс повинен бути в центрі міста, щоб всім було зручно добиратися. Причому поруч повинна бути парковка. В той же час їхні опоненти вважають, що замовник приїде куди завгодно, якщо ціни і якість послуг його влаштовують.

Штат будівельної компанії складається з офіс-менеджера, який відповідає на дзвінки, менеджерів по роботі з клієнтами (два-три людини), які постійно підтримують контакт з замовником, архітектора, а також фахівців відділу збуту та логістики.

Власне виробництво

Ще одне питання, яке кожен вирішує по-своєму, - потрібно власне виробництво? З одного боку, власні виробничі потужності можна представити як конкурентна перевага. А з іншого, початкові витрати збільшаться до $300-500 тис.

Власне виробництво вимагає додаткових витрат на облаштування лісопильного, столярного цехів, цеху зрощування деревини, сушильного комплексу і т.д. Причому власне виробництво можна завантажити своїми замовленнями не більше ніж на 50%. В інший час воно або буде простоювати, або його необхідно завантажувати сторонніми замовленнями. А це додаткові проблеми , які не під силу починаючої компанії.

Перспективи


На думку експертів, ринок дерев'яних будинків велике майбутнє. Незважаючи на те, що цегляне житлове будівництво і далі буде займати близько 95% ринку, популярність дерев'яних будинків буде зростати. У світі близько 80% житлового фонду складають дерев'яні споруди. Обсяг ринку малоповерхового будівництва в Росії оцінюється в 5-6 мільярдів доларів. Частка дерев'яного домобудівництва досягає 27-30% (2-3 мільярда доларів).

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План магазину жіночої білизни

Бізнес План магазину жіночої білизни

В останні роки зріс попит на жіночу білизну, про що свідчить збільшення обсягу продажів даного товару. Не дивно, що все більше підприємців вкладають кошти в цю сферу бізнесу.


Бізнес План квіткового магазину

Бізнес План квіткового магазину

Як відкрити квітковий магазин? У даного підприємства, як і у будь-якого іншого є свої нюанси. У цьому бізнес плані ми розглянемо особливості квіткового бізнесу, а також порахуємо наскільки рентабельно дане підприємство.


Бізнес План магазину пива

Пивний бізнес має свою специфіку, але вважається одним з найприбутковіших, 11 % всього виробленого пива російськими компаніями реалізується через магазини розливного пива, або "пивні бутіки", як їх називають самі власники.


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей