Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Міні виробництво арболіту і арболитовых блоків: як відкрити бізнес?

   

Зміст:
Технологія виробництва арболіту.
Місцерозташування для виробництва
.

Організація цеху по міні виробництва арболіту.
Приміщення.
Обладнання для виробництва арболіту і блоків з арболіту.
Персонал.

Маркетингові дослідження.
Реклама.
Збут продукції.


Інвестиції та окупність у міні виробництво.
Інвестиції
Окупність.

 

Технологія виробництва арболіту.

Арболіт або як кажуть в народі «опілкобетон» виготовляється з цементу, тирси (тріски або соломи), піску шляхом замішування їх у розчин і природного висихання матеріалу в спеціальних формах. Для збільшення міцності виготовляються блоків/цеглин їх піддають усадці на спеціальному вибростанке.

Технологічна схема для міні виробництва блоків з арболіту.Саме завдяки своїм експлуатаційним якостям арболіт придбав таку популярність як доступний, недорогий будівельний матеріал. На перший погляд проста технологія виготовлення такого будівельного матеріалу є привабливою з точки зору відкриття бізнесу. Однак завжди слід пам'ятати, що будь-який бізнес складається з безлічі дрібниць, без яких неможливості досягти успішного результату. Тому підбір сировини у цьому виробництві відіграє далеко не останню роль. Наприклад, пісок повинен бути не «митий», щоб не давав усадку блоків при виробництві.

Цемент закуповується в останню чергу і зберігається в герметичній упаковці до самого початку виробництва, тому що дуже гігроскопічний і навіть перебуваючи в сухому приміщенні без доступу вологи, вбере її з повітря і буде не придатний для виробництва, якщо трохи часу пробуде на відкритому повітрі. І, нарешті, тріска (солома, тирса). Вірніше її стан і розмір. Якщо рослинна складова буде вологою, то в такому «цеглі» розвиватимуться такі негативні процеси як: гниття, розкладання, поява комах і т.д.

Про розмірі слід сказати ось що чим менше розмір тирси (тріски, соломи) тим міцніше після всихання може бути така цегла. Це, до речі, є його позитивною особливістю - трохи відновлювати форму після механічного удару, а також не давати тріщин. Адже чим менші розміри частинок у такому матеріалі, тим більше їх потрапить в обсяг такої цегли, і тим самим збільшиться площа схватываемой поверхні між складовими. Якщо трохи підсумувати вищесказане виходить, що розмір таких часток повинен бути як можна тонше і менше, і вони повинні бути дуже сухі.

Альтернативним варіантом для зниження вологості органічною складовою є використання вапна. У розчині органіку витримують кілька днів. Такий варіант економічно виправданий лише в дрібносерійному виробництві, або у виробництві «для себе», і не дозволяє знижувати витрати і накладні витрати. Для серійного виробництва блоків арболіту додатково необхідно мати спеціальний верстат для виробництва стружки і сушку.

  технічні характеристики арболитовых блоків  

Місцерозташування для виробництва.
Величезну роль у виборі місця під виробництва відіграє розташування джерел сировини та їх доступність. Таке виробництво ставитися до класу сировинних та енергоємних, тому для успішного старту на ринку такі складові як пісок, тирса (тирса, солома) в ідеалі повинні не мати «плеча» підвозу, або «плече» має бути дуже невеликим. По можливості бути безкоштовними. Безкоштовна видобуток піску в районних центрах або біля сіл не рідкість.

А брати готові тирсу можна з лісопилки, де вони є відходами виробництва. Якщо якісь із складових відсутні або важкодоступні, то треба більш зважено підходити до вибору місця майбутнього виробництва. Ідеальним місцем при виборі слід вважати невеликий районний центр (де є дешева робоча сила) розташований на боровій терасі (де поклади звичайного безкоштовного піску), або поряд з піщаним кар'єром і працює лісопилкою (для доступу до тирси), зручною транспортною розв'язкою (для доставки блоків і підвезення цементу з вапном). Якщо поруч намічено будівництво мікрорайону, йде будівництво приватних будинків, то є всі шанси для успішного бізнес-проекту.

Якщо з вибором майбутнього місця виробництва визначилися, варто задуматися про самої організації технологічного процесу.

Організація цеху по міні виробництва арболіту.

Приміщення.
Якщо бізнес планується не як разовий, а довготривалий слід продумати виробниче приміщення. З його ідеології побудови буде вибудовуватися розміщення виробничої лінії, перевезення, складування сировини, зберігання готової продукції. Вимоги до виробничого приміщення наступні: утеплене нежитлове приміщення висотою до 5-6 метрів, і розмірами 25 на 10 метрів. Обваловка приміщення може бути виконана мінеральною ватою або пінопластом, для підтримування оптимальної температури (до 15-20 градусів за цельсієм) в зимовий період. Це необхідно для рівномірного просихання готових блоків цегли.
  Організація цеху по міні виробництва арболіту.  

Скління приміщення повинно бути на рівні 5-7% від площі огородження (загальної площі всіх стін). Повинна мати мінімум дві шлюзові камери: для прийому сировини та відвантаження готових блоків і одного входу/виходу для персоналу. Під виробництво можна пристосувати легко монтується ангар, старий цегляний сарай, корівник, лише б вони відповідали вищезгаданим вимогам.

Приміщення повинно мати захищену (заземленную) лінію електропостачання на 380 вольт, здатну витримати» кілька трифазних електродвигунів, які працюють одночасно. Для це потрібно прокладка відповідного перерізу електропроводки мінімум на три/чотири споживача (електромотори). З-за підвищеної пожежної небезпеки (наявності сушіння, сухий тріски або стружки з соломою) приміщення повинно відповідати категорії пожежної безпеки типу А або Б. тобто бути оснащений спеціальними датчиками проти загоряння, автоматичного пожежогасіння.

Рекомендаційний характер носить розміщення кнопки виклику пожежного розрахунку МНС у разі займання. Також в особливо небезпечних місцях приміщення обладнується пожежними гідрантами та вогнегасниками (пінними і кислотними). У зоні роботи персоналу приміщення обладнується спеціальним тамбур-шлюзом, який у разі займання відсікає відкрите полум'я і дозволяє залишити приміщення персоналу.

Обладнання для виробництва арболіту і блоків з арболіту.

З вимогою до приміщення ми трохи розібралися, тепер варто висвітлити одну з найважливіших складових виробничого процесу - обладнання або виробничу лінію.
  Обладнання для виробництва арболіту і блоків з арболіту.  

Для повноцінної роботи простий виробничої лінії блоків арболіту потрібні: - щепорез (измельчитесь промисловий);
- растворомешалка виробничої суміші арболіту;
- формувальний дозатор арболитовых цегли;
- вібростіл;
- сушка для тріски і готових блоків арболіту (можна використовувати теплову гармату);
- бункера для цементу та піску, а також лінії подачі сировини.

  Для повноцінної роботи простий виробничої лінії блоків арболіту потрібні  

Кожен верстат, як і в цілому вся виробнича лінія відповідає за одну виробничу задачу. Кожен верстат для здешевлення виробничого процесу і полегшення експлуатації може бути зроблений своїми руками. Однак для великих серій така лінія не годиться з-за низької виробничої здатності.

Зупинимося на кожному детальніше.
Щепорез.
Щепорез або промисловий подрібнювач тріски (соломи, тирси) являє собою барабанний подрібнювач, в барабані якого, на осі встановлені кілька ножів з інструментальної сталі і так звані молотки для автоматичної подачі сировини для подрібнення (старі дошки, гілки, дерев'яний обапіл тощо).
Самі ножі і молотки оточені по периметру спеціальним внутрішнім барабаном з перфорацією, через яку прокидається готова тріска. Зовнішній барабан з листової сталі служить захистом від прокидання і розльоту осколків тріски. Барабан змонтований на рамі з трифазним електродвигуном і ремінним приводом з пусковим пристроєм (кнопка пуску і набір конденсаторів). Після первинного приготування тріска сушиться або природним шляхом, або в спеціальній сушінню.

Сушарка для арболитовой тріски.
Сушка є другою після щепореза операцією з підготовки стружки до готової кондиції. Від її якості залежать високі експлуатаційні характеристики арболитового блоку. Візуально сушка являє собою подвійний барабан діаметром близько 2 метрів. Зовнішній барабан має перфорацію і через нього подається тепле повітря для просушування від теплової гармати через гнучкий незаймистий рукав або азбестову трубу. Внутрішній барабан обертається і перемішує тріску, а також не допускає займання від потоку теплого повітря. Об'єм сушіння дозволяє за одну денну зміну підготувати (просушити тріски) на 90-100 блоків арболіту. Чим вище буде споживання теплової гармати (оптимально до 3 кВт) тим швидше буде проходити процес сушіння.

Растворомешалка.
Наступним у виробничому циклі задіяна растворомешалка. Растворомешалка виробничої суміші арболіту являє собою чан циліндричної форми з бокової вертикальної системою завантаження компонентів розчину арболіту і нижній системою вивантаження приготовленої суміші.

Вертикально над розчиномішалкою розташований двигун до 5 кВт з редуктором з невеликим редукторним числом (оптимально 20:3, 10:1,5) і насадженої на них системою лопаток (лопатей) для перемішування суміші. Обсяг чана розраховується виходячи з необхідної виробничої потужності денної зміни. Міні виробництво має на увазі під собою партії кількістю до 500-1000 шт. готових арболитовых блоків за одну зміну. Для такого обсягу потрібно чан до 5 кубічних метрів.

В залежності від щільності (марки) арболитовых блоків сировинну суміш готують у наступних пропорціях. Марка щільності арболіту 5 (щільність 300-400 кг/кубічних метрів). За обсягом склад суміші: одна частина цементу, пісок не додається, тирси - 15 об'ємних частин, вапно 1,5 частини. Марка щільності арболіту 10 (щільність 600-700 кг/кубічних метрів). За обсягом склад суміші: одна частина цементу, одну частину вапна, 1,5 частини піску, 12 частин тріски. Марка щільності арболіту 15 (щільність 900-1100 кг/кубічних метрів).

За обсягом склад суміші: одна частина цементу, 0,5 вапна, 2,5 частини піску, 9 об'ємних частин тирси. Марка щільності арболіту 25 (щільність 1200-1300 кг/кубічних метрів). За обсягом склад суміші: одна частина цементу, вапно не потрібна, 3 частини піску, 6 об'ємних частин тирси. У всі марки готового арболіту вода додається таким чином, щоб консистенція розчину була доведена до рівня «сметани», як кажуть у народі. Тому для кожного випадку обсяг води спочатку підбирається експериментально на досвідченої серії, а пізніше відміряють по готовому обсягом.

Форми.
Формувальний дозатор арболитовых цеглин являє собою змінну форму для наповнення обсягу такого «цегли». Сама форма виконується зі сталі з ручками з боків і оббивкою всередині форми (плівка, лінолеум на худий кінець) і знімними верхньою і нижньою кришками. Форма може виглядати як кілька «цегли» у кілька рядів і їх кількість у формі безпосередньо залежить від обсягу виробництва.

Вібростіл.
Від розміру формувального дозатора залежить і розмір вібростолу.

Вібростіл являє собою сталевий стіл сумірні з розмірами дозатора, який подпружинен і з'єднаний зі станиною (основним важким столом). На станині змонтований трехвазный мотор до 1,5 кВТ, на вісь якого насаджений ексцентрик (вантаж зі зміщеним центром ваги). При включенні якого відбуваються систематичні вібрації верхній частині столу. Такі маніпуляції необхідні для кращого усадки формах розчину арболитовых блоків і виключення механічних і зовнішніх недоліків блоків після зняття форми. Сушіння готових блоків.
Сушка для готових блоків арболіту необхідна для якнайшвидшого висихання блоків і отримання ними товарного вигляду. Саму сушіння слід розташовувати після сушки для тріски, з якої б робив гарячий відпрацьоване повітря. У літній час досить для сушіння використовувати відкритий майданчик біля робочого приміщення під дахом або навісом від дощу.

Бункер для цементу та піску.
Бункера для цементу і піску виконуються з листового холоднокатаного листа у вигляді конічних квадратних або прямокутних ємностей зі звуженням знизу для подачі сировини на лінії подачі.
Лінії подачі сировини потрібні для зручності роботи і являють собою конвеєр з гумовою стрічкою. Довжина вильоту стрічки визначається виходячи з умов і розмірів виробничої лінії.

Персонал.
Набір персоналу на роботу з виробничою лінією. Один некваліфікований фахівець здатний за денну зміну на виробничій лінії провести 90-100 сирих блоків. Тому якщо передбачається невеликий обсяг виробництва, то достатньо найняти одного найманого робітника. Який послідовно буде виконувати виробничі операції. Якщо обсяг виробництва буде більше 100 блоків в день, слід найняти від трьох до п'яти найманих робітників. Всі наймані робітники зобов'язані пройти курси протипожежної підготовки і знати як вести себе у випадку загоряння на небезпечному виробництві.

Маркетингові дослідження.
Проведення маркетингових досліджень починається перед виробництвом. Дослідження ринку збуту готової продукції починається вибору так званої цільової аудиторії. Або по іншому - кому будемо продавати.

Арболіт в якості матеріалу на великих будівництвах не годиться з-за малих характеристик на стиск цього продукту, а також з-за малої кількості виробленої продукції. Арболіт і його виробництва виконуються на базі відповідного Госту. Однак ГОСт можна доопрацьовувати під свої більш високі вимоги до готової продукції, щоб одержати конкурентну перевагу.

Для отримання переваги перед конкурентами варто задуматися про виробництво арболитовых блоків, не вимагають оштукатурювання. А відразу закладати в блоки сировина для виробництва разом зі штукатуркою або спеціальним блоком по всьому периметру, який буде перешкоджати проникненню вологи. Другим напрямком може стати одночасне фарбування блоків у формі різнокольоровою фарбою на вимогу замовника, або зробити кілька спеціальних форм з орнаментом і одночасним фарбуванням. Перспективним напрямком використання арболіту можуть стати зимові теплиці.

Арболіт відмінно впишеться в несучі стіни, підлоги, арочні конструкції теплиць. З-за відмінних теплоізолюючих властивостей і низької ціни арболіт може легко конкурувати з традиційними будівельними матеріалами.

Основною цільовою аудиторією, якій можуть бути запропоновані такі блоки є приватники, які самі будують свої будинки, невеликі підрядні організації, які виконують будівництва котеджних селищ і екодома. Не обмежуватися цільовою аудиторією житлових будинків, виробництво Мафів (малих архітектурних форм), швидко споруджуваних магазинів, сараїв, ферм і т.д. повинні також бути присутнім при маркетингових дослідженнях.

Як правило, такі люди дуже добре розбираються в тонкощах будівництва, а приватники досить начитані і проінформовані з будівельних форумів. Тому людина, яка буде пропонувати такий спеціалізований матеріал повинен вміти пояснити переваги арболитовых блоків, їхні переваги перед іншими матеріалами (високі механічні експлуатаційні властивості, теплостійкість), і важливе - ціна.

Саме ціна, поряд з якістю зараз часом грають першорядну роль, особливо якщо врахувати цільову аудиторію покупців, яка відноситься до економ класу. Ціна повинні бути як мінімум на 15-20% (а краще більше до 35-40%) нижче аналогічного класу будівельного матеріалу. Щоб досягти такої ціни, необхідно зменшувати накладні витрати і собівартість готової продукції. Тут на перший план виходять ціни та витрати на сировину, про який згадувалося вище.

При розрахунку переваг арболіту необхідно розрахувати теплові втрати стіни, утеплений пінопластом, мінеральною ватою або іншим утеплювачем і аналогічної стіни арболіту без додаткових витрат на утеплювач. Вміло і дохідливо пояснювати потенційним клієнтам різницю і вигоди між мокрим і вентильованим фасадом. Арболіт необхідно додатково штукатурити - це накладає додаткові витрати на екплуатацію.

Можливо, хорошим маркетинговим ходом була б продаж таких блоків по собівартості. Мета таких продажів - набрати клієнтів з готовими будинками з арболіту.
Накопичення готових арболитовых будинків призведе до зростання популярності такого матеріалу. Адже готовий теплий будинок і хороший відгук клієнта часом коштують дорожче самої широкої реклами. А «сарафанне радіо», спілкування через спеціалізовані форуми ніхто не відміняв.

Реклама.
На сьогоднішній день виділяють кілька проблемних питань пов'язаних з рекламою. І саме правильна рекламна компанія може ці питання вирішити. По-перше, арболіт або арболітові блоки досі мають низьку здатність до впізнавання у населення. Тому рекламна компанія повинна починатися з чистого аркуша і бути спрямована на широку громадськість. Можливо, варто побудувати маленький рекламний будиночок/котедж на території виставки або експо-центру. Якщо дозволяють кошти зробити декілька таких будиночків і перевозити їх від одного місця до іншого.

Рекламні буклети і приклади продукції направити у всі довколишні супермаркети в радіусі не менше 100-200 км і домовитися про умови розповсюдження своєї продукції. На перших порах торгувати навіть в нуль. Придумати помітний рекламний слоган, наприклад: «арболіт - не айболить, перемагати у всьому звик». Провести кілька показових виступів з аматорами з реклами. Варто продумати дилерську мережу або скористатися послугами маркетологів на місцях по всій країні. Використовувати стандартні дилерські програми реклами та заохочення на місцях.

Окремо слід розвивати напрямок торгівлі через Інтернет. Інтернет магазин відкриває можливості торгувати з усією країною, навіть не маючи представництв на місцях. Тут важливо тільки вирішення питання транспортної логістики під підвозу блоків прямо на будмайданчик або до місця, вказаного клієнтом.

Другим проблемним питанням є неможливість виробництва арболитовых блоків у великих обсягах, на початку статті вказано на альтернативний шлях зниження собівартості таких блоків шляхом зменшення вартості сировини, допомогти в цій справі побічно може хороша рекламна компанія.

Третім питанням вважається низька конкурентна пропозиція на ринку виробничих ліній. Саме із-за малої кількості рекламних пропозицій і не розвиненою виробничої бази (а саме повністю автоматичних ліній без участі людини) немає можливості різкого зниження собівартості блоків.

І нарешті, четвертою проблемою є достатня вагоме первинне капіталовкладення рекламу цього бізнес-проекту.

Збут продукції.
Збут продукції на перших порах краще організовувати через Інтернет на профільних сайтах, форумах або своє персональне спеціалізованому сайті. А виробництво не починати поки не вчинити хоча б одне замовлення, інакше буде марна трата коштів, а готова продукція буде затребувана. По мірі завантаження замовленнями можна організувати невеликий склад готової продукції і найняти або ж/д вагон для перевезення (плече понад 500 км) або автофуру (з плечем до 500 км).

Якщо планується спочатку продажу по дилерській мережі, тоді слід організувати склади з готовою продукцією у кожного дилера. З тією метою, щоб оперативно задовольняти запити клієнтів. Однак цей шлях в рази збільшує розміри інвестицій такого роду бізнес проект.

Інвестиції та окупність у міні виробництво.
Інвестиції.
Прямі інвестиції у виробництво арболіту левову частку витрачаються на виробничу лінію. Ціна середньої лінії по виробництву арболіту коливається від 50 тисяч рублів до 500 тисяч. У цю ціну не входить налагодження, доставка і монтаж цього обладнання яка обійдеться ще в суму від 50 до 100 тыс.рублей.

Для повноцінної роботи виробничої лінії необхідно мати запас сировини більш ніж на 1 місяць роботи, виходячи з вимог до випускаємої продукції. Витрати на сировину за нинішніми цінами складають не менше 600 тис. рублів. Можна заощадити на сировину, якщо доставляти його у вигляді відходів (тирса, тріска) або виготовляти самим.

Рекламна компанія забирає до 300-500 тис. рублів протягом року. Дилерська мережа з орендою складів і заповненням їх продукцією в середньому коштує до 15 млн. рублів.
Таким чином, для початку повноцінного виробництва буде потрібно від 1,2 до 16,8 млн. рублів, включаючи місячну зарплату найманим робітникам.

Окупність.
У середньому лінія по виробництву арболіту дозволяє випускати до 350-500 метрів кубічних блоків щомісяця. Якщо вийти хоча б на п'ятдесят відсотків від планового рівня виробництва, то загальний річний обсяг становитиме понад 3000 кубічних метрів блоків.

Блок арболіту стандартних розмірів стоїть за ринковою ціною від 150 до 200 рублів. (при розмірі блоку 600*300*200 мм). Або один кубічний метр включає в себе 27-28 таких блоків. На ринку ціна кубічного метра блоку становить 4,15-4,2 тыс.рублей. При перерахунку на річну виручку в таких умовах виробництва в цілому складає приблизно 10 млн. рублів, з невеликими накладними витратами. Якщо перерахувати окупність такого виробництва, то воно складе не менше 6-12 місяців чи півроку/рік.

1

Читайте також:

Бізнес-план по міні виробництва теплоблоков

Бізнес План виробництво шлакоблоків

Бізнес План виробництво шлакоблоків

Як виробляють газобетон?

Як виробляють газобетон?

Бізнес виробництво цегли: міні-завод в домашніх умовах

Бізнес виробництво цегли: міні-завод в домашніх умовах

Бізнес: міні виробництво газобетону і пінобетону Бізнес: міні виробництво газобетону і пінобетону

 

Тому Вперед -Міні виробництво керамзитних блоків: як відкрити бізнес?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Бізнес секс-шоп. Продаж іграшок для дорослих

Бізнес секс-шоп. Продаж іграшок для дорослих

Проведене дослідження показало, пари які є клієнтами секс-шопів набагато згуртованішою, а шлюби міцніші. Але досі багато власників магазинів не можуть впоратися зі стеснениями своїх потенційних клієнтів, що зменшує прибутки з продажу дорослих іграшок.


Бізнес в Європі - міф чи реальність!?

Бізнес в Європі - міф чи реальність!?

Почати свій бізнес у Європі хочуть багато успішні люди, тому що економічна ситуація в розвинених країнах більш стабільна, бізнес отримує вагому підтримку з боку держави.


Товари з Китаю - основні ризики в цьому бізнесі

Товари з Китаю - основні ризики в цьому бізнесі

На сьогоднішній день Китай по праву є лідером з виробництва різноманітних товарів. Багато великі виробники переносять свій бізнес в країни третього світу, де виробництво набагато вигідніше, ніж в розвинених країнах.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей