Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Міні виробництво керамзитних блоків: як відкрити бізнес?

   

Зміст:
Технологія виробництва керамзитних блоків.

Організація цеху по міні виробництва керамзитних блоків.
Приміщення.
Обладнання.
Персонал.


Маркетинг.
Реклама.
Збут продукції.


Інвестиції та окупність у міні виробництво.
Інвестиції.
Окупність.

Налагодити виробництво міні керамзитних блоків завдання не з найскладніших, так як для реалізації не потрібно купувати дороге обладнання, часто буває так, що більшу частину устаткування можна виготовити самостійно.

Але не забувайте, що відкриваючи міні виробництво керамзитних блоків основним каменем спотикання буде збут продукції. Тому якщо у Вас є збути або принаймні Ви уявляєте як його налагодити, то можна починати своє невелике виробництво.

В даному керівництві до початку свого бізнесу з виробництва керамзитних блоків ми постараємося докладно розглянути основні аспекти відкриття даного бізнесу.

  Міні виробництво керамзитних блоків: як відкрити бізнес?  

 

Технологія виробництва керамзитних блоків.

Кожен керамзитний блок це пропорційна суміш керамзиту, цементу, піску, води і пластифікатора.

Залежно від пропорції буде вийдуть керамзитний блок одного з трьох видів:
• Теплоізоляційний
• Конструкційний
• Конструкційно-теплоізоляційний

Тепер розберемося як отримати кожен і вище описаних блоків. При додаванні більшої кількості цементу виходить конструкційний блок. Він застосовується при будівництві несучих стін, володіє великою жорсткістю і міцністю. Там де в приміщенні потрібно зберегти тепло застосовуються конструкційно-теплоізоляційні блоки. Даний вид поєднує в собі всі чудові якості керамзитного блоку. Ця пропорція виглядає приблизно так: 60% керамзиту, 30% піску, 10% цементу, 8% води. Ну і останній вид керамзитних блоків-це теплоізоляційний. Він призначений для внутрішньої обробки приміщень і сприяє його утеплення.

Ми розібралися з основними видами керамзитних блоків, розберемося тепер безпосередньо з технологією його виготовлення.

  Технологія виробництва керамзитних блоків.  


• Для початку нам потрібно сформувати суміш за допомогою бетономішалки за сказаної раніше пропорції. Більш докладно поговоримо про компонентах. Пісок краще всього використовувати керамзитовий, сам керамзит дрібної фракції приблизно 10мм. В якості пластифікатора, для кращого заповнення сумішшю форми підійде Портландемент м500. В саму бетономішалку першим ділом заливаємо воду, потім додаємо сам керамзит далі пісок і цемент і потім пластифікатор. Даємо всім компонентам ретельно перемішатися. Отримана суміш не повинна бути дуже рідкої і при стисканні рукою утворювати якусь форму.

• Далі виробляємо формування блоку на вибростанке. У нішу для формування блоку встановлюємо металеву форму і засипаємо керамзито-бетонну суміш. Плавно включаючи вібрацію починаємо роботу. Надлишки маси знімаємо ровнителем. У підсумку отримуємо блок потрібної форми. Після чого разом з формою несемо його на сушку.

• Сушіння виробляємо протягом 2 днів. В спеціальному для цього приміщенні підтримується температура в районі 50-60 градусів, після чого його виймають з форми. Не зайвим буде якщо блок ще постоїть ще пару на відкритому повітрі тижнів і остаточно затвердіє.


Організація цеху по виробництву керамзитних блоків.


Приміщення.
Приміщення для організації виробництва потрібно досить таки велика. Це пояснюється тим, що в даному приміщенні має бути приміщення для зберігання продукції, виробництва продукції , а так само її сушіння. Так само має бути кімната для персоналу, де вони будуть переодягатися і обідати, кімната системи безпеки, для відстеження всього процесу роботи, сан вузли , а так само безпосередньо на місці повинен бути медичний кабінет для надання першої допомоги і бажано парковка. Давайте докладніше поговоримо про всьому вище сказаному.

Отже, по-перше, всі вище описані приміщення повинні мати опалення. У Росії зими досить холодні, так що без нього не обійтися. Друге це каналізація. Насамперед для комфорту персоналу, так і вода, як було сказано раніше входить до складу керамзито - бетонної суміші. Третій параметр це електрика, без нього не буде працювати не один верстат і освітлення. Але це все банальні умови, тепер перейдемо до організації більш складних речей.

Почнемо з приміщення для сушки. Це має бути не обов'язково дуже велике приміщення, так як там продукт буде затримуватися всього на два дні. Обов'язково щоб приміщення було досить таки герметично, це дозволить заощадити на електриці . Крім того внутрішня обробка повинна бути виготовлена з вогнетривких матеріалів, ну або хоча б із стійких до високих температур. Це може бути як вогнестійкий гіпсокартон, так і вогнестійка штукатурка. Самі нагрівальні елементи можуть бути абсолютно будь-якими, головне що б вони були рівномірно розподілені по приміщенню для найкращої сушіння (хоча б із двох протилежних сторін).

Медичний пункт, здавалося що може бути простіше, але і до нього вимоги. При чисельності працівників від 50-150 людина площа повинна бути не менше 12 кв.м , а при більш 300 людина не менше 12 кв.м.

Їдальня (або кімната прийому їжі)- передбачається при чисельності працівників у найбільшу зміну понад 200 осіб з розрахунку одне місце на чотирьох робітників. Якщо ви зібралися відкривати відразу великий бізнес, то цього вам не уникнути, причому при зміні менше 30 осіб передбачається кімната не менше 12 кв.м для прийому їжі. При подальшому увеличивании підприємства не зайвим буде відкриття невеликого буфету за типом шкільній їдальні. Для цього потрібно приміщення 20 кв.м де будуть розташовані 3-4 плити великий і дуже місткий холодильник і один духову шафу для випічки.

Гардеробна - місце для зберігання спец одягу . З точки зору планування це дві невеликі кімнати, чоловіча і жіноча відповідно. До неї особливих вимог немає , крім одного: у кожного робітника повинен бути свій шафку або свій гачок, куди б він міг скласти свої речі. Але не варто забувати, що спец одяг потрібно буде ще й прати і сушити. Не варто забувати, що відкриття такого роду підприємства коштує дуже великих грошей, тому простіше всього, віддавати спец одяг на вже відкритий кимось професійне підприємство.

Ну і останнє - організація кімнати системи безпеки. Це можливо навіть на маленькому підприємстві, із-за дешевизни самих камер. Отже нам потрібні камери в самому цеху, щоб уникнути крадіжки будівельних матеріалів. У кімнаті для зберігання вже готових блоків, пару камер встановити на парковці для автомобілів, ну і на прохідній в цех. Всі дані з камер повинні виводиться на мультиплексор з нього на монітор, а головне повинна вестися запис всіх даних на відеореєстратори. Важливо пам'ятати , що на камері йде не 200, а 12вт, тобто весь струм повинен проходити через блок живлення.


Обладнання для виробництва керамзитних блоків.

  Обладнання для виробництва керамзитних блоків.  

Отже як говорилося вище нам бетономішалка і віброверстат все це дозволить нам виробляти керамзитні блоки. Почнемо з бетономішалки. Цей верстат дозволить якісно і швидко перемішати всі інгредієнти. Краще брати ту, у якої більший обсяг бака, так як це заощадить час на постійну закладку інгредієнтів. Ціна у бетономішалок невелика в районі 10000 рублів, що дозволять укомплектувати їй кожен окремий віброверстат. До речі і віброверстат можна купити приблизно за такі ж гроші.
Тобто виходить, що комплект бетономішалка + віброверстат обійдеться приблизно в 20 тисяч рублів. Звичайно це тільки початковий рівень, але й вони здатні випускати до 200 блоків за зміну, розмір яких 390х190х188.

Для обслуговування такого агрегату потрібно один два робочих.
Для прикладу: один стеж, що б не застигав розчин у бетономішалці, другий при цьому стежить за процесом у матриці верстата. Розберемося для початку, як влаштований цей верстат і розберемо його основні частини. Головна частина цього верстата це вібратор. Він харчуючись від 220 вт або 360 вт забезпечує вібрацію самої матриці, тобто форми блоку. Для зручності виймання кінцевого продукту на дно матриця лягає металева пластина, на якій після формування блок відправляється в сушку. Ось в принципі і всі складові частини найпростішого вибростанка. Розберемо масштаби виробництва найпростішого вибростанка. 200 блоків це приблизно 10 куб на 10м висотою 38см. Три верстата в день вже забезпечать висоту стіни в 114 див. тобто за 2 дні 3 таких верстата при робочій зміні в 8годин зможуть побудувати будинок, без внутрішніх перегородок , площею 100кв.м, а це солідний результат.

Тепер ми можемо поговорити про більш складних верстатах, і відповідно більш дорогих. Розглянемо цю частину статті на прикладі автоматизованої лінії для виробництва керамзитних блоків, ціна якої близько 520 000 рублів.

Розглянемо принцип роботи, в якому є невеликі відмінності, що прискорюють роботу. Це, наприклад, автоматизована подача суміші в матрицю, погодьтеся, зручно, так само прискорює процес кількість блоків формуються за один підхід, тут їх в районі 4 шт. Обслуговуючого персоналу вимагається більше ніж - 3 людини, продуктивність 150 шт в годину, тобто за зміну в районі 1200 шт.

  Автоматизована лінія для виробництва керамзитних блоків, ціна близько 520 000 рублів.  


Виходить, що будинок 10 на 10 метрів можна буде побудувати за один день.
Підведемо підсумки, Вартість 3 верстатів з бетономішалками - 60 тисяч рублів, обслуговування 5 осіб. Один верстат - 5 осіб вартість 520 тисяч рублів працює в 2 рази швидше, але потрібно враховувати і габарити, особливо висоту, в 3 метри, що ускладнює вибір приміщення під нього.
Можна зробити наступні висновки: для початку бізнесу підійдуть і 3 звичайних верстата, які не будуть погано працювати і приносити прибуток, а коли вже ви окупите і почнеться чистий прибуток, ось тільки тоді варто задуматися про придбання більш дорогого агрегату.

Інший аспект виробництва це транспортування готових блоків від верстатів до сушіння, сушіння у місця їх складування. Вирішити цю проблему можна за допомогою банальної візки, яка буде під'їжджати, через певний час і відвозити блоки в сушку. На мою цілком цікаве рішення.

Персонал.
Чесно кажучи на найпростіші верстати не потрібен якийсь професіонал. Вони розраховані як на домашнє так і на комерційне використання. Це говорить про те, що на роботу можна приймати людей з середньо спеціальною, так і з вищою освітою, хоча останні не так вже й важливо. Важливо інше - відсутність шкідливих звичок ось, що дійсно безпосередньо впливає на продуктивність. Найголовніше, щоб майбутній працівник був чесним і працьовитим. Це все таки визначальні фактори, так як саме вони перетворюють будь-якого трудягу у майстри.

Якщо говорити про вік, то можна сказати з повною упевненістю, що більш молоді люди легше пристосовуються до нової техніки, нежли більш літні. Але зовсім інша картина відкривається якщо дивитися з боку професійного підприємства з дорогими верстатами і складним обладнанням. Тут як і скрізь потрібні люди вже переважно з досвідом роботи, які знають що і як робити. Але середній вік таких працівників складає приблизно з 35и і вище, тому варто подбати про передачу досвіду більш молодим співробітникам. Тут мається на увазі прийняття на роботу учнів. Цим мається на увазі що за одним верстатом будуть працювати як новачки, так і професіонали своєї справи. Причому, назвемо це спадкоємністю, має право на життя як на великому, так і на малому підприємстві, адже люди цінують не кількість, а швидше за якість виробу, цим і пояснюється все вище сказане.

Крім безпосередньо робочих верстатів, буде потрібно пару-трійку людина, для здійснення контролю якості всієї продукції. В їх завдання входить перегляд кожного блоку на наявність тріщин або інших дефектів. Для цієї роботи більше підійдуть жінки, вони більш акуратні і посидючі. Будь-якому підприємству важлива служба доставки, причому краще своя, і якщо ви купили недорогий грузовичек (не обов'язково новий) , то вам доведеться взяти на роботу 2 вантажника і водія категорії Е (бажано з досвідом роботи). До якостей вантажників можна віднести хороше здоров'я і середня фізична форма. Ще одна потрібна посада-оператор так званого call-центру. Це може бути будь-товариська людина, що розбирається в керамзитних блоках. Сам телефон може бути десь на прохідній, наприклад в кімнаті відділу безпеки, де повз охоронця перебував би працівник call-центру.

Маркетинг.

Реклама.
Рекламу можна здійснювати по-різному, в залежності від суми бюджету. Найдорожчою є реклама по федеральним або інших каналів , що входять в стандартний пакет телебачення. Однією з найбільш дешевих-реклама в інтернеті. В рекламі по телевізору все більш менш зрозуміло, замовив монтаж ролика, заплатив шалені гроші, і про твій продукт дізналися мільйони. Але що ж робити тим, у кого достатньо багато грошей для того, щоб забезпечити таку рекламу свого продукту.

Отже варто почати з того, що замовити легко запам'ятовується номер телефону, це додасть результативність вашої реклами, так як людям не доведеться записувати ваш номер, його буде достатньо запам'ятати.

Другим вірним кроком, буде постинг відгуків про ваш продукт, на найбільшому порталі відгуків «Яндекс маркет». Причому про це можна буде пробачити ваших клієнтів, а в замін надавати їм невелику знижку для наступної партії блоків. У перші кілька місяців для більшої привабливості можна тримати ціну трохи нижче, ніж у інших виробників. Даний маркетинговий хід допоможе вам збільшити прибуток і знайти свого клієнта, при досить таки жорсткої конкуренції. Звичайно мова не йде про роботу в мінус.

Наступним етапом є взяти на роботу людину, на роль ростової ляльки. Це може бути будівельник, або будиночок тут вже повний політ вашої фантазії, головне що б герой, створений вами був веселий і улюбаущийся. Людина повинна стояти в людному місці, наприклад на головній вулиці міста бажано у вихідний день, і роздавати невеликі буклети. Друк формату А4 обійдеться приблизно в 3-4 рубля. На одне аркуші розумно уміщувати 3-4 брошури. Таким чином вкладення в 300-400 р забезпечать вам 100 брошур.

Можна піти й іншим шляхом. Купити недорогий струменевий принтер і паперу для друку, можна навіть глянцеву. Обійдеться це максимум в 2000 рублів. Причому брошури вийде друкувати не тільки чорно-білі, так і заправка картриджів струменевого принтера обійдеться вам не так вже й дорого. Давайте тепер поговоримо про зміст самої брошури.
По перше на ній повинен бути ваш, як вже говорилося легко запам'ятовується номер, далі посилання на сайт або сторінку в інтернеті. Мережі, де потенційний покупець зможе переглянути повний каталог, і дізнатися про акції. Також повинна бути досить «солодка» ціна на один з видів керамзитних блоків, безпосередньо з його фотографією.
Інші порожнечі повинні заповниться завдяки вашій фантазії. Зробити такий буклет можна в будь-якому графічному редакторі, наприклад під всім відомою і досить таки популярною програмер photoshop.

Повернемося трохи назад і згадаємо, що на буклеті повинен бути вказаний сайт, на якому розміщений повний каталог продукції. Але ж сайтом може бути і сторінка в соц. Мережі або створена там же група. Назва гурту має повністю відповідати назві кампанії, це спростить її пошук. В обов'язковому порядку на ній повинен бути розміщений номер телефону, і каталог цін. Що б цей каталог був завжди на самій верхній сходинці всіх новин, можна відзначити її як основну, після чого в правому верхньому кутку з'явиться кнопка. Так само бажано додати в групу кілька фотографій всіх вироблених видів вироби, а також кілька фотографій з самого підприємства, а так само викласти схему проїзду. Заповнювати новинами групу в соціальній мережі можете і самостійно, це не займе багато часу і сил.

Наступний вид реклами - безкоштовні оголошення на сайтах з типом avito і так далі. Багато людей часто перед покупкою моніторять не тільки прайс листи з сайтів, але і переглядають оголошення. Для залучення уваги потрібно для початку розмістити яскраву топову картинку. Яскрава - це не просто блок на білому фоні, а припустимо той же блок на тлі побудованого будинку, або його тримає маленька дитина на тлі того ж будинку. Крім основної картинки потрібні ще й банальні-блок на білому фоні, хоча б 3-4штуки. Все ваше сказане допоможе залучити і зацікавити покупця. Так само в самому оголошенні варто розмістити телефон кампанії і орієнтовні ціни на блоки, а в графі ціна розмістити найнижчу ціну за блок.

Збут продукції.
Для отримання прибутку кожен товар необхідно правильно збувати, інакше звідки не буде брати прибуток. Реалізація керамзитних блоків не так проста на перший погляд. І справа тут не в якості, а в дуже тісному конкуренції.
Безліч кампаній займаються виробництвом і продажем керамзитних блоків і щоб виділиться, потрібно постаратися. Але ж збут продукції це не тільки реклама це ще і послуги доставки. Для такого роду занять потрібен автомобіль, і аж ніяк не легковий. Хоча це питання досить спірне. Тут може підійти будь-який автомобіль якщо до нього за допомогою зчеплення приробити причіп, альтернативою є УАЗ бортовий, вартість не перевищує 500 тисяч рублів, вантажопідйомністю в 1220 кг.
Для тільки-тільки почав свого розвитку бізнесу можна запропонувати скористатися орендою вантажної газелі, для великих перевезень, а для дрібних, за типом завезення лад матеріалу на завод, може підійти і автомобіль з самим стандартним причепом. Це допоможе заощадити на покупці нової вантажної машини, ціна якої починається від 700 тисяч рублів. Мається на увазі марка машини ГАЗ у всіляких комплектаціях.

Буде дуже добре якщо цех по виробництву керамзитних блоків співпрацює з кампанією забудовником, так обсяги продажів різко зростуть, так і самим кампаніям це дуже вигідно. По перше ти вже знаєш про відмінній якості постачальника. Таким кампаніям розумно надавати 5-10 % знижку, як оптовикам, так вони від вас точно ніколи не опиняться , а прибуток буде отримувати і так і інша сторона, відповідно всі будуть задоволені.
Організувати таке досить складно, але можливо. Найлегше запропонувати співпрацю більш молодим кампаніям, які відносно недавно з'явилися на ринку будівництва приватних будинків і шукають вірного і надійного постачальника будівельних матеріалів. Для цього варто переглянути всі компанії , що займаються будівництвом приватних будинків, дач.. Обдзвонити ті з них, які пропонують прийнятні ціни за будівництво, вообщем підібрати 2-3 кампанії в які сам звернувся у разі необхідності щось побудувати. Зателефонувавши за вказаним номером , повідомити про бажання запропонувати послугу, і попросити зустріч з їх директором. Для кращого результату цієї зустрічі можна запросити його на саме підприємство, де докладно розповісти про технологію виготовлення переконати директора в її надійності.

Інвестиції та окупність у міні виробництво..

Інвестиції.
Отже, почнемо оренди приміщення, поки бізнес не почне приносити дуже відчутні доходи, вкладати гроші в будівництво будинку немає ніякого сенсу.
Середня вартість оренди виробничо-складських приміщень в Москві становить приблизно 6000р за квадратний метр.
Тобто нам потрібно всього:

  • 50 кв.м-сушка
  • 100 кв.м-сам цех виробництва
  • 100 кв.м-склад + 50 м.кв-санвузол, гардеробна їдальня.

Тобто нам потрібно приміщення 300 кв.м

У рік це 180 тисяч рублів, в місяць - 15 тисяч рублів. Плюс ціна обладнання, для початкової стадії 3 верстата і 3 бетономішалки, загальною вартістю 60 тисяч рублів.
Установка перегородок і улаштування вбиральні, їдальні і сушіння-200-300 тис рублів. Встановлення камер спостереження-20-30 тис рублів.

Разом нам буде потрібно: 180+300+60++20=560 тыс.рублей
Ціна не надто велика, але ще потрібно врахувати первинну закупівлю сировини, додамо ще 231 тисячу, отримаємо суму 791 тыс.рублей.
Якщо такої суми на руках немає, то потрібно взяти кредит під відсоток, в середньому дають по 14% річних. Брати краще на 2-3 роки, за цей час і бізнес зміцніє і відсотки не сильно будуть відбивати прибуток.


Окупність.
Якщо виробництво виготовляє 600 блоків за 1 зміну, то сировини потрібно на 320$ тобто на 11 тисяч рублів.
Вартість одного керамзитного блоку, якщо враховувати не тільки вартість суміші, виходить близько 18 рублів, тобто прибуток буде близько 50%, це не маленька, за зміну прибуток в 11 тисяч рублів, за місяць 231 тисяча рублів,
з них:
  • 15 тисяч-оренда
  • 130 тисяч-зарплата 3-6 робочим
  • 10 тисяч витрата на електроенергію
  • 28 тисяч кредит.

У підсумку чистий прибуток становитиме 48 тисяч рублів. Мабуть не найбільший результат, але для початку-цілком солідний!!!!

У висновку хотілося б сказати, що бізнес досить таки непоганий, адже після виплати кредиту, він буде приносити по 80 тисяч чистим прибутком, а це непоганий результат. Хочу сказати, що всі розрахунки щодо вартості оренди і зарплати, вироблялися за московськими цінами, що і в інших регіонах ціна оренди може бути набагато менше, а отже дохід більше. Головне, нічого не бійтеся, очі бояться а руки роблять і те, що раніше здавалося неможливим, я сподіваюся завдяки цій статті стане цілком реальним.
Адже в будь-якій справі над усе бажання, а результат це всього лише наслідок великих праць і не иссякающего завзятості. Головне не боятися труднощів, запам'ятайте-в житті немає не вирішуваних проблем. Терпіння і труд все перетруть!!!! Удачі у всіх ваших починаннях починаннях!!!

Відео - особливості виробництва керамзитних блоків:

   

 

1

Читайте також:

Як виробляють керамзит?

Як виробляють керамзит?

Бізнес: міні виробництво газобетону і пінобетону Бізнес: міні виробництво газобетону і пінобетону
Бізнес План виробництво шлакоблоків

Бізнес План виробництво шлакоблоків

Бізнес-план по міні виробництва теплоблоков

 

Тому Вперед -Цех виробництво дверей як відкрити бізнес?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Свій бізнес - Пивний Бар(Паб). Продаж пива

Свій бізнес - Пивний Бар(Паб). Продаж пива

Справжнє смачне пиво - це напій для небідних людей. Поціновувачів цього напою дуже багато і тому правильно обрана і оформлене приміщення для Бару (Пабу) завжди буде збирати безліч небайдужих людей, ваших клієнтів.


Запуск кавового бізнесу

Кавові апарати як малий бізнес. Запуск кавового бізнесу

Кава свого роду наркотик для багатьох людей, вони не уявляють себе без цього напою. Даний вид малого бізнесу абсолютно не вимагає великих вкладень потрібно лише правильно підібрати місце і можна сміливо стартувати.


Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

Бізнес на виробництві молока «Веселий Молочник»

Майже кожна людина щодня споживає молочну продукцію. Але організація даного бізнесу вимагає не малих капіталовкладень і досить довгі строки окупності. Але з появою нових технологій інтерес до цього бізнесу не згасає.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011



Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей