Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Як правильно самостійно вести бухгалтерський облік для ІП?

Бухгалтерський облік. Так він необхідний?
Бухгалтерський облік для ІП не обов'язковий, обов'язковий лише податковий облік. Проте розумний підприємець розуміє, що без бухгалтерії він як сучасний автовласник без GPS-навігатора - дорога видно тільки поблизу, і ніяких натяків на майбутнє.
 
Бухгалтерський облік включає в себе господарські операції, тому він:
1. наочно демонструє результати діяльності фірми на сьогоднішній день;
2. надає впевненість у завтрашньому дні, запобігаючи банкрутство;
3. допомагає у своєчасному складанні звітів для державних органів;
4. веде контроль над усіма наявними ресурсами: трудовими, матеріальними, а також фінансовими;
5. є основою для грамотного планування діяльності підприємства;
6. відображає всі зобов'язання перед наявними партнерами.
Як видно, бухгалтерський облік - не порожній звук, а необхідний інструмент для успішного підприємця.

Книга обліку.
Підприємець, переконаний у необхідності ведення бухобліку, має вибір здійснення свого переконання: найняти бухгалтера, скористатися послугами спеціалізованих фірм або самому займатися цим питанням. Для багатьох власників ІП вигідніше самим сісти за калькулятор, адже основне, що необхідно вміти вести книгу обліку.

Стандартна книга обліку повинна відображати доходи і витрати фірми, в неї необхідно вносити всі витрати на послуги і товари, що закуповуються та відомості про виручки і реалізації продукції або послуг. Більш того, необхідно підкріпити все доходи-витрати документами: товарними чеками, договорами, накладними тощо. Для ведення книги підійде звичайна зошит, тим, хто відмінно спілкується з комп'ютером вистачить і таблиць Excel, головне, щоб підприємець сам зміг розібратися у своїх записах.


Необхідно зауважити, що ведення книги обліку залежить від системоы оподаткування. Книга може бути відсутнім у фірм, що працюють на ЕНВД, а для спрощеної схеми необхідно заповнення тільки графи доходу. Тим не менш, підприємець має право вести книгу обліку в повній мірі, якщо він вважатиме це за потрібне.
 

Як правильно самостійно вести бухгалтерський облік для ІП?

 

Страхові виплати.
Закон РФ зобов'язує всіх індивідуальних підприємців виплачувати за себе фіксовані внески в Медичні фонди та Пенсійний фонд РФ. Більше того, ця оплата зобов'язана проводитися регулярно незалежно від роботи ІП. Необхідно врахувати цей факт при веденні бухгалтерії.

Фіксовані внески включають в себе:
1. ПФР - 26% від МРОТ
2. ФФОМС - 5,1% від МРОТ

Розрахунок виплат не складний: МРОТ х тариф х 12 місяців. Для 2014 року МРОТ становить 5554 рубля. Таким чином, підприємці належних сплатити фондів 17 328,48р і 3399,05р відповідно, що в сумі становить 20727,53р за 2014 рік. Наведені розрахунки дійсні для підприємців 1966 року народження і старше.

Більш того, з 2014 року для підприємств, які отримали прибуток більше 300 тис. руб., стає обов'язковою індивідуальна частина страхових внесків, що складає 1% від суми перевищення. Для цього виду страхових внесків встановлено обмеження: виплата не може перевищувати восьмикратного МРОТ, помноженої на тариф ПФР і збільшеного на 12. Таким чином, сума в 138627,84 - стелю на 2014 рік.

Бухгалтерський облік при ЕНВД.
При такій системі оподаткування можна відмовитися від ведення повноцінної бухгалтерії за умови, що облік доходів або інших випадках доходів і витрат ведеться згідно із законодавством. Таким чином, слід вести облік тільки тих доходів, які за законом обкладаються податком. Не можна забувати про документи, що підтверджують факт отримання цих доходів (товарні чеки, ордери, відомості).


Бухгалтерський облік при УСН.
Бухгалтерський облік, безсумнівно, включає в себе податковий облік, тому необхідно розібратися в ньому. Спрощена система оподаткування дозволяє не сплачувати величезна кількість податків, але з іншого боку зобов'язує до сплати одного податку, який розраховується від:
1. Суми доходу (6%)
2. Суми доходу з вирахуванням витрат (15% від різниці).
Хотілося б зауважити, що ССО з 6% більш поширена, але не завжди найвигідніша. А вигідно це чи ні - перевірити допоможе бухоблік. Необхідно розрахувати передбачуваний податок з суми доходів за вирахуванням витрат. Якщо виявилося, що співвідношення витрат і доходів менше 60% на 15% податку, вести бухоблік таким способом не доцільно.
 
Для підприємців, які працюють за ССО 6% необхідно вести книгу доходів, а для фірм з УСН 15% ще й книгу витрат, оскільки вони враховуються при визначенні податку.

Особливості самостійного ведення бухобліку для ІП.
У власника підприємства завжди є вибір: займатися бухгалтерією самому чи найняти спеціаліста зі сторони.
Другий варіант не тільки витратний, але і в принципі не виправданий, оскільки, законодавством РФ постановлено, що ІП бухгалтерії може не вести, обов'язковим є ведення документів, необхідних для визначення податків і внесків: книги доходів та доходів і витрат, товарні чеки, накладні, ордери тощо).

Підприємець може сам вибрати форму ведення обліку, він може розробити свою індивідуальну систему, головне - самому розбиратися в ній.

1

 

Читайте також:

Краще оподаткування для малого бізнесу.
Як краще стимулювати своїх працівників?
Як правильно самостійно вести бухгалтерський облік для ІП?
Що таке аудиторська фірма? І як її відкрити?


Тому Вперед -Як визначати і коригувати цілі в малому бізнесі?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Як і скільки можна заробити на промисловому альпінізмі?

Як і скільки можна заробити на промисловому альпінізмі?

Промисловим альпінізмом називають всі види висотних робіт, що виконуються в так званому «безопорному просторі (це можуть бути як монтажні або демонтажні роботи, так і роботи по будівництву, ремонту або реставрації).


Тонкощі антикварного бізнесу. Скільки заробляє антикваріат?

Тонкощі антикварного бізнесу. Скільки заробляє антикваріат?

Антикварний бізнес у наш час є одним з найпоширеніших і вигідних видом заробітку. Вкладаючи свої матеріальні засоби в старовину, люди отримують прибуток в 25 % річних.


Суха чистка та реставрація подушок і ковдр. З чого почати бізнес?

Суха чистка та реставрація подушок і ковдр. З чого почати бізнес?

Все з часом, коли - небудь стає брудним. Ми миємо голову, тіло, перемо одяг, постільна білизна, але рідко хто замислювався про те, що і подушки, на яких ми спимо десятиліттями теж потребують спеціальної чищенні.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей