Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план виробництва меблів

   

 

Для початку поговоримо трохи про ринок меблевого виробництва. Сьогодні половину всього меблевого виробництва в Росії забезпечують малі та середні підприємства. За даними асоціації підприємств меблевої і деревообробної промисловості, обсяг російського ринку меблів в 2006 році перевищив 8 мільярдів доларів, а кількість підприємств досягло 6000. Найперспективніші напрямки бізнесу для невеликої компанії - офісні, кухонні та спеціалізовані меблі.

Правда про ринку

За офіційною статистикою, в останні роки відбувається деяке уповільнення темпів розвитку меблевої галузі. Однак ці дані не дають повної картини того, що відбувається на меблевому ринку.

- За нашими оцінками, звіти Держкомстату РФ за обсягами виробництва меблевої продукції серйозно відрізняються від фактичних показників, - говорить генеральний директор Асоціації підприємств меблевої і деревообробної промисловості Росії (АПМДПР) Ольга Гурлєва. - Дані про виробництво в Росії деревно-стружкових плит, що поставляються на меблеві підприємства, які суттєво коригують ситуацію: обсяг випуску меблів повинен бути збільшено практично вдвічі. Таке різночитання пов'язано з тим, що значна частина статистичних даних з різних причин не потрапляє в поле зору Держкомстату. Крім цього, загальні цифри офіційної статистики не відображають ситуацію в окремих секторах виробництва або на окремих підприємствах.

Найвигідніша продукція

Найшвидшими темпами розвивається сегмент офісних меблів: з 2000 року продажі щорічно зростають на 20-25%.

- Всі малі підприємства, що включаються у виробництво офісних меблів, починають з випуску недорогий корпусних меблів з ламінованої ДСП, - говорить комерційний директор компанії «Romul-Москва» Павло Бондаренко. - Технологія її виготовлення проста, добре відпрацьована, а матеріалу - ДСП - виробляється в Росії достатньо.

ДСП, а також входить в моду МДФ-плита - основний матеріал і для виробників домашньої корпусних меблів. Для малих підприємств найбільш вигідно і перспективно виробляти вбудовані меблі, насамперед кухонну. Недорога кухня, зроблена в Росії, наполовину дешевше свого імпортного аналога, а якість при цьому не гірше. В результаті, як свідчить власник «НВФ Стенсіс» Костянтин Васильєв, не менше 70% кухонних меблів, представленої на ринку, виробляється вітчизняними компаніями.

- В останні п'ять років люди стали частіше повністю оновлювати свої кухні, навіть якщо їх стара меблі ще залишається добротної, - говорить Костянтин Васильєв. - Людям хочеться новизни. А рівень доходів багатьох москвичів дозволяє раз в 2-3 роки влаштовувати собі такі свята.

Аналогічна тенденція і в секторі м'яких меблів. Фахівці «Фабрики НІК» підрахували, що в середньому забезпечені покупці змінюють дивани і крісла раз в 3-4 року. За їх же оцінками, частка вітчизняної м'яких меблів на нашому ринку становить 70%, при цьому 60% ринку займає продукція середнього цінового діапазону. Найбільшим попитом користується м'які меблі з механізмом трансформації «євро-книжка» і «дельфін». При цьому в останні роки змінився попит на кольорові гами: коричневий і сірий відтінки оббивки змінили більш яскраві, радісні тони.

- Моду на дизайн м'яких меблів диктує Захід, - говорить генеральний директор «Фабрики НІК» В'ячеслав Іванов. - Споживач відстежує ці зміни. А ми діємо строго в фарватері запитів покупців. Зазвичай від розробки нової моделі до запуску її в серійне виробництво у нас йде три місяці, з урахуванням маркетингових досліджень і сертифікації.

Виробництво м'яких меблів привабливо для малого бізнесу тим, що його нескладно організувати, так як основна частина операцій виконується вручну. Не менш цікавий сегмент спеціалізованої меблів, що випускається невеликими партіями за замовленням медичних установ, промислових підприємств і науково-дослідних організацій.

- Можна сказати, що ця ніша практично не зайнята, - говорить генеральний директор компанії «Полібокс» Сергій Коровін. - Хоча наша фірма дуже маленька, географія клієнтів, які купують нашу продукцію - спеціалізовані меблі та пластикові висувні ящики, - простягається від Москви до Владивостока.

Цікаво, що компанія «Полібокс» навіть не має власного виробництва. Кістяк колективу складають інженери, самостійно розробляють унікальну оснащення для виконання кожного чергового замовлення, в якому може бути від одного до двох тисяч виробів. Потім замовлення розміщується на профільному підприємстві з аутсорсингу.

В цілому малі та середні підприємства випускають сьогодні не менше половини всієї російської меблів.

У столиці тісно і дорого

По концентрації підприємств меблевої галузі лідирує Центральний федеральний округ. Це пов'язано з тим, що найбільше меблів продається в московському регіоні. За даними консалтингової групи «Магазин готового бізнесу», в столиці і області реалізується до 40% всієї російської меблів. А за оцінкою маркетологів ЗАТ «Перша меблева фабрика», ця цифра ще вище - 67%. Тому основна частина меблевих виробництв теж розташована тут, ближче до платоспроможного споживача.

Однак з-за високої конкуренції новому підприємству вийти на столичний ринок досить складно - доводиться витрачати значні кошти на маркетинг і рекламу.

Утримувати виробництво безпосередньо в Москві - задоволення дороге. Тому багато підприємств - і малі, і великі - останнім часом намагаються перенести його за межі кільцевої автодороги. Компанія залишає в столиці лише невеликий офіс або show-room, де виставлені зразки продукції. Витрати на доставку меблів у столицю з сусідніх областей виявляються набагато нижче, ніж плата за утримання виробництва у столиці.

- В даний час ми шукаємо відповідні площі в Підмосков'ї, - свідчить директор компанії «НВФ Стенсіс» Костянтин Васильєв. - Перенесення виробництва за місто дозволить нам на 40% скоротити витрати на його утримання.

- Якщо створювати меблеве підприємство в столиці, то краще побудувати свій будинок або знайти відповідне приміщення і викупити його у власність, - радить генеральний директор «Фабрики НІК» В'ячеслав Іванов. - Причому слід заздалегідь передбачити можливості для подальшого збільшення площ. Так як з часом може виникнути необхідність в розширенні виробництва.

У регіонах простору для ведення меблевого бізнесу більше, ніж у Москві. Населення там, звичайно, небагато, але доходи людей поступово зростають. Тому потенціал у регіональних ринків є.

- Для малих підприємств особливо перспективні ті регіони, куди ще не дотяглися руки великого бізнесу, - говорить Павло Бондарьов. - Фактор близького знаходження виробництва - дуже вагомий аргумент для місцевих споживачів. Адже вони можуть безпосередньо звернутися до виробника і в разі необхідності поміняти куплений товар. А виробник має можливість скоротити час обороту коштів.

Щоб не організовувати у регіонах меблеве виробництво «з нуля», вкладаючи значні кошти в справу, можна піти іншим шляхом: купити частку в діючій фабриці.

- Більшість регіональних меблевих підприємств дуже потребує поповнення оборотних коштів та інвестицій на переозброєння, - каже Ольга Гурлєва. - Якщо раніше вони категорично відмовлялися поділитися власністю в обмін на інвестиції, то сьогодні їх менталітет змінився. У АПМДПР є список з характеристиками 30 регіональних меблевих підприємств, директори яких готові продати частину акцій, щоб отримати додаткові кошти на розвиток своїх компаній.

Оперативність важливіше обсягів

Перш ніж підступатися до організації власного меблевого виробництва, для початку краще попрацювати у сфері торгівлі меблями. Це дозволить вивчити ринок. Такий шлях пройшли багато нині процвітаючі компанії.

- Ми спочатку займалися торгівлею імпортними меблями, у тому числі кухонних, - розповідає директор компанії «НВФ Стенсіс» Костянтин Васильєв. - Але криза 1998 року поламав цей бізнес. Тоді ми вирішили організувати власне технологічно складне виробництво. Вибір припав на виготовлення кухонних меблів, оскільки цю продукцію ми вже досить добре знали. Конструкційну основу кухонь ми робимо самі, а двері, стільниці та фурнітуру закуповуємо.

Якщо ж підприємство організовано за принципом повного циклу, виробництво починається з обробки сировини. Типовий приклад - компанія «БІС-М». Вона закуповує цілісні листи ДСП та розкроює їх на ЧПУ-обладнанні. «Чужий» є тільки фурнітура.

Поступаючись гігантам в обсягах виробництва, невеликі меблеві фабрики мають одну важливу перевагу. Вони можуть більш гнучко реагувати на запити ринку і оперативно випускати нові моделі.

Характерна особливість будь-якого малого підприємства, що займається виробництвом меблів, - робота під замовлення. Невелика компанія не може дозволити собі розкіш надовго заморожувати кошти в складських запасах. Тим більше що обіг коштів в меблевій галузі досить довгий: від закупівлі сировини до повернення грошей з роздробу проходить не менше двох місяців.

- Ми приймаємо у виробництво тільки вже продані замовлення, - каже власник компанії «НВФ Стенсіс» Костянтин Васильєв. - Для класичного малого підприємства, яким є наша компанія, працювати на склад зовсім невигідно.

Однак така схема робить роботу малих меблевих підприємств неритмічною. Зазвичай з травня по серпень кількість замовлень зменшується. Восени, навпаки, спостерігається сплеск. Особливо активний споживач в грудні, перед новорічними святами. А в січні знову настає затишшя.

Боротьба з тінню

Великою проблемою для легально працюючих підприємств є конкуренція з боку «тіньовиків». За приблизними оцінками, меблі, зібрана кустарями в гаражах і ангарах, займає близько 15-20% усього ринку. Якість її залишає бажати кращого, що підриває довіру споживачів до всієї меблів вітчизняного виробництва. Крім того, «тіньовики» зазвичай копіюють чужі брендовані зразки і продають їх за більш низькими цінами.

- Ситуація деколи доходить до смішного, - розповідає власник компанії «БІС-М» Едуард Савушкін. - Кустарі приходять в меблевий магазин з нашим каталогом і кажуть: «Ось такий комп'ютерний стіл ми зробимо на 500 рублів дешевше!» А директори магазинів, як це ні сумно, погоджуються. Це б'є по престижу нашої фабрики, так як продукція, зібрана «на коліні», якістю не відрізняється.

Втім, є й інша точка зору: кустарі в деякому роді підштовхують «білий» меблевий ринок до розвитку. Підпільники переманюють низькими цінами частина оптовиків і роздрібних продавців. У відповідь меблевим компаніям доводиться вдосконалювати дизайн і конструкцію своїх виробів.

Шляхи до споживачів

Ідеально, коли виробник реалізує продукцію через власні магазини. Але це під силу тільки великим фабрикам. Малий і середній меблевий бізнес зазвичай спирається на розгалужену дилерську і дистриб'юторську оптову мережу, яка неодмінно виникає, якщо підприємство випускає конкурентоспроможну продукцію.

- Нашу комп'ютерну меблі беруть навіть оптовики з Камчатки, - каже власник московської компанії «БІС-М» Едуард Савушкін.

І все ж перед більшістю меблевиків проблема збуту продукції стоїть дуже гостро. Це стосується як «флагманів» галузі, так і невеликих підприємств. Насиченість меблевого ринку і висока конкуренція змушують підприємства шукати нові шляхи реалізації продукції та оптимізації маркетингових технологій.

Останнім часом для спільного вирішення проблем збуту на ринку стали виникати союзи між різними гравцями. Великі меблеві підприємства, які мають власні торгові мережі, готові продавати в своїх магазинах продукцію малих і середніх компаній. Така співпраця вигідна обом сторонам: магазин розширює свій асортимент, а невеликі підприємства отримують додаткові канали виходу на споживача. Наприклад, в магазинах торговельної мережі «Шатура» продається комп'ютерна меблі фірми «БІС-М» і м'які меблі «Фабрики НІК».

- Ми також продаємо в своїх магазинах офісні меблі інших виробників, - говорить комерційний директор компанії «Romul-Москва» Павло Бондарьов. - Є тільки одна умова: продукція інших виробників не повинна «перебивати» в наших магазинах наш власний асортимент. Це вимога висувають власники торгових мереж.

Ще один канал збуту, який виробники почали задіювати останнім часом, - меблювання «під ключ» офісних новобудов, готелів та підприємств громадського харчування. Уклавши союз з девелоперами, після завершення оздоблювальних робіт меблевики постачають для остаточного оформлення робочого простору всю обстановку і аксесуари. Однак широкого поширення ця практика ще не отримала: компаній, що бажають в'їхати в готовий офіс, поки що небагато. Як правило, покупці приміщень обставляти їх по своєму смаку.

Що попереду?

Свої надії на майбутнє меблевики пов'язують із зростанням добробуту покупців. Задовольнивши потреби в їжі та одязі, люди неминуче переключать свою увагу на якість навколишнього їх обстановки. Сприяти зростанню попиту на продукцію меблевих фабрик буде і розвиток житлового будівництва. А розвиток вітчизняного бізнесу збільшить потреби в офісних і спеціалізованих меблів.

Однак разом з цим російські меблеві компанії чекають серйозні випробування. До нас поступово повертаються іноземці, які залишили Росію після дефолту 1998 року. Тому в недалекому майбутньому може відбутися перерозподіл російського меблевого ринку за зразком того, як це відбулося в Польщі, Угорщині та інших країнах Східної Європи. Тут західно-європейські виробники витіснили місцеві компанії.

- Російський меблевий ринок вже сьогодні неабияк потерпає від «чорного» та «сірого» імпорту меблів з Польщі, що перетинає відкриту російсько-білоруський кордон, - каже Ольга Гурлєва. - Загрозу представляють і китайські меблевики, заполонили Західну Європу і США своєю дешевою меблями. При цьому часто вона є точною копією чужих брендованих товарів.

На думку керівників Асоціації меблевиків, врятувати від експансії зарубіжних фарбрік може об'єднання фінансових і організаційних ресурсів російських компаній. На спільні гроші можна спільно будувати великі торгові центри, оптово-розподільні бази, а також проводити спільні рекламні акції.

ОБСЯГ ВИРОБНИЦТВА РІЗНИХ ВИДІВ МЕБЛІВ У РОСІЇ

 • Корпусні (набори, гарнітури, вітальні) - 22%
 • М'яка - 15%
 • Кухонна - 20%
 • Офісна - 21%
 • Спальні - 12%
 • Інша (дитяча, дачна, спеціалізована) - 10%
За даними Асоціації підприємств меблевої і деревообробної промисловості Росії. Статистика російського ринку за 2004 рік.

ОРІЄНТИРИ


Меблеве виробництво в Росії: цифри і тенденції

Обсяг ринку
 • За підсумками 2003 року - $3,8 млрд.
 • За підсумками 2004 року - $4,1 млрд.
 • Прогноз на 2010 рік - $12 млрд.
 • Темпи зростання близько 18% в рік.
Середньомісячна прибуток
 • Виробництво вбудованих меблів - більше $20 тис.
 • Виробництво корпусних меблів - від $12 тис.
 • Виробництво спеціалізованих меблів - від $15 тис.
 • Рентабельність виробництва 10-25%.

Ідеальна меблева фабрика за запитами потенційних інвесторів


Приміщення: площа від 1200 кв. м.
Обладнання: імпортне, що дозволяє випускати широкий асортимент меблів, а також фасади з масиву деревини.
Партнери: західні виробники, що постачають комплектуючі з відстрочкою платежу.
Збут: власні салони-магазини, демонстраційні зали, впізнаваний бренд.

Підсумок

Частка імпортної меблів поступово знижується, чому чимало сприяє введення нових держмита. Порівняно з попередніми періодами скорочується привоз меблів з сусідніх країн, а з далекого зарубіжжя - збільшується.

Великими покупцями російської меблів є Казахстан, Білорусія і Україна. За підсумками 2006 року експорт у країни СНД збільшився більш ніж в півтора рази, експорт в далеке зарубіжжя залишився на колишньому рівні. При цьому обсяги поставок по обох напрямках практично зрівнялися. За статистикою, експорт російської меблів у 2006 році збільшився на 24.4%.

Все це створює хороші перспективи для меблевого бізнесу, в якому ми і пропонуємо вам спробувати себе. Докладно описавши всі технології та бізнес-процеси даного виробництва у своєму бізнес-плані, вклавши свою енергію і впертість - ви достигенете бажаного результату.

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План магазину госптоварів

Бізнес План магазину госптоварів

Отже, Ви вирішили зайнятися власним бізнесом. Виникає цілком закономірне запитання : з чого починати? Насамперед, варто гарненько подумати, на скільки ви готові до труднощів і ризикованим вкладенням грошей, чи достатньо Ви знаєте ту сферу діяльності, якій плануєте займатися.


Бізнес План магазину канцтоварів

Бізнес План магазину канцтоварів

Організувати підприємство з продажу канцтоварів - досить вигідний бізнес. Тут ви зможете скачати бізнес план магазину канцтоварів з реальними цифрами і використовувати його для відкриття своєї справи.


Бізнес План ювелірного магазину

Бізнес План ювелірного магазину

Рентабельність будь-якого справи, а ювелірного особливо, сильно залежить від його місця розташування. Ювелірний магазин, як місце реалізації товарів споживання еліти, повинен знаходитися в центральних районах міста.


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей