Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план виробництва сухих сніданків

   

 

Попит на мюслі та інші сухі сніданки неухильно зростає, тому новачки ще можуть знайти свою нішу на ринку і заробити трохи (а при хорошому розкладі - навіть чимало грошей. Здоровий образ життя, заняття спортом і здорове харчування стає все більш неможливим і популярним.

Технологія виробництва не настільки складна, щоб її не можна було освоїти. Основні кошти необхідно спрямувати на забезпечення стабільної якості продукції, створення торгової марки і подальшу її «розкрутку» до стану бренду.

Організація виробництва мюслі - проект досить дорогий і непростий. Тому починати роботу в цьому напрямку слід, лише об'єктивно оцінивши свій потенціал. Тому, якщо ви тільки плануєте почати свою першу справу, то швидше за все такий складний бізнес поки що не для вас.

1 розділ бізнес-плану: Гроші


Щоб організувати виробництво мюслі, спочатку необхідно витратити $100-150 тис. на придбання технологічного обладнання. Стартовий оборотний капітал - $20-50 тис. За даними операторів ринку, в залежності від якості продукції, рівня організації збуту та маркетингового бюджету, рентабельність виробництва мюслі може становити 15-25%.

2 розділ бізнес-плану: Дозволу

Для створення виробництва мюслі необхідно отримати дозволи двох всенародно улюблених інстанцій - санепідемстанції та пожежної охорони. Отримувати ліцензію або що-небудь подібне необхідності немає. Оформити всі дозвільні документи можна за пару місяців, збіднів на якихось $300.

Загальнодержавних стандартів на мюслі в Україні поки немає. Тому кожен виробник витончується, як може, розробляючи власні технічні умови (ТУ) і стверджуючи їх у всіляких інстанціях.

3 розділ бізнес-плану: Сировина і упаковка

Про сировину і упаковці для виробництва мюслі ми докладно розповідали в однойменній главку промислового огляду (стор 40-45). Хочемо лише підкреслити, саме якість сировини і дизайн упаковки є тими факторами, які визначають конкурентоспроможність готової продукції.

Особливих проблем з поставками сировини вітчизняні "мюслітелі" сьогодні не відчувають. Великі комбінати хлібопродуктів пропонують достатню кількість злакових пластівців за ціною 1,6-2,5 грн. за 1 кг. Купити імпортні фруктові добавки - ананас, папайю, бананові чіпси і іже з ними - не проблема. Але ціни "кусаються": 15-25 грн. за 1 кг. Тому вітчизняні виробники прагнуть перейти на добавки з місцевих фруктів та ягід (полуниця, малина, чорнослив), які дешевше екзотичної сушіння в 2-3 рази.

При розробці рецептури мюслі особливу увагу слід приділити смакової узгодженості окремих компонентів. Наприклад, гречані пластівці і арахіс спотворюють смак інших компонентів. Арахіс в 5-6 разів дешевше волоських і лісових горіхів, тому його часто використовують в недорогих сортах мюслі. Проте йти по шляху здешевлення рецептури потрібно обережно, щоб не відлякати споживача незвичним смаком.

4 розділ бізнес-плану: Технологія

Асортимент сухих сніданків, за великим рахунком, - синтез польоту фантазії виробника і його технологічних можливостей. Розвиненою уявою мають всі вітчизняні виробники мюслі, а от з технологічної складової справи йдуть інакше.

Технологія виробництва сухих сніданків не так проста, як може здатися непосвяченому: в ході виробництва пластівців кожне зернятко зазнає вплив декількох технологічних процедур і проходить відстань до 60 км.

Якість кінцевого продукту безпосередньо залежить не тільки від якості вихідної сировини, але і від точного дотримання встановлених параметрів технологічного процесу. Підготовка до виробництва зернової основи і смакових добавок відбувається за різними схемами.

Основний технологічний процес підготовки фруктової розсипу - сушіння попередньо помитих і нарізаних плодів. Найбільш висока якість забезпечує технологія сублімації (зневоднення) сировини. Але це дороге задоволення, і виробники обмежуються звичайної сушкою при високих температурах.

При автоматичному фасуванні сухофруктів можливі проблеми.

Інжир, наприклад, фасувати в автоматі майже неможливо: на ягоду налипає що завгодно і механічний пакувальником не справляється з роботою. Сушені фіги або додатково досушують, або фасують вручну.

Зерно додатково пропарюють, попередньо варять, сплющують, спучують, екструдують і т.п. Один з найбільш ефективних способів підготовки - спучування. Зволожене зерно швидко підігрівають за допомогою струмів високої частоти, або потужного потоку інфрачервоного випромінювання. Спучування відбувається також при різкому перепаді тиску від високого до нормального або навіть надзвичайно низьким.

Для виробництва вівсяних пластівців "Геркулес" насіння охолоджують, потім плющать на вальцьових верстатів з гладкими валками. Товщина отриманих пластівців не повинна перевищувати 0,5 мм.

Якість злакових пластівців контролюється по 10-12 параметрів, основні з яких вологість, борошнистої (здатність пластівців в процесі транспортування та фасування перетворюватися в борошно) і розварюваність. Саме складність процесу технологічної обробки зерна і змушує виробників мюслі купувати готові пластівці, щоб не возитися з настільки складним виробництвом.

Процес приготування мюслі з готових компонентів досить простий. Інгредієнти зважують і дозують по рецептурі. Зерно закладають в так званий дражировочная барабан і перемішують. Після цього суміш фасують в поліпропіленові пакети і туди ж «дофасовивают» заздалегідь приготовлену фруктову рассипку. Зернова суміш рухається по одному конвеєру, смакові добавки - з іншого. У момент фасування транспортери з'єднуються, і в результаті виходить готова продукція.

Остання стадія технологічного процесу - запаювання поліпропіленових пакетів, наклейка етикеток і укладання в картонні короби.

5 розділ бізнес-плану: Обладнання

Обладнання для виробництва сухих сніданків в Україні збирають: підприємства асоціації "Прома", НВО "Росс" (м.харків), ТОВ "Тронка-Агротех" (м.київ). Вітчизняне "залізо" коштує відносно недорого і, як правило, є універсальним (здатним виробляти пластівці, кукурудзяні палички, подушечки тощо). Спеціалізований комплект обладнання для виготовлення вівсяних пластівців "Геркулес" продуктивністю 1000 кг/год коштує $101 тис.

НВО "Росс" (м.харків) пропонує лінію для виробництва "Геркулеса" МАВ-ДО-28,0/380-100П потужністю 1 т/год за ціною $59 тис.

Розміщення обладнання в цехах і розміри проходів для його обслуговування повинні відповідати вимогам ОСТ 18-434-84 “Процеси виробничі в харчоконцентратної промисловості. Вимоги безпеки", а також галузевих Правил техніки безпеки і виробничої санітарії.

Наприклад, для захисту виробничих і складських приміщень від гризунів необхідно вікна підвальних приміщень та отвори у вентиляційних каналах обладнати захисними металевими сітками, а всі "зайві" отвори і щілини для трубопроводів в стінах і перекриттях щільно "законопатити".

6 розділ бізнес-плану: Приміщення

Генеральний план цеху повинен відповідати СНІП П-89-80 “Генеральні плани промислових підприємств. Норми проектування", СНИП 245-71 "Санітарні норми проектування промислових підприємств", СНИП 2.05.07-85 "Промисловий транспорт. Норми проектування". Якщо виробництво планується як довгостроковий інвестиційний проект, слід задуматися про будівництво нового будинку. Якщо ж справи з грошима йдуть не дуже добре, краще орендувати приміщення на якому-небудь заводик продтоварів.

З точки зору географічного розташування виробництва, найбільш привабливі околиці міст-мільйонників. По-перше, вартість оренди там нижче, ніж у центрі, а по-друге, ці території максимально наближені до місць концентрації попиту на сухі сніданки. Для розміщення обладнання знадобляться виробничі площі 250-300 кв.м. Крім того, близько 100 кв.м необхідно буде відвести під допоміжні приміщення. Вартість оренди 1 кв.м необхідного приміщення - $1-5.

7 розділ бізнес-плану: Персонал


Для обслуговування технологічного обладнання з виробництва мюслі багато персоналу не потрібно - одну лінію в змозі облаштувати 5-6 чол. Ще стільки ж доведеться задіяти на дільниці по виробництву фруктових добавок. Крім того, необхідний технолог, контролює параметри процесу виготовлення продукції. Платити можна робочого $100-150 в місяць.

8 розділ бізнес-плану: Маркетинг

При формуванні асортименту продукції акцент потрібно зробити на розробці сумішей, що максимально відповідають перевагам споживачів. А це, в першу чергу, плодово-ягідні мюслі з великою часткою фруктової розсипу. Слід задуматися про побудову ефективної системи збуту. Звичайно, основною складністю в плані маркетингу і збуту буде пробитися в роздрібні мережі. Для того щоб "увійти" в роздрібні торгові точки, доведеться добряче витратитися на задобрювання ритейлерів.

Крім того, бажано відразу ж зареєструвати торгову марку - без цього ефективно просувати продукцію сьогодні неможливо. На початковому етапі "розкручування" треба постаратися максимально охопити роздрібну торговельну мережу. Коли ж продукція вже представлена, доведеться витратитися на рекламу, на промо-акції по завоюванню лояльності покупців. В якості основних рекламоносіїв рекомендуємо використовувати пресу. Хоча звичайно для продуктів харчування самим сильним і тому використовуваним носієм реклами є телебачення. Але на початковому етапі звичайно не буде таких грошей і доцільності використовувати телебачення. Тільки конда ваша дистрибуція досягне хоча б 50%, можна подумати над цим носієм.

ЛЮДСЬКОЮ МОВОЮ

Мюслі - суміш зерен (пластівців) пшениці, жита або вівса і різних смакових добавок. Залежно від можливостей виробника мюслі можуть містити найрізноманітніші поєднання зернових, "приправлених" сушеними фруктами, медом, шоколадом, горіхами та ін. Перед вживанням мюслі заливають молоком, кефіром, йогуртом, компотом або фруктовим соком.

Кранчі - різновид мюслі (хрусткі мюслі), тобто запечені суміші зерна і фруктів. Вживаються в сухому вигляді.

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План вантажних перевезень - Завантажити

Бізнес План вантажних перевезень

Здається, все це не така важка робота, саме це і стало поштовхом для роботи на даному ринку дрібним фірмам, що складається з невеликої кількості людей. Часто до таких фірмам висловлюють невдоволення самі клієнти тому, що постійно змінюються ціни за доставку, спочатку названа одна ціна, а в підсумку, через невизначених причин, виходить зовсім інша.


Бізнес План лісопилки - Завантажити

Бізнес План лісопилки

В даний час будівельна галузь набирає обертів, тому створення власної лісопилки - досить вигідну напрямок підприємництва. Бізнес повинен орієнтуватися на місцеві потреби, враховувати попит на пиломатеріали і наявність конкурентів.


Бізнес План агентства свят - Завантажити

Бізнес План агентства свят

Сучасні умови забезпеченого життя вимагають, як правило, свого бізнесу. Найбільш успішним, менш витратним і швидко окупається бізнесом є агентство свят.


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей