Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Віскі-напій шанованих людей. Огляд продукту

   

"Деякі старіють, а деякі - дозрівають..." Супроводжуючи цієї фрази добрий ковток шотландського віскі Dewar's 12 Special Reserve в рекламному ролику, найкращий Джеймс Бонд всіх часів і народів, Шон Коннері, досить посміхається: "Це про нас!". Порівняння з напоєм справжніх джентльменів глибоко приємно навіть немеркнучої зірці Голлівуду, а вже при подачі з таким слоганом питання взагалі стає спірним - хто кого рекламує?

На Заході віскі користується заслуженою повагою; 19 з 40 найбільш популярних міцних напоїв світу - різні марки віскі. Проте в Росії його культури пиття практично не існує. Окремі "просунуті" громадяни, кучкующиеся в нечисленні клуби, погоди не роблять. Набагато більше в цьому сенсі пощастило у нас коньяку. Тим часом вважається, що справжньому джентльменові, якими себе вважають усі без винятку ділові люди, розбиратися в віскі просто необхідно.

Лише три країни - Ірландія, Шотландія, США - перетворили звичайний, можна сказати, дедовское виробництво в справжнє мистецтво. І віскі дійсно має характерні національні відмінності завдяки різним методам приготування - досить вимовити "single malt", "pure pot still" або "bourbon".

США не претендують на звання винахідника, але Ірландія і Шотландія вічно сперечаються, кому належить пальма першості. Вважається, що мистецтво приготування цього алкогольного напою було принесено в Шотландію місіонерами. Вони називали його uisge beath. Цей напій, з-за абсолютної непроизносимости його назви англійськими загарбниками (оцінити його по достоїнству), поступово змінював імена uisge - uisce - fuisce - uiskie - і нарешті whisky. Втім, ірландці стверджують, що віскі - винахід Святого Патріка, покровителя Ірландії.

Ірландське віскі.

В Ірландії виробляють як змішане, так і односолодове віскі. Для виготовлення змішаного використовують як солодові, так і зернові спирти, для створення односолодового - тільки солодові (солод - пророщений ячмінь). На відміну від традиційної шотландської технології ірландці, як правило, сушать солод особливого виду печах, де зерно не просочується торф'яним димом. Тому традиційне ірландське віскі - напій з тонким, бездымным легким фруктовим ароматом і смаком. Віскі витримується в дубових бочках не менше трьох років.

  ірландське віскі - клан, каста  

Любителі цього напою давно розділилися на два табори: споживають чисте віскі і розбавляючих його водою. Перші стверджують, що немає необхідності додавати воду, так як віскі вже було розбавлено перед розливом у пляшки; другі наводять такий аргумент: віскі за час зберігання в пляшці концентрує аромат, і, щоб розбити його (приблизно, як у більярді розбивають піраміду), необхідно додати в стакан кілька крапель води.

Смак і аромат напою складаються під впливом багатьох факторів. І головний з них - походження дубових бочок, які при безпосередньому контакті зі спиртом передають йому в них міститься танін, а також аромати ванілі й карамелі.

Сьогодні, коли говорять про віскі, його зазвичай ділять на шотландський і "решта" - ірландський, американський, канадський і навіть японський. До речі, в англійській мові навіть існує два способи написання слова "віскі": "whisky" - шотландське віскі (скотч), а "whiskey" - все інше. Шотландське віскі ділять на "single malt" - односолодове віскі, продукт однієї винокурні, сировиною для якого служить тільки ячмінний солод, і "pure malt", або "blended", - змішане (купажована) віскі, суміш солодових віскі, приготованих на різних винокурнях.

Віскі вживають "straight" (безпосередньо), з додаванням води або содової, або "on the rocks" (з кубиками льоду). В будь-якому вигляді його п'ють з прозорих склянок циліндричної форми з товстим дном, простота і елегантність яких підкреслюють достоїнства самого напою. Любителі використовують невеликі склянки, якщо п'ють віскі "straight", і більш місткі, коли розбавляють іншими рідинами ("on the rocks"). Щоб отримати максимальне задоволення від "single malt", рекомендується пити його без додавання чого б то не було. Все ж краще у всіх віскі - це те, що люди люблять їх такими, які вони є.

Традиції вживання віскі в різних країнах багато в чому різняться. Те, що доречно в США, можливо, буде неадекватно сприйнята на європейському континенті.

В Ірландії вам подадуть нерозбавлене віскі без льоду і окремо - склянка води. Якщо знадобиться, можна розбавити або запити свій напій. До речі, попросити в барі подати вам "Irish" - нетактовно. Ірландці не сприймають подібне панібратство, так як звикли називати своє віскі шанобливо - по імені.

Шотландське віскі.

У Шотландії прийнято розбавляти віскі водопровідною водою (це зовсім не те ж саме, що наша вода з-під крана). Крім того, в барах багато п'ють віскі з лимонадом (шотландські лимонади набагато менше хімічні, ніж американські), з пивом чи елем. Але чистосолодовые віскі краще пити в чистому вигляді, не знижуючи їх температуру за допомогою льоду. У шотландців з цього приводу є приказка: "Є дві речі, які шотландці воліють оголеними, і одна з них - солодове віскі". Американці, навпаки, із задоволенням заважають віскі з содовою або кока-колою, щедро насипаючи в склянку лід, причому його може бути ледве чи не більше, ніж самого віскі. В американському барі ви легко можете вимагати порцію "Bourbon" або "Rye" - це зовсім не збентежить оточуючих.

  Шотландське віскі.  

Різняться й самі напої, це теж потрібно враховувати. Світлі сорти віскі можуть бути прекрасним аперитивом, так як сприяють збудженню апетиту, а більш темні й важкі - прекрасним фіналом трапези, дижестівом. Віскі стандартних марок, трохи розбавивши їх водою, можна пити під час їжі, але тільки не односолодовые: вони гарні самі по собі.

Віскі ніколи не п'ють з фужерів або стопок. Як вже сказано, для цього напою покладаються невисокі масивні склянки з товстим дном - "тублерсы", об'ємом до 200 мл Подібну посуд придумали американці з Дикого Заходу: регулярно б'ється посуд під час звичайних для того часу бійок завдавала відчутної шкоди власникам салунов, поки ті не додумалися відпилювати нижні частини пляшок і використовувати їх в якості склянок. В Америці вони так і називаються: "old glass" - "старий стакан". Віскі в такий стакан наливають максимум на третину і не в якому випадку не всі випивають залпом, а п'ють, повільно потягуючи, насолоджуючись кожним ковтком цього чудового напою.

Треба зауважити, що традиційні "тублерсы" нікуди не годяться, якщо ваша задача - максимально оцінити дегустируемый зразок. Недолік цих судин - великий діаметр, "розсіюючий" аромати віскі. Зазвичай подібні склянки виготовлені з товстого скла, часто гранчастого, що заважає оцінити зовнішній вигляд напою. Професіонали рекомендують використовувати келихи тюльпаноподібної форми - наприклад, copita для хересу. Відносно малий діаметр "шийки", а також округлені стінки такого келиха концентрують аромати віскі на виході, дозволяючи дегустатору максимально оцінити як переваги, так і недоліки напою. Саме оцінка букета є найважливішим етапом дегустації. Професіоналам достатньо лише понюхати віскі, щоб отримати повне враження від зразка.

У домашньому барі рекомендується мати кілька видів віскі: для галасливої, веселої вечірки чудово підійде стандартний бленд; бурбон - для любителів віскі-коли. А для неквапливого вечора в суспільстві старовинних друзів, здатних оцінити вишуканий смак цього напою, - солодові віскі і купажі "де люкс". Непогано також, якщо у вашому будинку зберігається пляшечка-інша недорогого, краще американського або канадського виробництва, віскі з мінімальним терміном витримки - для приготування різноманітних коктейлів.

Віскі неповторний сувенір у Росії.

Найповніша в Москві колекція шотландського національного напою - 500 сортів - представлена в бутіку "Світ віскі". Найдешевша пляшка коштує тут 480 руб., найдорожча - $40 000. Вибираючи між іншими чотирмастами дев'яноста вісьма варіантами, можна безнадійно спізнитися в гості, куди, власне, і передбачалося нести обрану пляшку.

- Росія - північна країна, і нам за духом ближче ірландські і шотландські сорти віскі, - говорить консультант бутіка Ірина Назарцева. - Раніше до нас з року в рік привозили тільки стандартні бленди. Тепер це вже пройшло. Однак мистецтву розбиратися в віскі треба вчитися, переходячи від більш простих сортів до старих, вишуканим, рідкісним.

Зараз дуже модно дарувати престижні сорти віскі. Ділові люди при виборі подарунка, як правило, орієнтуються на рік дистиляції, вибираючи віскі не менше ніж 50-річного віку. Інші звертають увагу на престижні сорти, шукають щось вкрай рідкісне, незвичайне, "номерний". Навіть якщо людина, яка в принципі не п'є, отримає в подарунок таку пляшку, вона буде представляти для нього цінність як якийсь артефакт, який з роками тільки дорожчає. Віскі - ідеальний напій для зустрічі з діловим партнером або для приємного відпочинку. Воно не вимагає ніяких закусок, особливо якщо це рідкісний, дорогий сорт. В зразки невеликого віку цілком можна додати трохи води або льоду. Деякі гурмани капають воду піпеткою, точно знаючи, скільки крапель потрібно додати, щоб повністю розкрився смак напою. А от старе віскі ні з чим змішувати не можна. Естети доповнюють антураж каміном, кріслом-гойдалкою і склянкою чистої води, перемежовуючи з нею глотки благородного напою, щоб допомогти йому розкритися. Автор: Поліна Стечкіна Бізнес-журнал №22(58)

1

 


Тому Вперед - Скільки заробляє магазин одягу в місяць?

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Переробка димового газу - як ідея для бізнесу

Переробка димового газу - як ідея для бізнесу

До недавнього часу переробкою вторсировини майже ніхто не займався, але у зв'язку з екологічною обстановкою підприємці почали створювати свій бізнес і в цій сфері, переробка димового газу не є винятком.


Виготовлення кишенькових календариків - домашній бізнес

Виготовлення кишенькових календариків - домашній бізнес

Кишеньковий календарик з гарним зображенням завжди привертає увагу, плюс календарик несе в собі корисну і потрібну інформацію. Так що для домашнього бізнесу ця ідея буде дуже корисною.


Приватний розплідник. Розведення тварин для продажу

Приватний розплідник. Розведення тварин для продажу

Організацією приватного розплідника безперечно повинні займатися люди, які дуже не байдужі до тварин. Крім надання всілякої допомоги братам нашим меншим ви зможете ще не погано заробляти.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей