Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план - ландшафтні роботи

   

 

Послуги ландшафтного дизайну в нашій країні стали затребувані зовсім недавно. Насамперед це пов'язано з розвитком котеджного будівництва за містом, підвищенням рівня доходів населення (поява середнього класу, які і будуть основними вашими клієнтами) і появою потреби в естетиці та дизайні. Пропонуємо вашій увазі бізнес-план компанії по створенню ландшафтного дизайну.

Бізнес-план: спектр послуг

Як правило, бізнес з ландшафтного дизайну організують або дизайнери, які набирають робітників у свою команду і закуповує обладнання, і сам керує процесом і генерує ідеї, або будівельники, які отримали великий досвід роботи в цій сфері наймають профільних фахівців - дендрологів, дизайнерів. Обидва шляхи цілком розумні і можуть привести до успіху.

Досвідчені підприємці в цій сфері радять створювати фірму, яка пропонує повний спектр послуг - газони, посадки, мощення доріжок, дренаж, водостоки, електрика, зовнішнє освітлення, альтанки, малі архітектурні форми, фонтанчики, струмки, квітники, автоматичний полив і т.п. Як показує практика, клієнти воліють звертатися до тих фірмам, які вирішують відразу кілька проблем.

Бізнес-план: догляд за ділянками

У Росії ніша послуг по догляду за присадибними ділянками практично порожня. Тому, якщо поквапитися, її можна зайняти і вибудувати досить успішний садовнический бізнес. З одного боку, потенційні замовники ще не до кінця усвідомили, що садівник - це фахівець, і від його професіоналізму залежить багато чого у вашому саду. Але з іншого, усвідомлення того, що догляд за садом - доля професіоналів вже приходить до наших землевласникам. А це означає, що перспективи у цього напрями райдужні.

Головна особливість цього бізнесу - це трудомісткість . Доведеться утримувати великий штат садівників і особисто контролювати і перевірять їх роботу. Крім того, прорахувати рентабельність необхідно заздалегідь. Середня зарплата садівника становить 400-500 доларів, вартість послуг фірми, що надає такі послуги, має бути ще вище. Ціни краще не знижувати, так легко опинитися в мінусі.

Бізнес-план: дизайн

Кількість і спеціальність працівників фірми з ландшафтного дизайну залежить від обсягу робіт. В ідеалі - добре мати дендрологів, виконробів, будівельників і звичайно дизайнера. Дизайнер - це ключова фігура ландшафтної компанії. Саме він генерує ідеї, які всі інші працівники втілюють в життя. Велике значення має досвід і майстерність дизайнера. Не варто наймати на роботу в якості дизайнерів молодих випускників інститутів - вони мають великі амбіції, але на практиці можуть служити лише помічниками справжньому професійному дизайнерові, досвіду у них не достатньо.

Дизайнер присадибної території крім гарного смаку повинен розбиратися: в архітектурних стилях, закони композиції, цветоведении, колористиці, біології, дендрології, ландшафтної графіки та комп'ютерному моделюванні. Всьому цьому можна навчитися на спеціальних курсах ландшафтного дизайну. Їх вартість варіюється від $300 до $400 за курс, тривалість навчання - до 3-х місяців.

Зазвичай навчання базується на трьох програмах "Sierra Photo Land Designer", "Garden Designer" та "Punch! Software". З допомогою першої можна ввести в комп'ютер фотографії ділянки або створити вид з елементів, наданих програмою. Кожен елемент можна переміщати по картинці" в залежності від того, яким ви бачите майбутній ділянку. Друга програма є бібліотекою об'єктів з усіма елементами для планування і проектування саду. Вона також покаже, як буде змінюватися ділянку за порами року. А програма "Punch! Software" об'єднує в собі можливість складати архітектурні проекти (з усіма необхідними комунікаціями), розробляти дизайн інтер'єру та ландшафту з 3D-візуалізацією.

По закінченні навчання ви зможете запропонувати клієнту проект, в якому передбачено все: від того, як буде виглядати сад пізньої осені та ранньою весною до видів, що відкриваються з кожного вікна.

Крім того, дизайнер повинен розбиратися в рослинах, володіти хорошими знаннями в області дендрології: деякі рослини не поєднуються, якісь-не ростуть разом, а буває, що, посаджені разом, вони просто вбивають один одного. Всі претензії замовник пред'являє не дизайнеру, а фірмі. Тому помилка дизайнера може обернутися втратою репутації і замовника, а значить і прибутку фірми.

Сезонність - ще один фактор, який доводиться враховувати власнику фірми з ландшафтного дизайну. Більшість фірм працюють в двох режимах - зимовому і літньому. В зимовий період в штаті зберігаються тільки основні працівники - кістяк фірми, які сидять на зарплаті. А ось влітку, коли починаються замовлення, ситуація інша - поступово підтягуються будівельники і виконроби, і штат збільшується в рази.

Бізнес-план: реклама

Основні канали просування послуг з ландшафтного дизайну - це спеціалізовані журнали. Причому використовують не тільки журнали по дизайну, але і видання з нерухомості і такі журнали, як «Ідеї вашого будинку».

Непогану віддачу дає власна сторінка в інтернеті, але тут необхідно обов'язково розмістити фотографії своїх робіт.

Але основна кількість клієнтів як правило приходять за рекомендацією. Тому якість робіт і репутація - основа успішного бізнесу.

Що стосується реклами на телебаченні і радіо, а також зовнішньої реклами, то ці канали не рентабельні - висока вартість такого виду реклами не виправдовує віддачу. Часто проста розклеювання оголошень в котеджних селищах набагато ефективніше.

Бізнес-план: контроль роботи

Основне завдання власника бізнесу - повний контроль над усіма працівниками бригади. Причому не тільки за будівельниками, які традиційно потребують підвищеному контролі. Контролювати і перевіряти необхідно абсолютно будь-які процеси. Така специфіка цього бізнесу. Тому краще якщо сам власник буде розбиратися в будівельно - дизайнерському аспекті. Тільки так він зможе забезпечити бажаний результат.

Бізнес-план: Оподаткування та пільги

Згідно з постановою № 406 Уряду РСФСР від 18 липня 1991 року "Про заходи щодо підтримки підприємств у РРФСР" для фірм - організаторів ландшафтів передбачена можливість встановлення податкових пільг, застосування механізмів прискореної амортизації основних фондів, створення фондів фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів. Що це означає?

Для підприємств архітектурно-ландшафтного плану скасовано авансові внески з податку на прибуток. Крім того, суми податку на додану вартість, сплачені при придбанні основних засобів і нематеріальних активів, відраховуються в повному обсязі при запровадженні в експлуатацію основних засобів і прийнятті на урахування нематеріальних активів (згідно з Указом Президента РФ від 22 грудня 1993 р. № 2270 "Про деякі зміни в оподаткуванні та у взаєминах бюджетів різних рівнів").

Але... Ландшафтні фірми, будучи архітектурно-будівельними підприємствами, все ж не відносяться до пріоритетної галузі господарства і тому не звільняються, - як, наприклад, будівельні компанії, - від податку на прибуток у перші два роки існування.

Однак згідно зі згаданою постановою № 406 від 18 липня 1991 р. - ландшафтно-архітектурні підприємства в перший рік експлуатації можуть списувати додатково як амортизаційні відрахування до 50 % початкової вартості основних фондів з терміном служби понад 3 років, а також робити прискорену амортизацію активної частини виробничих фондів.

Цікавий той факт, що організатори ландшафтів мають право на одержання інвестиційного податкового кредиту у виді відстрочки податкового платежу і зменшення податку на прибуток на 10% від ціни закупленого і введеного в дію устаткування (відповідно до Закону РФ від 20 грудня 1991 р.) .

Важливо, що при визначенні оподаткування прибутку виключається прибуток, спрямований на будівництво, реконструкцію та оновлення основних виробничих фондів, освоєння нової техніки і технологій (відповідно до Закону РФ від 27 грудня 1991 року "Про податок на прибуток підприємств і організацій").

Бізнес-план: інвестиції

Стартові інвестиції в бізнес можуть починатися з 10 тис. доларів. На ці гроші можна придбати автомобіль «Газель» для перевезення обладнання та деяке обладнання - болгарку, дриль, бетономішалку ит.п.

Окремо варто розраховувати і оренду офісу, в якому ви будете приймати клієнтів, хоча найчастіше ландшафтні дизайнери самі виїжджають до замовника.

Всі інші матеріали, необхідні для роботи, можна набувати у міру потреби. Наприклад, знадобилися земля, щебінь, пісок - поїхали, домовилися. Потрібні рослини-знову їсте і купуєте.

Бізнес-план: офіс

Наявність офісу не впливає на вибір замовника. Тому його оренда - це суто справа вашого вибору. Багато приватників не мають офісу і працюють на домашньому телефоні, самі виїжджаючи до замовника. Інші - навпаки, знімають представницький офіс, обставляють його гарною меблями і вивішують свої роботи, всіляко демонструючи солідність. Але це не головний і не єдиний спосіб завоювати клієнта.

Набагато кращий спосіб завоювати замовника - приміром, чудово «зробити» одна ділянка. А потім запропонує сусідам цього клієнта свої послуги. Безпрограшний варіант...

Бізнес-план: відносини з постачальниками


Специфіка бізнесу з ландшафтного дизайну полягає в тому, що в ньому відносини з постачальниками не є визначальними. Різноманітність замовлень фірми не дозволяє надовго заглядати вперед і встановлювати довгострокові контракти. Звичайно, налагодити контакти з фірмами, у яких ви плануєте регулярно робити закупівлі варто. Але не намагайтеся укласти договори з усіма. На перших порах придивляйтеся і вивчайте пропозиції, ціни, асортимент. Ринок постачальників сьогодні величезний. Не поспішайте, через деякий час постачальники самі підуть до вас з пропозиціями.

Бізнес-план: клієнти


В «зеленому» бізнесі, як і в будь-якому іншому, першорядне значення мають переваги клієнта. Важливо виявити його потреби і максимально намагатися їх задовольнити. Так, наприклад, якщо замовник хоче вкластися в конкретну суму - варто врахувати цю вимогу і допомогти йому це зробити найкращим чином. Або, якщо він готовий витратити велику суму грошей на дизайн ділянки один раз, але не готовий нести витрати по догляду за ним в майбутньому, варто підібрати йому такий варіант дизайну, що не вимагає спеціального постійного догляду.

Бізнес-план: великі замовлення

Набагато вигідніше працювати на великих замовленнях і з точки зору трудовитрат і з точки зору організації. На великій ділянці простіше «розвернутися», так і побут робітників легше організувати. І звичайно, великі замовлення прибутковіше.

Але починаючій фірмі краще потренуватися на маленьких замовлення та набратися досвіду. Невеликі замовники часто не є фокусом уваги великих фірм з ландшафтного дизайну, тому цей сектор відносно вільний. Єдина порада не шукайте замовників далеко один від одного, в ідеалі, якщо це будуть ділянки в одному і тому ж котеджному селищі.

Бізнес-план: Віддача

Ландшафтний бізнес - досить прибутковий бізнес, одне замовлення тут може відбити витрати на навчання. Так, наприклад, вартість пакетної документації дизайнерських послуг без робіт становить від $250 до $1800. Дизайн "під ключ" може коштувати від $1500 за сотку.

Взагалі, звичайно вартість робіт по створенню проекту визначається індивідуально і залежить від багатьох факторів: складу проекту, обсягу робіт, загальної площі земельної ділянки, рельєфу місцевості і т.п. Ну і, звичайно ж, багато чого залежить від платоспроможності клієнта.

Впевненість у собі, грамотна цінова політика, індивідуальний підхід до клієнта і нові ідеї - все що вам потрібно для успіху в цьому бізнесі!

Орієнтовна вартість проектних робіт з ландшафтного дизайну ділянки площею 6 соток:

 1. Консультація фахівця з виїздом на ділянку - $26
 2. Ескіз (в 2-х варіантах) для вибору варіанта благоустрою - 6 соток - $160
 3. Проектна документація:
  - генеральний план
  - дендроплан
  - посадковий креслення
  - розбивочне креслення - 1 сотка - $35
 4. План квітника, рокарію, водойми з якісною і кількісною обробкою асортименту (характеристика рослин, рекомендації щодо догляду) - кв.м. - $4
 5. Кошторисна документація - 10% від вартості робіт
 6. Авторський нагляд - 10% від вартості робіт
 7. Топографічна зйомка ділянки (в залежності від складності рельєфу)-1 сотка - 10% від вартості робіт
Сподіваємося, що Ви теж зможете знайти свою нішу на ринку ландшафтно-архітектурного дизайну. Будь-яку справу, якщо поставитися до нього серйозно і грунтовно, принесе бажаний результат. Тут наведений лише приблизний бізнес-план фірми з ландшафтного дизайну. Щоб написати бізнес-план фірми з ландшафтного дизайну з урахуванням особливостей вашого регіону, можливостей та іншого, рекомендуємо звертатися до фахівців у консалтингові компанії.

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План магазину сантехніки

Бізнес План магазину сантехніки

Найбільш позитивним аспектом організації магазину сантехніки, є потреба в придбанні сантехнічного обладнання, як жителів зростаючих районів новобудов, так і періодично власників вже існуючих будівель.


Бізнес План виробництво води

Бізнес План виробництво води

Ні для кого не секрет, що для вживання в їжу, люди намагаються вибирати найбільш чисту і якісну воду. Її виробництво та доставка в наш час є альтернативним заняттям. На думку багатьох експертів зараз відбувається певний бум в цьому роді діяльності і з часом, тенденція його зростання буде тільки збільшуватися.


Бізнес План ремонт квартир

Бізнес План ремонт квартир

Необхідно врахувати, що робота такої фірми носить сезонний характер, левова частка замовлень припадає на період з ранньої весни до кінця осені. Цей фактор необхідно врахувати при рекламної кампанії. В місяці найменшого попиту, залучати клієнтів з допомогою різних знижок і акцій


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей