Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Дослідження ринку меблів в Росії

   

Ринок меблів - один з найбільш динамічно розвиваються сегментів товарного ринку Росії. Незважаючи на постійне зростання останніх років, він далекий від насичення. У 2004-2005 році спостерігалася деяка стагнація, яка була пов'язана з призупиненням зростання економіки в цілому, збільшенням тарифів (позначилося на подорожчанні продукції), нестачею інвестицій у технічне переозброєння деревообробних підприємств і нестачею якісних вітчизняних матеріалів (плит, фурнітури, оббивних тканин і т. д.). У 2006 році ця тенденція була подолана, і навіть офіційні статистичні органи зафіксували зростання ринку.

Російський ринок меблів є одним з найбільш конкурентних, де представлені і працюють як великі меблеві фабрики, так і безліч невеликих фірм-виробників меблів. Незважаючи на великий потенціал розвитку галузі, споживання меблів у Росії в порівнянні з європейськими країнами, залишається на вкрай низькому рівні. Обсяг світового ринку меблів перевищує 200 млрд євро в рік, при цьому частка Росії в ньому становить лише близько 0,61%. У минулому році в середньому росіяни витрачали на меблі від 20 до 29 дол. на людину.

За оцінкою відділу Департаменту промисловості Мінпроменерго РФ, в Росії меблі виробляють 5770 підприємств, серед яких понад 500 великих і середніх. Частка малих підприємств у загальному обсязі виробництва за чотири роки зросла майже в два рази.

За експертними оцінками, загальний обсяг ринку меблів для дому у 2004р. зріс на 13% у поточних цінах та на 5,3% у порівнянних цінах. Між тим в останні роки відзначається зниження темпів приросту ринку - з 13,7% у 2001р. до 5,3% в 2004р. У порівнянних цінах приріст ринку домашніх меблів в 2005 р. склав 2,32%.

Згідно з офіційною статистикою, обсяги споживання меблів (включаючи офісні та спеціальну) за останні п'ять років виросли більш ніж в два рази: в 2000р. у середньому росіяни купували меблів на 9 дол. на людину, а в 2004 - вже 20. Приміром, французи витрачають на меблі до 200 євро в рік, німці - до 300.

Меблевий рынокПо даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), загальний обсяг продажу меблів на російському ринку становить 3 млрд дол. (89,1 млрд руб.)і 4,6 млрд дол. (132,4 млрд руб.) - за неофіційними даними. В 2005р. обсяг споживання меблів (включаючи офісні та спеціальну) на одного росіянина за офіційними даними склав 22 дол. (або 621 руб.), і 32 дол. (923 руб.), якщо говорити про реальні обсяги. За даними того ж Мерт, частка імпортної меблів на ринку склала 45-47%. Споживання меблів на душу населення в даний час складає 12 євро, що в 30-40 разів нижче, ніж у країнах ЄС. Цим багато в чому обумовлений значний ріст імпорту меблів в Росії. У Мерт вважають, що враховуючи збільшення в перспективі платоспроможного попиту на меблі, у цьому сегменті ринку у російських виробників є значні резерви зростання виробництва. Але самі гравці ринку налаштовані більш песимістично: якщо у 2004р. імпорт меблів в цілому виріс на чверть, тоді як російське виробництво лише на 13%, то при збереженні такої тенденції вітчизняні виробники можуть втратити ринок.

Однією з «зовнішніх» проблем для російських меблярів є ввізні мита на обладнання для деревообратывающей промисловості. У січні 2005р. уряд РФ перевело на постійну основу ставки ввізних мит на деякі види кріпильних виробів та меблевої фурнітури (коди ТН ЗЕД 3926300000, 8302109000, 8302209000) в розмірі 10% від мита.

У березні 2005р. Асоціація підприємств меблевої і деревообробної промисловості звернулася до міжвідомчої комісії з захисних заходів у зовнішній торгівлі і митно-тарифної політики при МЕРТ РФ з проханням встановити нульові ставки ввізного мита на деякі види обладнання для меблевої і деревообратывающей промисловості. Асоціація запропонувала обнулити 5-процентні мита на дискові пилки; верстати, здатні виконати різні операції з механічної обробки без зміни інструменту між операціями з автоматичним переміщенням виробу між операціями, а також верстати свердлильні або довбальні. Своє прохання меблевики обґрунтовували тим, що дані заходи будуть сприяти створенню сприятливих умов для технічного переозброєння підприємств меблевої і деревообробної промисловості Росії і підвищення конкурентоспроможності продукції, що випускається ними.

А в квітні постановою уряду було затверджено терміном на 9 місяців ставка ввізного мита на кріпильну арматуру, фурнітуру та аналогічні деталі з недорогоцінних металів, що застосовуються для меблів (код ТН ЗЕД Росії 8302 42 900 0), у розмірі 5% від митної вартості.

Ще раніше, в цілях підтримки вітчизняного виробника уряд РФ вирішив посилити режим імпорту меблевих виробів: були введені підвищені мита на імпортні меблі на постійній основі. Перш ставки ввізних тарифів були тільки 9-місячними і не враховували конкретний асортимент меблевого імпорту. Ставка на імпортні меблі була встановлена в розмірі 0,75 - 0,76 євро за 1 кг для меблів, вартість якої нижча 1,8 євро за кг. Для меблів, яка дорожче 1,8 євро за 1 кг. мито становить 20%. Перш мито була змішаною: не менше 0,6 євро за кг або 20% від вартості, причому кожні 9 місяців змінювався тільки тариф у євро - на 10-15%. Крім того, вперше в Митному тарифі РФ виділяються позиції "меблі Дерев'яні типу спальні; для столових та житлових кімнат та інша". Як відзначають гравці ринку, дана мито буде охоплювати щонайменше 80% всього асортименту імпортних меблів, що ввозиться в Росію.

Сегментація ринку меблів. Цінові категорії.

Меблі преміум-класу (елітні меблі) відрізняє її ексклюзивність, і як, наслідок, висока ціна. Обсяги продажів у натуральному вираженні, як правило, незначні. Розвинений сектор авторських меблів і меблів на замовлення». Меблі преміум-класу випускається з натуральної сировини (що більшою мірою визначає ціну). Її відрізняють висока якість і популярність торгової марки. Просування таких меблів здійснюється через меблеві салони.

Меблі економ-класу, яка є найбільш затребуваною, продається, в основному, через меблеві магазини. Більшість російських компаній працює саме в цьому сегменті, де прийнятна ціна і створює швидкий оборот продукції.

Меблі для дому

У сегменті «Меблі для дому» виділяють наступні напрямки: м'які меблі, столи та стільці; дитяча та молодіжна; меблі для спальні; корпусні; для кабінету; кухні; прихожої.

Сьогодні обсяг продажів домашніх меблів, за офіційною оцінкою ринку, склав 3,2 млрд дол. (або 92,7 млрд руб.). При цьому слід відзначити значну частку імпортної продукції в загальному обсязі - близько 50%, тобто 1,6 млрд дол. За оцінками, імпорт меблів в цілому виріс на чверть, тоді як російське виробництво - лише на 13%. Якщо така тенденція збережеться, вважають аналітики, то це загрожує втратою ринку для російських виробників.

На думку експертів проекту «Експрес-огляд», лідируючі позиції з структурі споживчого попиту на ринку меблів для будинку займала корпусні меблі для кімнат і передпокоїв - 32% продажів. М'які меблі за обсягом продажів посіла 23% ринку. На третьому місці - кухонні меблі (16%), за нею йде меблі для спальні (14%), дитяча (3%), вбудована (2,5%). Найменше в нашій країні продається меблів для ванних кімнат, яка займає 1,8% ринку. Однак у Олександра Щербакова («Меблі від виробника») інша думка: «Зараз за обсягами продажів лідирує м'які меблі, за нею слідують кухні та корпусні меблі», говорить він. За словами О.щербакова, сегмент м'яких меблів досить насичений та її продажу сповільнилися. Як відзначає експерт, саме на ринку м'яких меблів працюють досить багато дрібних виробників, а в сегменті корпусних меблів консолідація гравців набагато більше.

Рейтинг російських виробників меблів для дому виглядає наступним чином: МК «Шатура», ПК «Корпорація «Электрогорскмебель», Виробнича компанія «Дятьково» (Меблева компанія «Катюша»), Холдинг «Фабрики меблів «8-е Березня», «Эванти», «Фабрика «НІК».

Матеріали, використовувані у виробництві меблів

 • Найпоширеніший матеріал у виробництві середньоціновий меблів - ДСП (деревностружкова плита), він виготовляється з різних видів деревини (відходи лісопиляння, деревообробки, фанерного виробництва, технологічної тріски, отриманої з відходів лісозаготівель) шляхом гарячого пресування крупнодисперсной стружки. В якості зв'язуючих речовин використовуються переважно карбамідоформальдегідні смоли, завдяки яким плита набуває особливу міцність і довговічність. Так як сполучна речовина містить фенол, для забезпечення безпеки у виробах з ДСП не допускаються відкриті торці плит, вони повинні бути пофарбовані, обклеєні або герметизовані будь-яким іншим способом. У порівнянні з натуральним деревом, ДСП має рівну з ним механічну міцність, але в умовах змінної вологості краще зберігає свою форму.
 • ДВП (деревоволокнистих плит) - у практиці ДВП іноді називають оргалітом, тобто "органічним каменем". Це листовий матеріал, виготовлений у процесі гарячого пресування маси з деревних волокон (відходи лісопиляння, деревообробки, фанерного виробництва, технологічної тріски, отриманої з відходів лісозаготівель), сформованих у вигляді килима. Ці волокна являють собою окремі клітини тканин, їх обривки або групи клітин деревини і виходять шляхом пропарювання і розмелювання деревного сировини. Для поліпшення експлуатаційних властивостей в масу додають синтетичні смоли, гідрофобізатори (парафін, церезин), антисептики.
 • МДФ - деревоволокнистих плит середньої щільності (MDF - Medium Density Fibreboard - англ.). Особливості МДФ полягають у тому, що цей матеріал виготовляється шляхом сухого пресування дрібнодисперсного деревної стружки, обробленої зв'язувальними речовинами, і формується у вигляді плити з наступним гарячим пресуванням (щільністю 700-870 кг/м. куб) сполучним елементом волокон є лігнін, який виділяється при нагріванні деревини. Технологія виробництва виключає використання речовин, шкідливих для здоров'я. Екологічна чистота МДФ досягається завдяки тому, що в якості головного сполучного засобу виступає не синтетичний, а природний матеріал. Плити МДФ облицьовуються натуральним або синтетичним шпоном, паперово-смоляною плівкою, плівкою ПВХ (полівінілхлорид). Дуже популярна облицювання плит МДФ ламінатом. Покриття з ламінату робить плиту МДФ більш довговічною, а різноманітні забарвлення і фактури покриття здатні задовольнити самому вимогливому смаку. По вологостійкості і механічним характеристикам МДФ перевершує натуральне дерево.
 • Ламінат - багатошарове покриття, що складається з декоративного шару паперу (текстура дерева, "фентезі", монотонний або будь-який малюнок, нанесений друкарським способом), і захисного шару високоміцної полімерної смоли. Ламіновані плити пресуються і в залежності від преса, виходить тиснена або гладка поверхня. Крім декоративної функції, ламінат забезпечує високу міцність поверхні меблів. Він має високу зносостійкість і з часом не втрачає своїх властивостей.
 • Меламін - на відміну від ламінату при його виготовленні використовуються меламінові смоли, що відрізняються більш високою зносостійкістю. Меламін може бути різних однотонних відтінків.
 • Постформінг - спосіб обробки, при якому оздоблювальний матеріал плавно переходить з основної площини на торці. Таке покриття дорожче і краще, так як не має швів.
 • Кромочная стрічка - застосовується для обклеювання торців виробів з ДСП. Вона забезпечує захист від вологи і перешкоджає випаровуванню просочуючих смол. Завдяки кромочной стрічки вироби з ДСП набувають велику міцність і довговічність.
 • ПВХ - матеріал, що відноситься до групи термопластів - пластмаси, які після формування виробу зберігають здатність до повторної переробки. З хімічної точки зору ПВХ - це з'єднання з хлору, вуглецю і водню. Складові частини ПВХ одержують з натуральної сировини - нафти або газу і кухонної солі. Кромочная стрічка з ПВХ - чудовий матеріал для обробки торців стільниць.
 • Натуральне дерево - меблі з натурального матеріалу за вартістю перевищує аналогічні вироби з інших матеріалів. Часто використовувані матеріали - дуб, береза, бук, брус хвойний.

Матеріали, використовувані у виробництві м'яких меблів

Попит на м'які меблі - один з найбільш стійкий. До того ж, намітилася тенденція її придбання не тільки взамін фізично застарілою, але і на зміну «морально застарілої м'яких меблів. Таким чином, можна говорити про моду на певні моделі та тенденції в сегменті м'яких меблів. Існуючий асортимент м'яких меблів дає можливість споживачам вибрати у всіх цінових сегментах різні механізми трансформації і оббивки.

Механізми трансформації м'яких меблів

 • Викочування механізм забезпечує невеликі габарити дивана в зібраному вигляді. Диван розкладається вперед. Конструкція передбачає міцний каркас, невеликий білизняний ящик. Специфіка механізму не дозволяє зробити спальне місце високим - 20-28 см замість звичайних 40 див.
 • Книжка - розкладається відкиданням спинки тому, зазвичай має місткий білизняний ящик. Механізм досить простий і надійний.
 • Дельфін - спальне місце складається з двох частин: сидіння і розташованого під ним висувного блоку. Щоб розкласти диван, потрібно витягнути блок на себе і витягнути заховану в ньому половинку. Довговічність механізму залежить від міцності деревини основи. Часто механізм використовується в кутових диванах. Механізм витримує велике навантаження, спальне місце виходить високим, рівним і просторим.
 • Тріо - механізм трансформації викочування типу, призначений для щоденного використання. Володіє ергономічним сидінням, вбудованим ящиком для білизни. Довжина спального місця (2,075 м) і принцип розкладання даного механізму дозволяє вважати його трансформується ліжком, в якій використовується матрац змінної товщини.
 • Седафлекс - призначений для щоденного використання, забирається в диван і має складаний підголівник. Каркас механізму трансформації SEDAFLEX виконується з посиленою труби, що надає йому додаткову міцність. Він зручний і простий в експлуатації, популярний у багатьох європейських країнах. Механізм розкладається в 2 кроки в довжину на 190 см і комплектується поролоновим, латексні або пружинним матрацом.
 • Кушетка - викочування механізм трансформації, що висувається в одну або обидві сторони, декоративні подушки встановлюються в нішу.
 • Альтернатива - сидіння викочується вперед, а на звільнене місце опускається спинка. Цей механізм вважається одним з найбільш безвідмовних, має ящик для білизни.
 • Розкладушка - група механізмів, як би розвертаються вперед. Французька розкладачка (миксотуаль) розгортається в 3 етапи (подушки знімаються). Американська має 2 складання, теж при знятих подушках. Італійська не вимагає зняття подушок сидіння, це подвійний перевертиш. Механізми забезпечуються отртопедической ґратами, а італійська розкладачка - металевою сіткою. Білизняний ящик відсутня, товщина матраца - від 10 см до 18 див.
 • Клік-клак - трьох - або чотирипозиційна система розкладання, що має проміжне положення - напівлежачи (релакс). Розкладається відкиданням спинки назад, до клацання. Цей механізм дозволяє одягати на диван знімні чохли, а також вбудовувати білизняний ящик.
 • Акордеон - механізм трансформації виготовляється з труб прямокутного перерізу, що складається з трьох рам і відрізняється від інших кількістю і розташуванням лат, а також пристосуванням для фіксації в складеному стані. Конструкція механізму трансформації володіє ортопедичним ефектом завдяки елементам, виготовлених виключно з міцних порід дерева - бука, дуба. Механізм допускає вбудовування місткого білизняного ящика.

Матеріали, використовувані для набивання м'яких меблів

Основні матеріали, використовувані для набивання предметів м'яких меблів середнього цінового дианазона - пінополіуретан, холлофайбер, періотек. Причому пенополіуретан є одним з основних матеріалів для виготовлення м'яких меблів та матраців. Термін користування пінополіуретаном визначається його щільністю (чим вона вище, чим довший термін експлуатації). Мінімальна рекомендована щільність пінополіуретану для сидінь - 30-35 кг на кв. м і більше, спинок - від 25 кг на кв. м.

 • Холлофайбер (синтетичний пух) - новий матеріал, пропонований для використання в якості наповнювача і утеплення в різних галузях промисловості. Він представляє собою пустотіле, оброблене силіконової емульсією волокно, що має вигляд спіральної пружини. Волокна, переплітаючись між собою, утворюють сильну пружну структуру. Це властивість дозволяє волокну, на відміну від інших матеріалів (синтипон, ватин і т.д.) швидко відновлювати свою форму після зминання, мати високу стійкість до збереження своєї форми з плином часу. Структура волокна "Холлофайбер" - м'яка, дихаюча, володіє антиалергенними властивостями, надає можливість легкого прання, не вбирає сторонніх запахів.
 • Періотек - нетканий матеріал на основі поліефірного волокна. Проводиться методом вертикального уложення волокон, що забезпечує високу оборотну деформацію виробів, де періотек використовується в якості наповнювача. Відрізняється міцністю, термостійкістю, екологічністю, не викликає алергій. Широко застосовується як формотворний елемент м'яких меблів і матрацах, завдяки високій восстанавливаемости після багаторазового стиснення. Щільність периотека - 170-3000 г на кв. м.

Оббивка м'яких меблів

Меблеві тканини умовно діляться на два типи: ткані і неткані. Ткані тканини виробляються шляхом переплетення поздовжніх і поперечних ниток (жакардовий спосіб одержання тканин). До них також відносяться: жаккарди, скочгарды, шенілли, ворсові тканини (велюр і т.д.), бавовна. Нетканные тканини - флок, мікрофайбер - отримують скріпленням шарів волокон різними способами. Цей спосіб отримання тканин прийнято називати флоковым.

Дитячі кімнати

Російський ринок меблів є одним з найбільш конкурентних, де представлені і працюють як великі меблеві фабрики, так і безліч невеликих фірм-виробників меблів. Незважаючи на великий потенціал розвитку галузі, споживання меблів у Росії в порівнянні з європейськими країнами, залишається на вкрай низькому рівні. Обсяг світового ринку меблів перевищує 200 млрд євро в рік, при цьому частка Росії в ньому становить лише близько 0,61%. У минулому році в середньому росіяни витрачали на меблі від 20 до 29 дол. на людину.

Кухні

При виробництві кухонь використовуються МДФ, ДСП, алюміній, масив і шпона деревини благородних порід (горіха, каштана, дуба, черешні, верби), для стільниць - натуральний і штучний мармур, граніт. Багато хто з виробників кухонь збирають меблі «на замовлення» протягом трьох-чотирьох днів, використовуючи свої матеріали, але імпортуючи фурнітуру.

Найбільші виробники кухонь та меблів для кухні - МК «Форема-Кухні», Virs (пріоритетний напрямок - розробка, виробництво і реалізація кухонних меблів), Фольксмайстер (кухонні меблі економ-класу), «Аллегродрев», ПК «Дятьково».

Офісні меблі

Ринок офісних меблів оцінюється як один з найбільш цікавих і перспективних серед інших сегментів. Багато в чому це пов'язано з пожвавленням ділової активності в країні - кожній організації необхідно забезпечити працівників предметами офісної обстановки. Конкуренція серед виробників меблів йде за великого клієнта і права корпоративного обслуговування компанії-споживача.

Нагадаємо, що продажі виробників меблів - близько 3 млрд дол., при цьому на сегмент офісних меблів, за даними компаній, довелося близько 15-20% усього ринку, що в грошовому вираженні становить близько 400 млн. дол. При цьому майже 60% цієї суми припадає на частку вітчизняних виробників.

Основні гравці на ринку офісних меблів - «Фелікс» (за оцінками експертів, на нього припадає майже 50% ринку офісних меблів в Москві), «Юнитекс» (близько 12%), «Шатура», «Фронда», ТПК KRAFT (фабрика офісних меблів «Ефес»), «ДОК-17», «Камбіо», «Соло», ПК «Электрогоск». Багато виробників меблів випускають продукцію в сегменті економічною меблів (від 200 дол. за робоче місце). До того ж, освоївши передові технології постформінгу, фасонного фрезерування, сатинування і т. д. російські меблярі можуть демпінгувати зарубіжних конкурентів, представляючи продукцію хорошої якості за помірними цінами.

У сегменті елітної офісних меблів поки лідирують, на жаль, закордонні виробники. Для споживачів елітних меблів поняття бренду, статусу, якості матеріалу мають більше значення, ніж ціна, розумні якісні характеристики і набір супутніх послуг.

Поступово меблі стає брэндированным товаром, також змінюються вимоги до сервісу - все частіше компанії замовляють корпоративний дизайн-проект, доставка та збирання меблів одному виробнику. Все менше меблів купується за каталогами і через рекламні проспекти. Варто відзначити, що ринок офісних меблів у Росії почав формуватися на початку 1990-х років і довгий час здебільшого продавалася недорога оперативна меблі до 600-700 дол. за робоче місце. Але в сегменті кабінетів лідерство належало іноземним компаніям - вітчизняні споживачі воліли купувати «просунуті» марки як запорука якості та престижу. Зараз завдяки таким виробникам як «Фелікс», «Юнитекс», «Кабио», «ДОК-17» продаж вітчизняних та імпортних кабінетів в середньоціновому сегменті (до 3 тис. дол.) практично зрівнялися. Така ж ситуація на ринку кабінетів «бізнес-класу» (8-10 тис. дол).

Матеріали, використовувані при випуску кабінетів, схильні до моди: великовагові закриті предмети кабінету з дерева змінили велика кількість скла і хрому.

Опитані гравці ринку говорять про зниження продажів у галузі, що торкнулося і офісних меблів. Наприклад, МК «Шатура» пов'язує це скорочення ринку зі зниженням реальної купівельної спроможності і споживчих очікувань населення, які призвели до зниження попиту на товари тривалого користування. Але з липня 2005р., на думку компанії, на ринку спостерігається пожвавлення і, за оцінками, в даний час ринок відновився до рівня 2004р. і продовжує зростати.

Найбільших втрат зазнали виробники і продавці меблів для дому, проте і деякі "офісники" вже позбулися частини обсягів. Більшою мірою це відноситься до виробників, не орієнтованим на розвиток бізнесу, інвестиції у виробництво і вдосконалення сфери послуг.

Ще одна загроза для виробників офісних меблів - конкуренти з Китаю і країн Південно-Східної Азії, які постачають продукцію за більш низькими цінами, але і якість продукції не дотягує до російського). Деякі іноземні компанії також організують виробництва в Росії - наприклад, Egger в поточному році відкрив виробництво ДСП і цех по її розпилу, а шведська IKEA планує інвестувати в будівництво трьох власних фабрик близько 75 млн дол.

Темпи зростання продажів офісних меблів в регіонах в недалекому майбутньому зрівняється зі столичними - у зв'язку з цим московські виробники - «Юнитекс», «ДОК-17», «Камбіо» - розширили географію продажів і сконцентрувалися на регіонах. Крім того, меблевики шукають нові форми торгівлі. Крім фірмових салонів відкриваються невеликі меблеві центри, компанії активно використовують Інтернет-магазини. Але поки он-лайн торгівля служить для «офісників», швидше за все, маркетинговим інструментом і джерелом інформації для потенційного споживача.

Металеві офісні меблі

Крім традиційної в розумінні споживача офісних меблів на даному ринку представлений і такий необхідний сегмент меблів, як металеві офісні меблі. Під нею розуміються офісні шафи для зберігання документів всіх видів, різні картотеки, багатоящичні шафи, шафи для зберігання креслень великих форматів, шафи для одягу та ін Як правило, офісна металева меблі використовується для зберігання важливих документів, зберігання яких звичайна дерев'яна меблі не гарантує.

Металеві меблі довговічніше, ніж шафи з ДСП, крім того, вона екологічна, тому що при її виробництві не використовуються смоли і органічні сполуки. Ще одна з переваг металевих меблів полягає в простоті експлуатації - вона не втрачає своїх властивостей при збірці-розбиранні, проста в ремонті і повсякденному обслуговуванні. Металеві офісні меблі крім ергономіки і стильності може легко змінити весь образ офісу, змінивши колірну гамму на іншу.

Металеві меблі забезпечує правильне розташування, надійне зберігання і зручний пошук необхідних документів. Для зберігання особливо важливих документів використовують бухгалтерські металеві шафи або вогнетривкі картотеки, що забезпечують вогнестійкість і додатковий захист від злому.

Найбільший гравець на російському ринку металевих меблів - компанія "Промет" (випускає власну продукцію під марками AIKO, Практик, Valberg, продає імпортну продукцію торгових марок AIKO, BISLEY, Hamilton, Juwel, Joma, Technomax, Topaz), яка займає за власними даними близько 30% даного ринку.

Засоби просування меблів

Розуміючи важливість близькості до споживача, російські меблярі з першої половини 1990-х років стали організовувати продажу продукції не тільки в магазинах при комбінатах, але і в спеціалізованих торгових центрах. Якщо в «особистому» магазині комбінату пропонувалася виключно продукція локального виробництва, то з появою торгових центрів і меблевих комплексів споживач став більш вибірковий - адже весь асортимент меблів від різних виробників можна знайти «під одним дахом». В ТЦ виробники меблів відкривають секції, зонально виділяючи свою продукцію. Найбільші меблеві центри - «Гранд» (140 тис. кв. м), «Громада», «Три кити», IKEA. Остання компанія останнім часом все більше відкриває своїх виробництв і магазинів у великих містах нашої країни.

До того ж, багато виробників воліють реалізовувати продукцію як через дилерів, так і організовуючи власні роздрібні мережі. Найчастіше, назва мережі збігається з брендом виробника - «Шатура», «Дивани 8-е Березня», «Юнитекс», «Каскад-меблі», «Ксенія-меблі», KRAFT та інші. Ще один спосіб просування продукції - договори франчайзингу в регіонах. Але в регіонах столичні меблевики часто вимагають від своїх партнерів не представляти в мережі інших виробників.

Стало очевидно, що, використовуючи лише один канал продажів неможливо утриматися на ринку. Тому виробники представляють меблі у власних роздрібних мережах, торгових центрах, демонстраційних залах при комбінатах, спеціалізованих виставках, проводять BTL-акції, використовують рекламні проспекти, каталоги продукції. Місцеві меблеві компанії використовують рекламу на місцях продажів, а так само місцеві рекламоносії - пресу і телебачення.

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
Ідеї для Бізнесу з розділу: Нові Ідеї Бізнесу
 
 
Бізнес - вирощування полуниці круглий рік

Бізнес - вирощування полуниці круглий рік

В наш час полуницю можна вирощувати круглий рік і для цього зовсім не обов'язково мати земельну ділянку і купу дорогого обладнання. Полуниця непогано росте і в поліетиленових мішках, прямо у вас вдома...


Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

Авто малярка як бізнес. Фарбування автомобілів

В наш час автомобілів стає все більше і більше, а це означає, що попит на послуги авто-малярів буде постійно збільшуватися! Але перед початком організації свого авто-малярки вам потрібно гарненько повчитися цій нелегкій справі.


Бізнес магазин електротоварів

Бізнес магазин електротоварів

Електротовари - це такі товари, які увійшли в життя абсолютно всіх людей і користуються попитом кожен день. Вдало вибране місце для вашого магазину гарантує його розвиток і швидку окупність.


 

 

 

 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011



Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей