Млин бізнес ідей

 
Ідеї Бізнесу, Ідеї для малого бізнесу, Ідеї домашнього Бізнесу Бізнес-Плани, Приклади, Зразки Бізнес-Планів Розвиток Бізнесу Бізнес Публікації
 
 

 

Головна / Бізнес-Плани /    

Бізнес-план служби таксі

   

 

Вважається, що столичними вулицями роз'їжджає не менше чотирьох тисяч таксі. При цьому обсяг цього ринку не є секретом. Це до дев'яноста тисяч доларів щомісяця. Важливою ланкою даного бізнесу є існування спеціальних диспетчерських служб, які організовують процес роботи приватних таксистів і надають їм різні замовлення. Принцип організації цієї діяльності не надто складний. Кількість зароблених грошей безпосередньо залежить від точності і своєчасності інформації. Завдання диспетчерів і полягає у відборі цієї інформації.

Кількість організацій, що надають подібну інформацію, велика, і з'являються все нові. Так, число київських підприємств подібного профілю досягає сорока. Утім, існують передумови для зміни існуючого порядку речей. Це пояснюється введенням нових правил, що регламентують надання послуг перевезення людей. Тепер кожен бажаючий заробляти приватним візництвом повинен обзавестися ліцензією. Крім того, кожна машина повинна бути оснащена таксометром, а її власник зобов'язаний оплачувати стоянку транспортного засобу. Такі заходи сміттям часу будуть прийняті по всій території країни.

Опис схеми роботи таксі

Отже, що ж являє собою диспетчерська служба? Вона виконує функції посередника, який готовий поставляти певну інформацію і певним чином координувати взаємовідносини таксиста і споживача послуг. Представники служби приймають заявку і повідомляють таксисту про це за допомогою радіо.

Умови такої взаємодії різні. Це і співпраця з певними автопарками, і об'єднання в єдину структуру різних орендованих автомобілів, і укладання конкретних договорів з приватниками. Розглянемо механізм цієї взаємодії останнього типу. Укладається договір. Згідно з його умовами, таксист зобов'язаний заплатити якийсь заздалегідь обумовлений відсоток від суми, отриманої за виконання замовлення. Іноді існує певна сума, яку посередник отримує незалежно від вартості замовлення. При цьому керівникам потрібно грунтовно поборотися за клієнта. Це непросто, і для перемоги необхідно мати широкі зв'язки, непогану рекламу і, зрозуміло, колеса. Головний і визначальний фактор - рівень якості зв'язку.

Реєстрація даної служби


Як саме слід реєструвати дану службу? Часто її організатори самі можуть вибрати форму. Найбільш простим варіантом буде визначення створеного підприємства як ПП інформаційного профілю. А взаємодіють з фірмою таксисти отримують статус приватних підприємців і повинні платити певний податок.

Інвестиції в бізнес

Створення такого підприємства неминуче тягне за собою чималі витрати, спрямовані на встановлення пристойного рівня зв'язку. Якщо передбачувана диспетчерська прийме рішення використовувати Сі-Бі-частоти, її власнику це обійдеться недешево: від семисот до трьох тисяч доларів. Міста, де ефір рації відносно чистий, визначають використання більш доступних елементів обладнання. Але, якщо служба буде розташовуватися в мегаполісі, використання дешевого обладнання принесе більше проблем, ніж реальної користі.

Окремі забезпечують водіїв спеціальними раціями. При цьому встановлюється заставу в половину вартості приладу. Крім того, таксисти оплачують користування даною системою (стандартна плата становить три гривні щодня).

Сутність телефонного зв'язку полягає у використанні п'яти каналів. Іноді на початковому етапі беруть менше, а потім збільшують кількість. Це буде коштувати від восьмисот до двох тисяч доларів. Додамо сюди ціну апаратів і факс - не менше шестисот доларів.

Бажаний і комп'ютер (власник викладає ще близько шестисот доларів). Сума у двісті доларів забезпечить наявність у комп'ютері особливої програми. Виключити цю статтю витрат складно, адже успішне підприємство має йти в ногу з часом. Зазначена програма надасть можливість створити спеціальну базу даних, і містити відомості про кількість отриманих замовлень, розрахунку з таксистами, відзначати замовників, які не виконують умови, обчислити вартість одного перевезення. Потрібно не забувати і про рекламної кампанії, ефективність якої на початковому етапі діяльності багато в чому визначає успішність проекту. Витрати на цю кампанію звичайно рівні двохсот або трьохсот доларів. Таким чином, початкові інвестиції в це підприємство можуть сягнути суми від п'яти до п'ятнадцяти тисяч доларів. Тепер необхідно поміркувати, яку саме зв'язок віддати перевагу. Що стосується радіозв'язку, то вона досить проблематична для використання в мегаполісах. Адже щільність ефіру тут величезна, і ви цілком можете зіткнутися з тим, що таксист замість викладається інформації буде чути шум і сторонні голоси. Якщо вас такий варіант не влаштовує (цікаво, кого він може влаштувати), будьте готові знову витратитися. Розглянемо три можливі способи організації роботи зв'язку.

ПЕРШИЙ ВАРІАНТ

Можна скористатися Сі-Бі-частотами. Даний спосіб вирішення проблеми - найдешевший, але недолік такої ж, як і при використанні радіо зв'язку - великі складнощі спілкування в умовах перенаселеного міста.

Однак якщо ви плануєте діяти у містах з меншим населенням, якість зв'язку буде цілком пристойним. Встановлення зв'язку даного типу вимагає від власника розлучитися з сумою дорівнює ста двадцяти або ста тридцяти доларів.

Отримання дозволу на введення системи в експлуатацію відбувається наступним чином: слід подати заявку в "Укрчастотнагляд". Установа розглядає заявку не безкоштовно. Вам доведеться заплатити до ста гривень. Коли дозвіл отримано, необхідно здійснити реєстрацію станції. Потрібно зауважити, що якісний рівень даного типу зв'язку можна підвищити з допомогою підсилювачів. Іноді ці підсилювачі називають цеглою. Але пам'ятайте: такі вдосконалення цілком здатні призвести до конфлікту з законом і штрафу.

ДРУГИЙ ВАРІАНТ


Він більш раціональний і зручний. Краще використовувати радіостанцію з діапазоном УКХ. В такому випадку слід подбати про отримання ліцензії Держкомзв'язку. Термін дії цієї ліцензії складе п'ять років. А вартість цього документа становить від семисот до півтори тисячі доларів. Крім цього, необхідно запастися неабиякою часткою терпіння, оскільки процес займає багато часу. Багато підприємці стверджують, що можна чекати близько року, а іноді і більше. Подальше використання цієї системи вимагає від власника витрат, пов'язаних з підтриманням її експлуатаційної готовності. До безперечних переваг слід віднести високий рівень якості. Недоліки системи - це досить складна експлуатація і пристойна вартість.

ТРЕТІЙ ВАРІАНТ


Він полягає в можливості усунення з плану дій пункту отримання дозволу. Це можливо за умови укладення договору з чинним володарем ліцензії. Такий договір передбачатиме своєрідний прокат необхідних частот. Сума винагороди за такі послуги визначається в кожному конкретному випадку, але навряд чи вона буде менше п'яти доларів (мається на увазі розмір місячної плати). Такий варіант позбавляє підприємця витрачати багато часу і сил на отримання ліцензії. І здійснення подібної операції досить популярно серед новачків цього бізнесу.

Телефонний зв'язок

Диспетчерська служба буде ефективно функціонувати тільки тоді, коли буде встановлена багатоканальна телефонна зв'язок. При цьому кількість номерів повинна бути не менше чотирьох або п'яти. Це дозволить потенційному клієнту легко замовити автомобіль. Якщо споживач не зможе швидко додзвонитися і буде постійно чути у слухавці короткі гудки, напевно він назавжди забуде про вашої організації.

При підключенні важливість має розташування будівлі, необхідні строки закінчення робіт і деякі інші фактори. Після отримання від вас всієї цієї інформації, оператор зможе назвати вартість проведення робіт. Так, придбання київського номера може коштувати не менше тисячі гривень. Цю цифру потрібно помножити на число передбачуваних каналів, і ви отримаєте повне уявлення про майбутні витрати.

Якщо ви бажаєте забезпечити офіс бездротовим зв'язком, врахуйте, що витрати сильно збільшаться. Однак в окремих випадках даний вид зв'язку є єдино можливим. До речі, отриманий номер завжди можна зберегти, навіть якщо фірма переїжджає в інший офіс. Без сумніву, для успіху підприємства бажано обзавестися простим номером, який клієнт зможе запам'ятати раз і назавжди. Це розуміють і оператори. Тому якщо бажання роздобути такий номер безмежно, готуйте додаткову суму. Втім, витрачені гроші напевно окупляться, і ви не пошкодуєте про їх втрату.

Щомісячні витрати


Неважко підрахувати, що витрати, спрямовані на виплату заробітної плати працівникам (зауважимо, що штат зазвичай складається з директора, бухгалтера і восьми диспетчерів. Останні працюють добу через троє і заробляють за сімдесят доларів), оплату телефонних переговорів (п'ятдесят доларів), орендну плату за приміщення (від ста до двохсот доларів) в сумі будуть рівні тисячі доларів. І не забудьте про сплату податків.

Визначення рентабельності бізнесу

Рентабельність функціонування диспетчерської організації визначається за рахунок числа таксистів, які користуються її послугами.

Якщо водій дякує диспетчерську з допомогою процентних відрахувань від вартості кожної поїздки, кожен замовлення (вартість визначається окремо) приносить як мінімум сім гривень доходу. У такому разі частка сервісної служби - від сімдесяти копійок до однієї гривні (за умови найбільш поширеною плати в десять відсотків). Природно, збільшення прибутку таксиста спричиняє зростання добробуту вашого підприємства. Як би там не було, щоденний дохід не менше шести або семи гривень.

Як вже зазначалося, процентні відрахування водіїв обговорюються окремо. Зазвичай встановлена сума являє собою певний компроміс. Зазвичай діапазон одержуваної прибутку варіюється від п'ятдесяти до сімдесяти гривень щомісяця.

Припустимо, ця служба надає послуги кільком десяткам приватників, вони зможуть дати фірмі реальний прибуток. У кращому випадку процентні відрахування перекриють здійснюються витрати. Тому вже на початковому етапі діяльності слід задуматися про можливості розширення диспетчерської. Так, збільшення числа водійських кадрів вдвічі - і існування вашого дітища вже має сенс.

Додатковий ряд послуг


Якщо ваша організація обзавелася корпоративним клієнтом, можете сміливо вважати себе щасливчиком. Організація, зацікавлена в наданні їй даних послуг, виплачує деяку суму, і представники даної фірми є вашими постійними клієнтами. При такій формі розрахунку, диспетчеру залишається лише упевнитися в наявності своєчасної оплати зняти потрібну суму. При цьому можливе розширення надаваних послуг. Наприклад, можна організувати виїзд машин вищого рівня для людей, які це цінують і готові накинути зайву копійку».

Вибір будівлі для бізнесу


Щоб оптимізувати якість зв'язку, дана служба розміщується в самому високому районі. Але слід враховувати, що використовувати для цих цілей приміщення, що знаходяться в житловому будинку, не потрібно. Адже не всі мешканці висотки будуть в захваті від вашої ідеї, а це потягне за собою велику кількість перевірок. Варто окремо подбати про спеціальному приміщенні, де працівники змогли б відпочити. У процесі роботи вам обов'язково знадобиться чіткий і великий план міських вулиць. Багато часу займе підключення всієї офісної техніки, якою буде чимало. Це комп'ютери та телефони, радіостанція. Повний комплект меблів буде коштувати близько шестисот доларів.

Маркетинг

Обов'язковою умовою прогресу діяльності вашої компанії є робота з клієнтом. Номер служби повинен отримати стабільне місце в його пам'яті або записнику. Що для цього потрібно робити? Варіантів маса. Зазвичай такий номер розміщується на різних календарях, візитках, різних дрібничках.

Деякі організатори розкрутки підходять до процесу творчо. Наприклад, заповітний номер з поясненням його призначення був останнім пунктом у пам'ятці користувача ліфта. Рекламні матеріали варто розташовувати в місцях, де знаходяться найбільшу кількість потенційних користувачів. Це великі магазини і супермаркети, готелі і т.д. Не потрібно забувати і про офісних центрах. Матеріал, що містить інформацію про вашу фірму, завжди повинен розташовуватися серед кореспонденції.

Ідіть в ногу з часом і розміщуйте рекламні матеріали в Інтернет. Так, краще всього розмістити номер на найбільш популярних сайтах. Ідеально підійде офіційний сайт міста. Після деякого часу номер буде розташовуватися на світному ліхтарику, встановленому на даху автомобіля. Ось чому варто подбати про легкості цифр.

Кадри продовжують вирішувати всі


Поговоримо про водіїв. Слід вважати всіх співпрацюють з компанією таксистів своїми співробітниками? Однозначно відповісти не можна. Адже кожен водій за умовами укладеної угоди самостійно відповідає за результати своєї діяльності. При перевезенні пасажирів він не представляє фірму. У той же час він отримав замовлення від вашої компанії значить він є її частиною. І якщо пасажир незадоволений якістю послуги, звертатися він буде саме в диспетчерську. Підприємство рідко виникає саме по собі. Завжди існує сукупність водіїв (зазвичай чоловік десять або п'ятнадцять). Всі приходять потім новачки ретельно перевіряються. Мається на увазі не тільки стан документів. Важливо оцінити і рівень знання міста, деякі особисті якості (наприклад, комунікабельність). Не слід поверхнево підходити і до набору диспетчерів. Вважається, що певні знання і навички для успішного виконання цієї роботи не потрібні. Тільки розвинена пам'ять, привітність і добре поставлена мова. Іноді керівництво таких підприємств вважає за потрібне прослуховувати всі переговори диспетчерів. А співробітники дізнаються про це і завжди намагаються відповідати зразкам.

Тому  

   
 
Розрахунок Рентабельності!

Розрахунок Рентабельності Бізнесу!
У вас є Бізнес-Ідея? На нашому сайті Ви можете розрахувати її Рентабельність в режимі Онлайн!

 
 
 
 
Бізнес Плани з розділу: Приклади Бізнес-планів - Нові Бізнес-Плани
 
 
Бізнес План магазину нижньої білизни

Бізнес План магазину нижньої білизни

Відкрити власний магазин нижньої білизни є серйозним і відповідальним кроком у світ бізнесу, тому при цьому потрібно брати до уваги багато чинників - ситуацію на ринку, зацікавленість населення в даній продукції, а також вашу конкурентоспроможність.


Бізнес План магазину дитячого одягу

Бізнес План магазину дитячого одягу

Магазини, що займаються торгівлею дитячим одягом це бізнес, який удостоєний уваги завжди. Діти дуже швидко ростуть, звідси потреба в декількох парах взуття, а що говорити про кофтинках, брюках, спідничках, колготках і т.п. Це дорослі можуть не купувати річ, яка не є першою необхідністю для себе, а для своїх дітей купується все і завжди.


Бізнес-план магазину модного одягу

Бізнес-план магазину модного одягу

Людина кожен день потребує гарної та якісної одязі.
Численні опитування громадської думки показують, що витрати на гардероб росіян щороку складають більше, ніж двісті млн доларів.


 

Млин Бізнес ІдейГоловна
Ідеї Бізнесу
Бізнес-Плани
Розвиток Бізнесу
Бізнес Публікації

Як Я заробляю?
Як виробляють ... ?
Збірки бізнес ідей
Саморозвиток
Бізнес книги
Унікальні товари

Бізнес Ідеї 2013 рік змії Бізнес Ідеї 2013
Бізнес Ідеї 2012 рік дракона Бізнес Ідеї 2012
Бізнес Ідеї 2011 рік кролика Бізнес Ідеї 2011Copyright © 2014 | Млин Бізнес Ідей